Opravdu původní recept na Hofmanské kapky

1862
25.10.19 21:59

Opravdu původní recept na Hofmanské kapky

Ahoj holky! Je tu prosím lékárník nebo kamarádíte s lékárníkem? Nechala jsem si Hofmanské kapky namíchat v poměru líh éter jaký jsem našla na internetu a byl i tu na emiminu,,ale pořád to není jako to bývalo. Byla tam dřív další přísada? Jaký byl starý recepis? Máte v rodině staršího lékárníka, který ho pamatuje? Dík :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
10335
25.10.19 23:04

3 díly lihu, 1 díl éteru a ne nebylo tam nic jiného.

A hlavní efekt je že je to s tím éterem o něco omamnější než jen chlast - diethyl éter má podobné, jen slabší efekty, než třeba toulen - i když není tak jedovatý.

Ale teda jako jestli to chceš na něco užívat tak 100% existují věci které budou mít nějaký smysl je užívat a nebudou návykové.

A teda éter v lékárenské kvalitě imho volně nekoupíš. A případný galon technického fakt nechceš popíjet. A stejně ti ho neprodají jen tak maloobchodně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10335
25.10.19 23:08

Tak kecám, tak ten barokní felčar, co je vymyslel do toho přidával ještě kyselinu sírovou.

https://de.wikipedia.org/…mannstropfen

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2303
25.10.19 23:10

@Ou
jesuskote a na co se to brávalo? 8o

Na sebevraždu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20634
26.10.19 00:05

Tyyyyjo, co to je? :mrgreen:…Asi musim zagooglit, jeste jsem o tom neslysela :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20634
26.10.19 00:09

Ahaaaa, takze lecivo z 19stol od nachlazenu az po deprese :mrgreen:,zajem ale opadnul. A nebo cistidlo na optiku.No…urcite to bude vselek pro 21stoleti :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2770
26.10.19 05:16

Pamatuji jen recept ethanol 85% a diethylether v pomeru 3:1, jiny ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10335
26.10.19 07:42
@Borrealis píše:
@Ou
jesuskote a na co se to brávalo? 8oNa sebevraždu?

Na dobrou náladu - troška chlastu a trošinka omamného ředidla, po kapkách na kostku cukru. Zejména pro dámy, na nervy, protože se nehodí, aby dáma pila jen alkohol. A tohlencto je přece od pana doktora.

Proč tam ten barokní chemik Hoffman lil kyselinu sírovou fakt netuším. :-D

Ale jako osobně bych dalal přednost třeba lékařem předepsanému kokainu a na kašel se jednu dobu nabízel heroin…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1862
26.10.19 13:12

Nam to cele rodine vzdy pomahalo, uzivaly to cele generace a stale je lek poptavan i pro deti v lekarnach. Na lzicku cukru to bylo bezkonkurencni. V Dr.Max jsem videla 2 mlade lidi s detmi, kteri kapky zadali na nevolnost namichat, a nebylo to poprve. Zajem se vraci. Lekarnik mi rekl, ze michani bylo zakazano kvuli obsahujici latce, presto dal michaji.Je mozne, ze lekarnik uz netrefil presne pomer a vysledek je tedy jiny. Skoda. Presto dik za reakce. Odpoved na reakce k piti:kapalo se 2,3 kapky, takze rozhodne ne k opijeni atd.Za me to jsou fajn kapky.Diky

Příspěvek upraven 26.10.19 v 13:14

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1862
26.10.19 13:13

@Ijen Dik moc, napadlo me, ze lekarnik obratil pomer lihu a eteru, bylo to nepozivatelne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1862
26.10.19 13:16
@Ou píše:
3 díly lihu, 1 díl éteru a ne nebylo tam nic jiného.

A hlavní efekt je že je to s tím éterem o něco omamnější než jen chlast - diethyl éter má podobné, jen slabší efekty, než třeba toulen - i když není tak jedovatý.

Ale teda jako jestli to chceš na něco užívat tak 100% existují věci které budou mít nějaký smysl je užívat a nebudou návykové.

A teda éter v lékárenské kvalitě imho volně nekoupíš. A případný galon technického fakt nechceš popíjet. A stejně ti ho neprodají jen tak maloobchodně.

Kapalo se 2,3 kapky, takže o návyk rozhodně nešlo. Bylo to perfektní a náhrada neexistuje.Je snadné smát se tomu, co je z minulosti. Generacím se to prostě osvědčilo. Měj se pěkně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1862
26.10.19 13:32

Odkaz. nedávalo se 30,ale stacily cca 3 kapky. dodnes patri do vybaveni mnoha domacich lekaren. davala jsem je na doporuceni lekarky i detem, cichat nebo na cukr, dcera mela zaludecni neurozy, na zkazeny zaludek atd..nic lepsiho neznam. treba se ten tip nekomu hodi.komu se to zda hloupe, at proste tuto diskusi mine a jde dal.dik. https://www.prostreno.cz/…maci-lekarne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama