Opravdu nemusím dávat daňové přiznání?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kacatko1986
Ukecaná baba ;) 1032 příspěvků 04.02.18 11:33
Opravdu nemusím dávat daňové přiznání?

Za rok 2017 mi bylo řečeno, že si musím podat daňové přiznání sama, protože mám poprvé dva příjmy (jsem zaměstnanec a ještě mám měsíční příspěvek za funkci předsedy v SVJ).
Jelikož jsem na tohle totálně tupá, raději jsem to chtěla nechat udělat profi účetní.

Poslala jsem ji Potvrzení o zdanitelných příjmech z obou příjmů a její odpověď byla:

"Dobrý den,

spočítala jsem vaše daně a výsledek je, že máte přeplatek 135 Kč. Pokud nemáte žádné další odpočty z daní a pracujete celý rok, tak ta daň je vcelku vyrovnaná. Sama vidíte, že vám vyšel přeplatek 135 Kč

a za zpracování zaplatíte 600 Kč?

To ne, v tomto případě nemusíte daňové přiznání podávat, protože to pro vás nemá žádný efekt.

Potvrzení, které jste mi poslala skartuji a tím je to v pořádku.

Prosím o vaší odpověď, zda souhlasíte.

"

Nechápu tedy, jak to je.. Myslela jsem, že je to moje povinnost přiznání podat..

Díky za info.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Alkata
Kecalka 469 příspěvků 1 inzerát 04.02.18 11:43

Samozřejmě, ze musis. Co je to probůh za účetní?!  :zed:

Loll
Závislačka 2902 příspěvků 04.02.18 11:46

Já to mám stejně a také ho nepodávám. Žádné sankce za to nehrozí, maximálně tě mohou upozornit, aby sis ho dodělala, tak na to taky kašlu :)

Kacatko1986
Ukecaná baba ;) 1032 příspěvků 04.02.18 11:57

Diky za info - radsi jej podam. Nasla jsem si interaktivni formular a dle potvrzeni jej vyplnila a vysel mi ten preplatek 135 CZK, tak to mam snad dobre..
No taky me ta ucetni dostala :-DD

Ivan PPZ
Kelišová 5595 příspěvků 04.02.18 11:57

Jako že stačí, že mám příjem 1 mega, výdej 1 mega, daň vlastně negativní, tak nemusím podat DP? To sou my vjecy…

Jogrr
Závislačka 4087 příspěvků 04.02.18 12:00

@Kacatko1986 na cem pani ucetni frci? :mrgreen:

Lara Farseer
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 04.02.18 12:01

Ať nic neskartuje a udělat si to můžeš sama. Když vyplňuješ DP elektronicky, tak to zvládneš - upozorní tě to na chyby. Pojedeš podle těch papírů a jde to fakt samo.

Taky jsem se bála, ale zvládla jsem to bez potíží sama a to mám 2 příjmy (z toho jeden pracovní neschopnost půl roku) + předsedání SVJ, odpočet úroků z hypo a menší investice… byla jsem přesvědčená, že budu muset za účetní, ale zkusila jsem to sama a je to úplně v klidu ;-)

Lara Farseer
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 04.02.18 12:02

@Kacatko1986
Než jsem to dopsala, poradila sis sama… neboj se, když tam náhodou budeš mít nějakou chybku, tak ti zavolají z FU a opravíš to, ale ten formulář by ti neměl propustit nějaké velké chyby…

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1418 příspěvků 04.02.18 12:24

Zjednodušeně platí, že jsi li zaměstnanec - osoba pobírající příjmy ze závislé činnosti, které tabeou uvedený příjem nepřevýší 6000 kč za rok, tak že tyto příjmy, myšleno to do těch 6 000 kč nemusíš uvádět do daňového přiznání. To mám od naší účetní. Neověřovala jsem to, nemám totiž proč.

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1418 příspěvků 04.02.18 12:26

Jinak můžeš zavolat na FÚ tam ti to řeknou a sama bych daňové nepodávala, když si zaměstnanec, donesla bych to účetní, ať to tam zakomponuje (pokud to tedy chceš přiznávat). Takto budou daňové přiznání dvě, jedno od vaší účetní, jedno od tebe, což myslím, taky není správně.

edit: donesla bych to účetní, kterou máte od práce.

Kacatko1986
Ukecaná baba ;) 1032 příspěvků 04.02.18 12:36

@Sexynohy v praci vedi, ze DP budu podavat sama, takze duplicita nebude.
Jde o to, ze nam dela dane a mzdy externi firma a bylo mi receno, ze kdyz mam jeste dalsi prijem krome z tohoto zamestnani, tak si DP musim podat a udelat sama (asi by to stalo vic penez, kdyby to delala ta externi firma, nevim)…

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1418 příspěvků 04.02.18 12:52

@Kacatko1986
Aha, tak to bych nejdřív skonzultovala s tím finančákem - asi spíš emailem, ať máš alespoň něco v ruce. U nás funguje, že se dá s účetní domluvit, případně jí lidi nosí nějakou menší odměnu (materiální).

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27045 příspěvků 9 inzerátů 04.02.18 12:59
@Kacatko1986 píše:
Za rok 2017 mi bylo řečeno, že si musím podat daňové přiznání sama, protože mám poprvé dva příjmy (jsem zaměstnanec a ještě mám měsíční příspěvek za funkci předsedy v SVJ).
Jelikož jsem na tohle totálně tupá, raději jsem to chtěla nechat udělat profi účetní.

Poslala jsem ji Potvrzení o zdanitelných příjmech z obou příjmů a její odpověď byla:

"Dobrý den,

spočítala jsem vaše daně a výsledek je, že máte přeplatek 135 Kč. Pokud nemáte žádné další odpočty z daní a pracujete celý rok, tak ta daň je vcelku vyrovnaná. Sama vidíte, že vám vyšel přeplatek 135 Kč

a za zpracování zaplatíte 600 Kč?

To ne, v tomto případě nemusíte daňové přiznání podávat, protože to pro vás nemá žádný efekt.

Potvrzení, které jste mi poslala skartuji a tím je to v pořádku.

Prosím o vaší odpověď, zda souhlasíte.

"

Nechápu tedy, jak to je.. Myslela jsem, že je to moje povinnost přiznání podat..

Díky za info.

ať ti ty doklady vrátí a neskartuje je… pokud jsi měla souběh dvou zaměstnání, tak si daňové přiznání musíš podat ty sama… účetní v práci ti to udělat nemůže, ta nepodává DP, ale dělá jen roční zúčtování daní zaměstancům, kteří nemají povinnost podat DP… a nějaké řeči, že to máš vyrovnané a že by to bylo zbytečné? No, povinnost máš ty, takže zodpovědost by byla na tobě, ne na té účetní…

Jak velký příjem jsi měla z toho předsednictví?

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27045 příspěvků 9 inzerátů 04.02.18 13:03
@Kacatko1986 píše:
@Sexynohy v praci vedi, ze DP budu podavat sama, takze duplicita nebude.
Jde o to, ze nam dela dane a mzdy externi firma a bylo mi receno, ze kdyz mam jeste dalsi prijem krome z tohoto zamestnani, tak si DP musim podat a udelat sama (asi by to stalo vic penez, kdyby to delala ta externi firma, nevim)…

externí firma má smouvu s tvým zaměstnavatelem, ne s tebou, takže s tvým DP nemá co do činění… maximálně ti účetní může dobrovolně poradit, případně ti to vypsat, ale podat DP musíš ty sama… a nebo by ti to udělala oficiálně, ale zaplatit bys jí musela ty…

bartsch
Závislačka 4621 příspěvků 04.02.18 13:38
@Sexynohy píše:
@Kacatko1986
Aha, tak to bych nejdřív skonzultovala s tím finančákem - asi spíš emailem, ať máš alespoň něco v ruce. U nás funguje, že se dá s účetní domluvit, případně jí lidi nosí nějakou menší odměnu (materiální).

Proč by to konzultovala? Ať si udělá sama DP, nic na tom není. A ne, nepodává se dvojí DP. Dělám sobě a manželovi DP sama 12 let.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková promluvila o rozchodu s Plekancem: Bylo to překvapení!

Když Tomáš Plekanec před týdnem prostřednictvím sociálních sítí informoval,... číst dále >

Rozkopaná Praha i D1: Řidiči šílí, stroje stojí, jediný „Demolínek“ z magistrátu se chválí!

Jestli jste si mysleli, že s koncem prázdnin zmizí z ulic Prahy i dálnice D1... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama