Oproti sestřenici jsem asi neschopná matka

Anonymní
18.1.20 22:05

Oproti sestřenici jsem asi neschopna matka

Mám 8 měsíční mimčo. Od narození kojena a častecne na UM. Nikdy nespala celou noc, vždy se po pár hodinách budila a teď se to ještě zhoršilo. Aby sama usnula v postýlce, tak o tom se mi mohlo jen zdát. Spí s námi v posteli nebo hned vedle v postýlce. Sestrenice má miminko jen o trochu starší. Od narození ji spí prý v kuse 9 hodin a usíná zásadně sama už co jí přivezli domu z porodnice. Sestřenice už nastoupila zpátky do práce, takže s malou moc není a věcné ji mimco hlídá tchyně nebo chůva. Teď zase jela s přítelem někam na pět dní na dovolenou, bez malý. Bez jakýchkoli výčitek. Já jedu na rychlý nákup, který většinou trvá dvě hodiny, hlídá babicka, na kterou je 100%spoleh. Přitom celou dobu jsem nervni, že nemám malou u sebe a představa, že bych bez ní byla pět dní mě vysloveně drtí. Jak to máte vy? Já si připadám nemožná :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1682
18.1.20 22:11
@Anonymní píše:
Mám 8 měsíční mimčo. Od narození kojena a častecne na UM. Nikdy nespala celou noc, vždy se po pár hodinách budila a teď se to ještě zhoršilo. Aby sama usnula v postýlce, tak o tom se mi mohlo jen zdát. Spí s námi v posteli nebo hned vedle v postýlce. Sestrenice má miminko jen o trochu starší. Od narození ji spí prý v kuse 9 hodin a usíná zásadně sama už co jí přivezli domu z porodnice. Sestřenice už nastoupila zpátky do práce, takže s malou moc není a věcné ji mimco hlídá tchyně nebo chůva. Teď zase jela s přítelem někam na pět dní na dovolenou, bez malý. Bez jakýchkoli výčitek. Já jedu na rychlý nákup, který většinou trvá dvě hodiny, hlídá babicka, na kterou je 100%spoleh. Přitom celou dobu jsem nervni, že nemám malou u sebe a představa, že bych bez ní byla pět dní mě vysloveně drtí. Jak to máte vy? Já si připadám nemožná :,(

Promiň, ale Ty jsi ta správná matka, kterou musí každý chlap i dítě milovat :srdce: :srdce: :srdce: To spaní se srovná, neboj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22105
18.1.20 22:15

Tak ti premyslim, jestli jsi opravdu pripadas neschopná, nebo jen chces slyset negativa na sestrenici.Co se s ni prestat porovnavat? Pochybuji, ze ona premysli o tobe, jede spokojene to svoje. Kazdeho vec.Ale urcite jeji zivotni styl, z tebe nemoznou neudela, to muzes jedine ty sama.Tak se tomu vyhni a uzivej si holcicky a rodiny celkove :kytka: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6146
18.1.20 22:15

Taky mi to přijde jako normalní mimino a já byla taky celkem nervozní, když jsem nebyli spolu.
Mi přijde, že nebylo hezčího období, než když jsme spali spolu všichni.
Odjet na 5 dnů bych nevydýchala :oops: ani teď a to mají holky 8 a 5

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 22:16

Nesrovnávej sebe ani svoje dítě s nikým dalším a bude ti líp. Já jsem dle mé matky taky neschopná, moje děti se od chvíle, kdy rozeznaly u koho jsou, nenechaly chovat od nikoho krom mě a manžela, jsou sovičky jako já, takže v osm v posteli je sci-fi a tak bych mohla pokračovat. Sestry dítě pohodář, kterému je jedno u koho je, stačí, když není samo, spát chodí v osm a spí celou noc, mně se mladší dítě ještě po druhém roce budí 2× za noc… Je to o povaze, tu si předem nevybereš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.1.20 22:16

Mám to tak, že se s nikým nesrovnávám, ať si každý vychovává dítě jak chce. A odejít od cca ročního dítěte do práce, to mi vůbec nepřijde k obdivování :think:

• Nahlásit
  • Citovat
1682
18.1.20 22:17
@bublinek píše:
Taky mi to přijde jako normalní mimino a já byla taky celkem nervozní, když jsem nebyli spolu.
Mi přijde, že nebylo hezčího období, než když jsme spali spolu všichni.
Odjet na 5 dnů bych nevydýchala :oops: ani teď a to mají holky 8 a 5

To mi povídej, prázdniny s dětma byly vždycky super..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.1.20 22:19

@wildcherry Negativa nepotřebuji slyšet, spíš mě zajímá jak to mají další maminky. Když mi prostě vypráví jak jede tři dny na sluzebku a necítím z ní žádný obavy o miminko nebo lítost že s ním nebude tak dlouho mě to vážně nutí přemýšlet o tom, jestli nebudu jednou ten typ matky, co nenechá dítě normálně žít když nejsem schopna jet v klidu ano na dvouhod. Nákup :frowning2:️

• Nahlásit
  • Citovat
1751
18.1.20 22:19

No, jestli tva sestrenice tak trochu nekeca. Mimco par dni stary, by urcite nemelo spat 9 hodin v kuse, to je proste spatne.
To, ze je uz zpet v praci na necelem roce ditete, za me taky spatne.
Z meho pohledu ty bys mela byt uplne v pohode, protoze fungujes lip.
Miminko potrebuje v tomhle veku maminku, mazleni, blizkost. A to ty splnujes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 22:20

Nesrovnavej :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21466
18.1.20 22:20
@Anonymní píše:
Mám 8 měsíční mimčo. Od narození kojena a častecne na UM. Nikdy nespala celou noc, vždy se po pár hodinách budila a teď se to ještě zhoršilo. Aby sama usnula v postýlce, tak o tom se mi mohlo jen zdát. Spí s námi v posteli nebo hned vedle v postýlce. Sestrenice má miminko jen o trochu starší. Od narození ji spí prý v kuse 9 hodin a usíná zásadně sama už co jí přivezli domu z porodnice. Sestřenice už nastoupila zpátky do práce, takže s malou moc není a věcné ji mimco hlídá tchyně nebo chůva. Teď zase jela s přítelem někam na pět dní na dovolenou, bez malý. Bez jakýchkoli výčitek. Já jedu na rychlý nákup, který většinou trvá dvě hodiny, hlídá babicka, na kterou je 100%spoleh. Přitom celou dobu jsem nervni, že nemám malou u sebe a představa, že bych bez ní byla pět dní mě vysloveně drtí. Jak to máte vy? Já si připadám nemožná :,(

Jsi skvělá a sestřenice je sobecká důra, co nemá ráda své dítě. To jsi přece chtěla slyšet, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
590
18.1.20 22:23
@marcellia píše:
No, jestli tva sestrenice tak trochu nekeca. Mimco par dni stary, by urcite nemelo spat 9 hodin v kuse, to je proste spatne.
To, ze je uz zpet v praci na necelem roce ditete, za me taky spatne.
Z meho pohledu ty bys mela byt uplne v pohode, protoze fungujes lip.
Miminko potrebuje v tomhle veku maminku, mazleni, blizkost. A to ty splnujes.

Není pár dní staré, ale víc, než 8 měsíců

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22205
18.1.20 22:26
@Anonymní píše:

Ani jedna nejste horši nebo lepší matka. Ty se líp cítíš co nejblíž dítěti (tak jsem to měla i já) a tvoje sestřenice to tolik neprožívá. Pokud zajistí během své práce pořádnou chůvu, lépe teda babičku, tak snad dítěti neubližuje. Já bych bez malého dítěte neodjela, do práce jsem nastoupila v necelých 3 letech dítěte. A přesto byly pro mě začátky těžké.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12002
18.1.20 22:26

Nejsi špatná matka, ale osoba. To se takhle srovnáváš ve všem? Nebo jenom chceš slyšet jak jsi skvělá a ona strašná?
Každý je jiný. Dospělý i dítě. Tak si jeď podle sebe a nech ostatní být.

A co se týče spaní, tak mně třetí na konci šestinedělí spala min 6 hodin v kuse přes noc. A těch 9 dala taky minimálně jednou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15051
18.1.20 22:29
@Anonymní píše:
@wildcherry Negativa nepotřebuji slyšet, spíš mě zajímá jak to mají další maminky. Když mi prostě vypráví jak jede tři dny na sluzebku a necítím z ní žádný obavy o miminko nebo lítost že s ním nebude tak dlouho mě to vážně nutí přemýšlet o tom, jestli nebudu jednou ten typ matky, co nenechá dítě normálně žít když nejsem schopna jet v klidu ano na dvouhod. Nákup :frowning2:️

Možná budeš, to musíš vědět ty. Mě nepřijde nic špatného na tom, když máma odjede na pár dní pryč a zajistí spolehlivé hlídání. Jako kdybych měla litovat každého dne, kdy s dítětem nejsem, tak nedělám nic jiného. Nejsi lepší máma jen proto, že sedíš svému diteti pořád za zadkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama