Opravdu máte své VLASTNÍ bydlení?

145
22.11.19 18:31

Opravdu mate sve VLASTNI bydleni?

Dobry vecer, napadla me mala sonda. Zajimalo by me, jak jste se dopracovali k tomu, ze mate sve vlastni bydleni:

• jiz na nem nemate hypo
  • je ve vasem vlastnictvi, zadny najem nebo druzstvo
  • neplatili jste ho z penez od rodicu, stavebka, dedictvi atd…

Proste, kdo si muze rict TOHLE JE MOJE A DOKAZAL JSEM TO UPLNE SAM. Treba to inspiruje ostatni k tomu, ze to jde. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

969
22.11.19 18:35

Abych si mohla rict, ze mam vlastni bydleni, tak na to nesmim pouzit penize z vlastniho stavebniho sporeni? 8o Tak to pak uz leda vyloupit banku :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
338
22.11.19 18:36

Můj muž.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6919
22.11.19 18:37

Ještě 5 let a pak ti napíšu mám SVOJE bydlení :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6052
22.11.19 18:38

Upřímně, vlastně neznám jediného člověka, co by si bez hypo nebo pomoci rodičů koupil dům nebo byt. kde bydlím by to znamenalo, že ten člověk vydělává měsíčně statisíce, aby to zvládl. Nicméně na hypotece nevidím vůbec nic špatného. Finančně to mnohdy vyjde nastejno jako nájem, kdy člověk bydlí v cizím a platí cizí. A odchazi s prazdnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21076

A co výhra v Jackpotu, ta se počítá? :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

No tak až mi bude 50+ budu mít splácení a bude to moje a do tý doby jsem jako socka nebo co? Kolik lidí našetří do matrace 2-3 mega a PAK teprv si koupí byt. Jako sorry ale diskuze o ničem.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.11.19 18:39

Jo tak ja treba jo, dosahla jsem toho v 29 letech, nikdo mi nic nekdy nedal, vzdy jsem mela 100% hypoteky, prakticky zadne uspory, ale myslim, ze jsem hodne fin. gramotna, vydelala jsem na tom, ze jsem cca v 25 letech koupila (na 100 % hypo) chatu, opravila a za par let prodala s velkym ziskem, ceny nemovotosti se zblaznily… vsichni, kdo koupili cca pred 5 lety jsou dnes na dvojnasobku trzni hodnoty. Jinak vsechny penize navic jsme davali vzdy do hypo - zisk z firmy, 13. platy, vratky dani atd… obcas jsme si i odpustili dovolenou, protoze 50 tis nekde za tyden nebo mit zaolacenych 3/4 roku jistiny hypo je rozdil… proste clovek musi umet pocitat. pro me byla hypo jak koule na noze, myslim, ze co mam ja se jen tak nekomu nepostesti, moje bydleni m ted hodnotu necele 4 mega v zadane lokalite a je moje :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
2670
22.11.19 18:40
@Leo44 píše:
Můj muž.

Ano, staci si najit jen správného chlapa :palec: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13772
22.11.19 18:44

Vzala jsem si hypo a doplatila jí, žádný zázrak se nekonal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.11.19 18:44

Do cca 32 jsme pracovali a potom si koupili vlastni bydleni, dnes ma nas byt hodnotu bez vybaveni a prislusenstni (dve garazove stani, motostani a dva sklepy) okolo 9 milionu (porizovaci cena v zakladu byla 4,7 milionu), zvladli jsme to z vlastnich prijmu a bez hypoteky. Oba jsme meli ale velmi velmi nadprumerne platy. Praha

Dite si poridili az pote, do zarizeneho bytu a nyni ocekavame druhe.

• Nahlásit
  • Citovat
6052
22.11.19 18:45
@Anonymní píše:
Jo tak ja treba jo, dosahla jsem toho v 29 letech, nikdo mi nic nekdy nedal, vzdy jsem mela 100% hypoteky, prakticky zadne uspory, ale myslim, ze jsem hodne fin. gramotna, vydelala jsem na tom, ze jsem cca v 25 letech koupila (na 100 % hypo) chatu, opravila a za par let prodala s velkym ziskem, ceny nemovotosti se zblaznily… vsichni, kdo koupili cca pred 5 lety jsou dnes na dvojnasobku trzni hodnoty. Jinak vsechny penize navic jsme davali vzdy do hypo - zisk z firmy, 13. platy, vratky dani atd… obcas jsme si i odpustili dovolenou, protoze 50 tis nekde za tyden nebo mit zaolacenych 3/4 roku jistiny hypo je rozdil… proste clovek musi umet pocitat. pro me byla hypo jak koule na noze, myslim, ze co mam ja se jen tak nekomu nepostesti, moje bydleni m ted hodnotu necele 4 mega v zadane lokalite a je moje :palec:
Čímž vlastně nesplnujes kriterium zakladatelky, máš to díky hypo :)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
22.11.19 18:46

Kupovali jsme byt s manželem asi osm let zpět a ještě od známého. Byt který bychom teď prodali za min. dva miliony jsme koupili za 800 0000. Část z úspor, část hypo, kterou jsme pak doplatili. Doplatili teda ze stavebka, které jsme si oba šetřili. Takže k vlastnímu nám pomohlo trochu štěstí, trochu dobré doby a taky to, že ani jeden nekouříme, nepijem a nehrajeme automaty, takže máme naškudleno. A pak taky ještě to, že jsme koupili byt na který máme a ne třeba barák jak krávu, který bychom splaceli ještě v důchodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9017
22.11.19 18:47

Na co jiného by bylo stavebko?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.11.19 18:48

Můj muž také. Sice je to zatím družstevní, ale snažíme se o přepsání. Koupil cca před 20 lety jejich byt od města za směšnou cenu (i tak to tehdy několik let splácel a musel se hodně uskromnit). Dnes má hodnotu dvacetinásobnou.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama