Opruzenina či něco jiného?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Relad
Kecalka 110 příspěvků 21.12.18 13:05
Opruzenina či něco jiného?

U naší sedmiměsíční holčičky se objevila vyrážka. Nejdříve jsem si myslela, že je to opruzenina ( nikdy žádnou neměla, tak nemám zkušenost). Jenže ji má jen na pipince. Uvnitř je vše čisté, nemá žádný náznak zánětu či podráždění. Červená slitá osypka je jen na povrchu stydkých pysků. Čistím heřmánkem, mažu pantenolem nebo sudo krémem. Nejlepší se to. Nebolí jí to a ani jí to nesvědí. Před dvěma týdny jsme změnily značku plinek i vlhčenych ubrousků? Může to být nějaká alergická reakce? Onemocnění? Nebo jen plaším? Co s tím? Jak s tím bojovat? Děkuji za každý typ a radu.

Reakce:
filija
Kecalka 441 příspěvků 21.12.18 13:14

Urcite to muže byt zmenou plenek i ubrousků, ubrousky jsem pouzila jen na castach, doma vodu a žínku, nebo jen sprchu. Dcera vubec ty chemické prisady nesnasela, meli jsme i latkové pleny..

filija
Kecalka 441 příspěvků 21.12.18 13:15

každopadne hodne vetrat a koupat v repiku, pokud by se nelepsilo.

Relad
Kecalka 110 příspěvků 21.12.18 13:22

Já si myslím,že je to tou změnou. Předtím za celou dobu neměla nikdy nic…

Sue2008
Kecalka 190 příspěvků 21.12.18 13:23

@Relad zkus jeste zapatrat, conjste v te dobe zavadeli za prikrmy, muze to.byt taky forma reakce na jidlo

Tejule
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 21.12.18 13:30

Kupte imazol krempastu a mazte 2× D ráno večer, v mezičase bepanthen, do 2 dnů je klid ;)

Relad
Kecalka 110 příspěvků 21.12.18 13:41

Seženu ten imazol v Anglii?

Tejule
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 21.12.18 13:45
@Relad píše:
Seženu ten imazol v Anglii?

V Irsku k dostání je, ale teď vůbec nevím jak se jmenuje. Takže bude podle mě i v Anglii, koukněte na net na složení a běžte do lékárny a oni už budou vědět jakou mast chcete. Tak to dělala já, když jsem žila v Irsku :v:️

Relad
Kecalka 110 příspěvků 21.12.18 13:48

@Tejule děkuji

Tejule
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 21.12.18 13:48

Pani v Irské lékárně se mě hrozně smála, když jsem tam na ni s mobilem vždy něco vybalila a že nevím jak se to tam jmenuje, vždy říkala aaaa zase český lék :lol:

PenelopaW
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 4 inzeráty 21.12.18 14:19

My máme doma něco podobného - nejprve jsem myslela, že je to opruzenina, jen na stydkých pyscích, zarudlé. Takže jsem při každém přebalení nechala alespoň 10 minut dítě nahaté, otírala perlanem namočeným do převařené vody (ne kupovanými vlhčenými ubrousky), myla jen čistou vodou, mýdlem minimálně. Říkala jsem si, že jak asi dítě jí to samé, co my, tak má nějakou agresivní stolici. Mazala jsem sudocremem a přestali jsme koupat, maximálně sprcha. Zlepšilo se, ale vrátilo, a protože už to začala mít i v tříslech, tak jsem vyrazila za pediatrem a verdikt zněl kvasinky. Dala nám na to Pimafucort, což má být snad atb mast - mazat 2× denně a slabou vrstvou. Stále dodržuji i ostatní opatření, připadá mi, že se to zlepšuje, ale nijak rapidně :-/. Zkusila bych proto raději i ukázat doktorovi, aby to člověk nekurýroval nějak blbě…

-Evka-
Závislačka 3746 příspěvků 21.12.18 16:39

Nemůže to být plenková dermatitida? Dcerka ji měla (ošklivou), zrovna jsme byli na dovolené, tak jsme šli do lékárny pro mastičku, dali nám nějakou, která na to nezabírala, tak jsme opsali složení Pytiolu a dostali něco podobného. Poté se to ještě snažilo opakovat, dařilo se nám to chytat včas kombinaci několika druhů plínek - nemohla mít stejnou značku vícekrát po sobě.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Šílenec Hrdlička! Sporťák řádil po obratu Plíškové, jeho oslava baví internet

Malý zázrak se povedl jedné z nejlepších českých tenistek Karolíně Plíškové.... číst dále >

Trest za autonehodu? Lucie Gelemová vystřídala v rodině Dádu Patrasovou

Herečce Dagmar Patrasové (62) se celý život bortí přímo pod rukama. Nejenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >