Opravdu se spoléhat jenom na mořskou vodu?

493
11.2.16 09:02

Opravdu se spolehat jenom na morskou vodu?

Holky prosim poradte,

Vcera jsme byly u dr. Mala za tyden 9 mesicu.. Ma rymu a pokaslava.. Ale ryma ji tece a zlutozelena..

Ni dr. Delala crp mela ho 15. Tak rikala 4× denne sterimar s medi a odsat. + mucosolvan na skapalneni hlenu..

Msla je, ale opravdu neklidna cele dny ji musim nosit, asi ji svedi ten nos a porad ji tece. Podle dr. Je to dobre.

Nedaly byste ji nassivin at se ji dobre dycha? Nedovedu si predstavit, ze bych mela porad ucpany nos a teklo mi z neho :-/

Pres den dycha pusou, ale pekvapive v noci dycha nosem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17565
11.2.16 09:06

@veruka85 jestli v noci dýchá dobře, tak bych jí Nasivin snad ani nedávala. Já to většinou dělám tak, že přes den Steri Mar a na noc Nasivin. Sama jsem na něm byla dlouho závislá, takže ho kapu opravdu jen v případě nouze. Ale sem tam jí ho dát můžeš, jestli máš pocit, že nemůže dýchat. Poteče to po něm ještě víc, ale to je dobře.
A teda jestli máte v 9m první rýmu, tak to gratuluju, to je úspěch

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3394
11.2.16 09:10

Sterimar s medi ja ale fakt vynikaji na takovou rymu, male do 2 dnu krasne pomohl..takze bych strikala 3× denne a na noc jen ten, hodne vetrala, zvlhcovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Any11
11.2.16 09:15

@veruka85 Taky na obe deti pouzivam jen sterimar s medi, ORL mi u malych deti nasivin apod. vubec nedoporucovala.

• Nahlásit
  • Citovat
3250
11.2.16 09:15

Pokud jí teče rýma a v noci dýchá nosem tak bych nedávala. dávala jsem nasivin či podobné kdž nemohl spát. jinak ne. a ja jinak vždy používám aromaterapii - eukalyptus třeba s levandulí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5556
11.2.16 10:12

Pokud rýma teče je nasivin zbytečný, působí na sliznice a pokud v noci může dýchat tak sliznice oteklé nemá. Jinak doporučuji od Saloos nosní dětský balzám. Je heřmánkový a ochrání kůži pod nosem před podrážděním od tekoucí rýmy :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
abver
11.2.16 10:49

Dcerce 14 m při vleklé rýmě také stříkam mořskou vodu, odsavám. Rýma se nás drží. Měla i nasivin u něho mě v lékárně důrazně upozornila, že max.3 dny, že to ničí sliznice a mucosolvan ten prý 5 dnů. Bojujeme dlouho :( Já bych kápla, stříkla, ať se jí uleví, ať jí sliznice oplasknou

• Nahlásit
  • Citovat
32998
11.2.16 10:55

Já jako musím říct že na ruzné " dětské mořské vody apod " jsem se vy..ala, protože to vůbec nepomáhá..Malé 14m když má ucpaný nos stříkám vícks ( ten jediný pomáhá i nám dospělým )…zase chápu že to není pro děti, takže ji to stříkám jen na noc, aby se aspon trochu vyspala..
Ale chápu že na to asi nemá každá matka koule ( neřídit se doporučením na lécích ). :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13614
11.2.16 10:57

Pomáhají ty spreje? :think: U nás se odjakživa rýma léčí kapesníkem.. a říká se, že neléčená rýma trvá sedm dní a léčená týden :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
11.2.16 10:59
@Tamtama píše:
Pomáhají ty spreje? :think: U nás se odjakživa rýma léčí kapesníkem.. a říká se, že neléčená rýma trvá sedm dní a léčená týden :lol:

a jak chceš léčit kapesníkem ucpaný nos? :think: :mrgreen: to by mě zajímalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
11.2.16 11:06

Já teda při rýmně neodsávám..jen utírám co teče..vysaju max na noc. A stříkám jen když je ucpaný nos..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13614
11.2.16 11:24

@smurfka ucpaný nos jsem zatím neřešila, vždycky máme rovnou rýmu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5556
11.2.16 11:31

Na ty spreje typu nasivin olynth a pod pozor! Způsobují závislost, bez nich pak sliznice přestávají správně fungovat a trvá dlouho než se z toho dostanou.
Já chodila s ucpaným nosem víc než rok než se to spravilo a měla jsem pořádný strach, že to budu muset řešit operací. Holt jsem byla blbá, léčila jsem si rýmu 14dní v kuse a pak se to vezlo. Stříklala jsem si ta svinstva do nosu asi dva roky v kuse :zed: :zed: :zed: :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17565
11.2.16 11:41
@Heivka píše:
Na ty spreje typu nasivin olynth a pod pozor! Způsobují závislost, bez nich pak sliznice přestávají správně fungovat a trvá dlouho než se z toho dostanou.
Já chodila s ucpaným nosem víc než rok než se to spravilo a měla jsem pořádný strach, že to budu muset řešit operací. Holt jsem byla blbá, léčila jsem si rýmu 14dní v kuse a pak se to vezlo. Stříklala jsem si ta svinstva do nosu asi dva roky v kuse :zed: :zed: :zed: :zed: :zed:

Tss, kam se na mě hrabeš :mrgreen: Já to měla tak 10 let. Hrůza. Nemohla jsem bez toho ani na krok. Teď když dostanu rýmu, tak mi dá vždycky pěknou práci s tím včas seknout

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
abver
11.2.16 12:28
@Tamtama píše:
Pomáhají ty spreje? :think: U nás se odjakživa rýma léčí kapesníkem.. a říká se, že neléčená rýma trvá sedm dní a léčená týden :lol:

Přesně to u nás platilo, než nám začal syn tahat bacily ze školky, dcera má rýmu měsíc! Takže týdenní rýmy už nemáme nikdo :(

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama