Opravdu mužům nestačí naznačovat?

112
22.10.19 11:33

Opravdu mužům nestačí naznačovat ?

Hodně se tady v diskuzích zmiňuje, že mužům, pokud žena chce něčeho dosáhnout, nestačí naznačit, je nutno mluvit narovinu a formulovat jasně :D.
Např. žena vzdychne, že soused vzal ženu letos k moři, ti se mají. Doufá, že muž řekne, tak třeba taky pojedeme, po něčem se podívám.

Ráda bych si někdy oddechla od vaření, chtěla bych slyšet od muže, že tedy třeba v sobotu uvaří on.
Opravdu, pokud neřekneme na rovinu - ráda bych jela k moři, uvařil bys někdy místo mě atd. mužům to nedojde? Mně se zdá, že není možné, aby muži vůbec neuměli číst mezi řádky. Že se spíš jedná jen o pohodlnost a prostě dělají, že nepochopili. Já když partner řekne, že už ho nebaví např. luxování, dojde mi, že si říká o to, abych to někdy udělala já. Nemusí to říkat přímo.
Jak to tedy je? :) Do teď se mi na to nepodařilo přijít :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22.10.19 11:37

A přitom kdyby ses svého muže zeptala na rovinu, nemusela bys dělat v těchto věcech detektiva. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.10.19 11:38
@Erinne píše:
Hodně se tady v diskuzích zmiňuje, že mužům, pokud žena chce něčeho dosáhnout, nestačí naznačit, je nutno mluvit narovinu a formulovat jasně :D.
Např. žena vzdychne, že soused vzal ženu letos k moři, ti se mají. Doufá, že muž řekne, tak třeba taky pojedeme, po něčem se podívám.Ráda bych si někdy oddechla od vaření, chtěla bych slyšet od muže, že tedy třeba v sobotu uvaří on.
Opravdu, pokud neřekneme na rovinu - ráda bych jela k moři, uvařil bys někdy místo mě atd. mužům to nedojde? Mně se zdá, že není možné, aby muži vůbec neuměli číst mezi řádky. Že se spíš jedná jen o pohodlnost a prostě dělají, že nepochopili. Já když partner řekne, že už ho nebaví např. luxování, dojde mi, že si říká o to, abych to někdy udělala já. Nemusí to říkat přímo.
Jak to tedy je? :) Do teď se mi na to nepodařilo přijít :nevim:

A to je takový problém mluvit napřímo a ne v hádankách?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4045
22.10.19 11:45

Vzdyt je to mnohem jednodussi rict si veci na rovinu, nez nejake hadanky a naznacovani. Milacku udelej snidani prosim. Letos do Thajska nebo na chatu? Umyjes prosim stresni okna, ja na ne nedosahnu? A je to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26472
22.10.19 11:47
@Erinne píše:
Např. žena vzdychne, že soused vzal ženu letos k moři, ti se mají. Doufá, že muž řekne, tak třeba taky pojedeme, po něčem se podívám.Ráda bych si někdy oddechla od vaření, chtěla bych slyšet od muže, že tedy třeba v sobotu uvaří on.
Jak to tedy je? :) Do teď se mi na to nepodařilo přijít :nevim:

Ale to je chyba. Taky klidně řeknu, že mě luxování(jakákoliv činnost )nebaví. Ale rozhodně tím nemíním, že by to měla udělat moje žena. Je to konstatování faktu. Není potřeba z toho vyvozovat něco jiného, než jsem řekl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4267
22.10.19 11:48

No kdyby mě žena řekla, ráda bych jela k moři, uvařil bys někdy místo mě, tak bych ji spíše podezříval, že byla u sousedů ve skleníku a ubalila si ke kouření něco z jejich sklizně. ;) :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
22.10.19 11:48

@Erinne hodně žen má tendenci dělat z mužů nesvéprávné voly. Samozřejmě že umí číst mezi řádky. Doma mi stačí naznačit, pochopí to. Občas nemusím ani naznačovat a on si domyslí, co je třeba. Co si kdo najde, to má, řekla bych :)

• Citovat
  • Nahlásit
4527
22.10.19 11:51

Domnívám se, že jemné náznaky někdy nepochopí (některé ženy dokážou naznačovat tak, že to nepochopí ani jiná žena :mrgreen: ), ale zrovna v obdobných případech, jako jsi uváděla Ty, se myslím jedná opravdu o lenost a alibismus. To by opravdu museli být naprosto natvrdlí, čemuž se přece jen zdráhám uvěřit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
582
22.10.19 11:51

Ano, mluvím na rovinu a své myšlenky se snažím formulovat co nejjednodušeji (ne proto, že by byl chlap vůl, ale proto, že jsme ženská, a to dost komplikovaná). Náznaky jsou k ničemu, sama je nechápu, tak nevím, proč od někoho očekávat, že mi bude pro nehynoucí lásku odezírat z očí. Katastrofální blbost.

Jenže ono taky záleží na přednesu, že jo. Výčitky a vymiňování si nikoho nezajímají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.10.19 11:52
@Lalelale píše:
@Erinne hodně žen má tendenci dělat z mužů nesvéprávné voly. Samozřejmě že umí číst mezi řádky. Doma mi stačí naznačit, pochopí to. Občas nemusím ani naznačovat a on si domyslí, co je třeba. Co si kdo najde, to má, řekla bych :)

A proč naznačujete a nemluvíte přímo? V čem je to jako lepší, nebo proč to preferujete? To je zase to, co nechápou muži.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
413
22.10.19 11:53

Nestačí. :zed:
Když partner řekne, že ho nebaví luxování, tak ho to nebaví. Pokud by chtěl, abys to udělala za něj, tak řekne ať to za něj uděláš. Jednoduchá informace bez náznaků.
To samé čeká od Tebe.
Ty tam vkládáš nevyslovené náznaky a pak na ně reaguješ (co je pro nás peklo, protože nevíme co se stalo). On to nedělá ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.10.19 11:54
@Anka1313 píše:
Domnívám se, že jemné náznaky někdy nepochopí (některé ženy dokážou naznačovat tak, že to nepochopí ani jiná žena :mrgreen: ), ale zrovna v obdobných případech, jako jsi uváděla Ty, se myslím jedná opravdu o lenost a alibismus. To by opravdu museli být naprosto natvrdlí, čemuž se přece jen zdráhám uvěřit

Tak tomu věřte. A není to o natvrdlosti. Muži prostě komunikují a přemýšlí jinak. Stačí to přijmout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33108
22.10.19 11:55
@Lalelale píše:
@Erinne hodně žen má tendenci dělat z mužů nesvéprávné voly. Samozřejmě že umí číst mezi řádky. Doma mi stačí naznačit, pochopí to. Občas nemusím ani naznačovat a on si domyslí, co je třeba. Co si kdo najde, to má, řekla bych :)

Souhlas. Kdo chce, ten porozumi. Znam i experty, kteri zaprou, ze rozumeli i primemu pozadavku, napr. se da rict: jeee, ja myslel, ze si delas srandu. Vzdyt se to reklo jednou a jeste u flasky vina, to se toho nakeca… Melas mi to pripomenout… Co me s tim furt prudis, me to staci rict jednou, ale ty to furt omilas, ted uz nemam vubec chut k nicemu, dej mi pokoj ;) :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
22.10.19 11:57
@Příjemné Pondělí píše:
A proč naznačujete a nemluvíte přímo? V čem je to jako lepší, nebo proč to preferujete? To je zase to, co nechápou muži.

Já si spíš myslím, že mnoho lidí na této diskuzi nechápe, co znamená číst mezi řádky. Bez urážky, fakt žasnu, kolik lidí tu mluví zásadně na rovinu a vše a všude řeknou na plnou pusu :mrgreen: to asi vysvětluje počet diskuzí na téma „nemám žádné přátele“

• Citovat
  • Nahlásit
4527
22.10.19 11:58
@Příjemné Pondělí píše:
Tak tomu věřte. A není to o natvrdlosti. Muži prostě komunikují a přemýšlí jinak. Stačí to přijmout.

Tak teď nějak nerozumím já, jedním dechem mi sděluješ, že mám věřit, že jsou natvrdlí a současně, že to není o natvrdlosti :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat