Opravdu maminky vše tolik řeší?

Anonymní
31.5.15 08:27

Opravdu maminky vše tolik řeší?

Ahoj holky, snad pochopíte anonym, ale nechci, aby mě někdo poznal.
Tak jsem kolikrát přemýšlela, jak tu většina maminek řeší výchovu bez plácání, výživu bez pečiva, bez lepku, bez mléka, jen kvalitní suroviny, atd.,to jako fakt to tak řeší, nebo se snaží být zajímavé na diskuzích? Já osobně totiž nikoho takového v okolí neznám. Když jdu do obchodu, vidím, jak každý nakupuje rohlíky, taveňáky, nejlevnější potraviny, a běžně vídám, kdy maminka dá dítku na zadek. A to žiju už ve třetím městě, a v okolí ani jednoho nebyly takové extrémistky jako tady.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4973
31.5.15 08:30

Já to neřeším, ale znám lidi, co to řeší.:-) Já jsem zastáncem zdravého selského rozumu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.5.15 08:35
@Fazulina píše:
Já to neřeším, ale znám lidi, co to řeší.:-) Já jsem zastáncem zdravého selského rozumu.

Jako já taky znám ty, co řeší, hlavně příkrmy, ale ne až tak, jako tady.Ale že by někdo řešil moderní výchovu, extrémně zdravou stravu, neznám nikoho. Mám stejný názor jako ty ;)

• Nahlásit
  • Citovat
26100
31.5.15 08:36

Řešili jsme hodně, teď už tolik ne, ale taveňáky a podobný věci nekupujem, vždyť se to nedá jíst.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4578
31.5.15 08:38

Výchovu bez plácání řeším. Ne, že by malý nikdy nedostal, ale není to můj výchovný prostředek. Snažím se všechny situace řešit jinak. A proč výchovu bez plácání? Protože plácání v konečném důsledku nic neřeší, jen nutnost zvyšovat intenzitu fyzického trestu, popř. obracení agrese vůči mě. Toť mé poznání a přišla jsem na to rychle, neboť účinky (negativní, ovšemže) se projevily okamžitě ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4973
31.5.15 08:41

Je fakt, že jenom jedna moje kamarádka to řeší hodně, teda spíš tu stravu a je celkově taková ta ekobiomatka. O výchově nevím, jak se k tomu staví. Jinak všechny dětné kamarádky jsou spíš jako já, jakože snažím se, aby malá jedla vyváženou a zdravou stravu, ale v mezích. Jakože taveňák jí nedávám, ale to proto, že ho nekupuju ani nám, mám raději žervé a tak. Ale třeba rohlíky jsou v pohodě, nějaká buchta, sušenky taky. Jí běžně i pupované jogurty, tvarohy apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26100
31.5.15 08:42

A neplácat se snažím, ne vždycky to jde, ale plácnutí je vždycky (aspoň u mě) důsledkem toho, že neudržím nervy na uzdě… :nevim: Promyšleně bych to nikdy neudělala, takže to pak spíš beru jako svoje výchovný selhání… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
31.5.15 08:43

.

Příspěvek upraven 31.05.15 v 08:46

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
@Anonymní píše:
Ahoj holky, snad pochopíte anonym, ale nechci, aby mě někdo poznal.
Tak jsem kolikrát přemýšlela, jak tu většina maminek řeší výchovu bez plácání, výživu bez pečiva, bez lepku, bez mléka, jen kvalitní suroviny, atd.,to jako fakt to tak řeší, nebo se snaží být zajímavé na diskuzích? Já osobně totiž nikoho takového v okolí neznám. Když jdu do obchodu, vidím, jak každý nakupuje rohlíky, taveňáky, nejlevnější potraviny, a běžně vídám, kdy maminka dá dítku na zadek. A to žiju už ve třetím městě, a v okolí ani jednoho nebyly takové extrémistky jako tady.

Upřímně doufám, že ano… Jsme na diskuzním serveru, maminky tu řeší to, o čem přemýšlejí, přečtou si ostatní názory a pak si zvolí vlastní cestu. Nemusí to být na nikom vidět navenek, o čem přemýšlí. Ohledně toho jídla, lidé, kteří neřeší co si dávají do huby a čím krmí své děti, pro mne nejsou moc inteligentní, vím, že je to možná dost drsný názor, ale nemohu si pomoci. :nevim:

Příspěvek upraven 31.05.15 v 08:45

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2354

Já stravu i výchovu řeším a tak se přirozeně pohybuju v okolí lidí, kteří řeší taky a je jich dost. Prostě každý asi hledá spřízněné duše podle svých priorit. A i v obchodě potkávám lidi, co si čtou složení potravin, nijak raritně si nepřipadám. Jasně, že znám i lidi, co se živí taveňákama a pro zadkovou nejdou daleko, no s těma se moc nedružím, asi bychom nenašli společnou řeč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2472
31.5.15 08:45

Vychovu dost resime a znam vice ci mene postizene ve svem okoli :) Jak kdo ji, nezkoumam, ale vim, ze mame v okoli vegany, vegetariany, raw food apod. Je to fenomem urcite vekove/vzdelanostni/prijmove skupiny - celkem logicky spis ve mestech jako Praha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
31.5.15 08:47

Ano, hodne se zamyslim nad vychovou a starsi dite jsem parkrat placla jen v nejvetsi krizi a povazuju to zas chybu. mladsi nikdy (zatim).
a jidlo resim taky, ne extremne, starsi klidne dostane jednou za cas cokoladku nebo dortik. dokonce i do kfc zajdem. ale jinak kupuju zdrave veci, peclive vybiram obchody i jednotlive potraviny. hodne varim, delam i bezlepkove a bezlaktosove veci. nejsem bio-eko-silenec. jenze je fakt, ze co jsem zacala cist etikety opravdu na vsem, tak jsem hodne zmenila pristup.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4973
31.5.15 08:47

Jinak já jsem právě selským rozumem taky přišela na to, že plácání nic nevyřeší:), takže to nevyužívám. A teď jsem si vzpomněla na jednu známou, co velmi řeší výchovu i stravu. Ta je ale fakt extrém. Nikoho tím ale neobtěžuje, a děcka to respektují, dělá jim makrobiotickou stravu, vše doma a kdykoliv někam jedou, mají plný kufr potravin a vybavení na vaření, protože se nemohou stravovat v zařízení, kam jedou. Ale jakože líbí se mi, jaký k tomu má přístup, je to jejich rozhodnutí a nikomu to nevnucuje, takže když třeba vidí, jak jiné děti dlabou např. taveňáky, čokolády a jiné věci, tak to nijak nekomentuje a neradí. Bere to tak, že je to každého věc. Zajímavé je, že když to vidí u jiných dětí ty její děti, vůbec to nechtějí. Jakože to je fakt úžasný. Otázkou je, co se stane, až půjdou do školy… Ale ona je schopná je učit doma, má na to i vzdělání:-). Jinak ještě vyznává volnou výchovu, že dítě si samo řekně, co chce. Jenže to většinou dopadne tak, že když jde s nějakou jinou maminkou na procházku a její dítko chce jít doleva, ale všichni ostatní doprava, tak ona jde s dítkem doleva i za cenu, že dál už na vycházku s kamarádkou nepůjde:-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
225
31.5.15 08:51

Já se snažím malý dávat hodně zeleniny a ovoce ale taveňák občas taky dostane. A co se týče plácání ve výchově nejsem proti. Malá už párkrát dostala. Myslím že to dítěti nijak neublíží. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4973
31.5.15 08:53

Co tady všechno píšete, je jasné. Jak jsem napsala, řídím se rozumem a proto vím, že má dítě jíst zdravě a vyváženě:-). Nijak extrémně to ale neřeším, nevadí mi, když dítku dá něco sladkého babička, ony stejně jsou babičky naučené, že se nejdřív zeptají, ale nechci to nějak hrotit. Ve svém okolí znám hodně lidí vegeteriánů, veganů atd. A mám i srovnání město/vesnice - je to diametrální rozdíl, ale nemyslím, že by na vsi žili lidi nezdravě, ale stravují se úplně jinak. Být vegetariánem, popř. veganem:-) tak tady asi nepřežiju:-))).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama