opruzená prdelka - 18ti denní mimi

2580
16.1.06 19:26

opruzená prdelka - 18ti denní mimi

Ahoj holky,

prosím o radu. S Ondráškem bojujeme s opruzenou prdelkou a nějak se nám to nedaří. Vzkoušela jsem Bepanthen, Penaten a teď mažeme Rybilkou. Udělaly se mu ale na tom zarudlým takový jakoby puchejřky. Máte nějakej „zaručenej fígl“? Jak dlouho trvá, než normálně opruzenina zmizí?

Díky moc
Danča a Ondrášek (18 dní)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

139
16.1.06 19:30

Ahoj,no tak nám pokaždé pomohla ondřejová mastička, je pravda, že ji teď lékaři moc nedoporučují,protože obsahuje salicil,ale tak naše maminky ji taky používaly a jsme v pohodě,mimoto nepoužívá se to každý den pořád,ale jen když je mimi opruzené, do dvou dnů by to mělo zmizet, opravdu to zabírá…jinak používáme Menalind…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
16.1.06 19:31

Ahojky,

zaručený recept je VĚTRAT, VĚTRAT, VĚTRAT :! Opravdu to pomáhá úplně nejvíc :!

Dál bych to řešila jen v případě, že by větrání nepomohlo :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
843
16.1.06 19:31

ahoj,
malej sa to tiež raz urobilo, ale to už bola staršia - asi 6 mesiacov… použili sme Pevaryl /ten je ale myslím iba na predpis :?: /, a do 3 dní to bolo preč. Inak mažeme Rybilkou.
A inak vetrať ritulu čo najviac :D
Tak nech vám to rýchlo prejde!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
725
16.1.06 19:33

Ahoj Dančo,

na opruzeniny funguje heslo větrat-větrat-větrat, co nejvíc nechávat prcíka bez plenky (nemusí být úplně nahatý, třeba v tepláčkách, holt se přemáchnou a usuší, když je počůrá).

Pokud už má puchýřky, chce to vysušovat, na což by vám mohl pomoci i pudr (nasyp si ho na ruku, rozetři a pak teprve na prdelku, nemá ho být viditelná vrstva).

Pokud by se to nezlepšovalo, klidně to může být i nějaká plíseň, dojděte k dr., ať vám napíše Pevaryl, ten funguje na 100%, ale je jen na předpis. Opruzeniny nejsou žádná ostuda, třeba vám nevyhovujou plenky, to může být taky důvod.

Mně se osvědčilo při každém přebalování mazat krémem proti opruzeninám (Bubchen nebo Sebamed), ale až po úplném zahojení. Pak jsme měli prdelku „jako dětskou prdelku“.

Přeju, ať to brzy zmizí.
Ahoj, B.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
224
16.1.06 19:40

Ahoj,
nám na opruzeniny pomohl Bepanten a hlavně jsme přestali používat vlhčené ubrousky - nejhorší byly parfémované, do 5ti měsíců jsme jenom myli mýdlem (Nela batole) pod vodou, pak už to bylo OK. Na mytí ve vaně taky žádná voňavá mýdélka a gely, zase jenom Nela Batole.

maya

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
483
16.1.06 20:01

Ahojky,
syn mel hodne opruzenou prdelku uz v porodnici a tam mi rekli, ze nejlepsi je MENALIND. Potvrdilo mi to pak jeste vicero maminek. Opravdu zabral.
Pak sem delala spis preventivni opatreni, hlavne po kazdem kakani sem malymu zadecek oplachla normalne v umyvadle pod tekouci vodou. Mazeme uz jen rybilku, kdyz je hur, taky bepanthen.
Tak ahoj a preju brzo krasnou prdylku :wink:
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2793
16.1.06 20:02

Nám se osvědčil Nappy cream od Johnsonam,doporučily mi ho holky na místním chatu a musím říct,že je to skvělá mast.Ale pokud je na prcině plíseň,zabere jen Pevaryl pasta.Bohužel je jen na předpis,volně se dá koupit jen Pevaryl mast a ta není účinná,plínkou se hned setře.
Moje starší holčička pořád na opruzeniny hodně trpí,ačkoliv se po každém čůrání utře a když jde na velkou,utírám jí zadeček mokrým ubrouskem.
Takže jak někdo podotkl,není to žádná ostuda,jsou prostě děti,které mají citlivou kůži.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kac
5049
16.1.06 20:56

Ahoj,
ma jsme prestali pouzivat ubrousky a pokazde jsme myli zadecek. Tak jsem zadecek neotirala nejakou plinkou ale vysusovala papirovymi ubrouskami-kapesniky. Potom SUCHY! namazala Bubchenem-jakoby krem s pudrem. Nevim jak to lepe napsat. A za den to bylo dobry!

Kac+H

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.1.06 21:11

opruzeninky

našímalé se jednou taky udělaly dost ošklivé a po rybilce a bepanthenu se jí to ještě zhoršilo.Pak mi někdo poradil omývat jí zadeček odvarem z řepíku-koupíš v lékárně bylinky nat řepík a luhuješ 15minut podle návodu, po otření necháš na zadečku zaschnout.Navíc jsme ji potírali zadeček pytiolem-mast s obsahem ichtamolu.Taky je volně prodejná, stojí něco přes dvacku.At se vám prdýlka brzy zahojí :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
91
16.1.06 22:18

Ahoj,
malá sice měla opruzeniny na zadečku jen jednou i když používám Menalind. Ale celkem dost rychle nám zabral Bubchen na opruzeniny. Je dost hustý a obsahuje heřmánek. Stačila opravdu malá vrstvička a za 2-3 dny bylo po všem. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
16.1.06 22:59

Ahoj, my jsme s tím taky bojovali, když malý byli asi 3 týdny. Nic nám nepomáhalo a nakonec jsem zjistila, že to má po parfémovaných ubrouscích. Takže my můžeme mít akorát bílý pampers a protože jsme ale měli nakoupený zásoby dopředu, tak jsem je schovala na další použití. Teď nedávno jsem je znova vyndala a zase se malý začala prdelka opruzovat. Takže jak je vidět, každýmu všechno nevyhovuje :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
211
17.1.06 09:12

Ahoj.
Taky mi nekdo poradil, mazat materskym mlikem a nechat zaschnout, zabralo nam to rychle, ale malej to mel jen hodne zarudly.
Ubrousky nam taky delali zle, takze omyvam dupku hermankovym cajem nebo, kdyz je OK, tak cistou vodou.
Jinak mam olejicek od Hadka s medem nebo Rybilku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
17.1.06 09:36

Ahojky Danco,
myslím, že už tu bylo vše řečeno, tak jenom na doplnění. Vyhodit vlhčené ubrousky, omývat třeba jen namočenou vatičkou v čisté, po dobu opruzenin nejlépe převařené vodě a důkladně nechat oschnout. Já jsem si pomáhala regulovatelným fénem, tzn. NÉ teplým vzduchem. Krom toho, že za 2 dny bylo po všem, ještě nikdy nebyla malá při přebalování tak klidná. ahojky Kyra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
196
17.1.06 09:46

Ahojky,
Baruše pomáhal pudr od Bünchenu(narozdíl od ostatních mastí od dr.). Také to měla takhle ze začátku, nevěděla jsem co s tím, jakmile jsem přestala pudrovat, bylo to zpět, ačkoli jsem zadeček omývala a mazala mastičkou proti opruzeninám :evil: . Pak jsem odhalila příčinu-papírové pleny :o . Začala jsem používat bavlněné a všechno ok. Te´d už je to úplně bez problémů, můžeme i papírové :D . Jen Pampers nás ještě trochu zlobí :roll: ..
Holt ze začátku jsou ty miminka dost citlivý…
Pa
Lucka+Bára (skoro 9m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama