Reklama

Opruzenina nebo už i kvasinka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lenice1990
Nováček 5 příspěvků 24.08.18 11:59
Opruzenina nebo už i kvasinka?

Ahojte, mám doma 3týdenní holčičku a v podstatě od doby, co nám malou přinesli na pokoj do porodky, tak je opruzená. Dost těžko se nám opruzeniny zbavovalo, vyzkoušeli jsme Rybilku, Sudocreme, levandulový olej atd., no pomohl nám až krém Babylove na opruzeniny z DM. Opruzeninu měla na pipince i zadečku, ted má jen takový zbytek okolo řitního otvoru, ale je to s bílýma tečkama, lehce nafialovělé. Mám fotku, ale nebudu ji tady zveřejnovat. Dr. máme laxní, řekla nám jen že to bude dobré a mazat sudocremem. Kamarádka má podezření na kvasinku. Mohu fotku nějaké dobré zkušené duši poslat na zhodnocení, zda si myslí, že to je „jen“ zbytek opruzeniny nebo už kvasinka a koupit Imazol? Moc předem děkuji za ochotu.

Reklama

Reakce:

Janli
Kelišová 5388 příspěvků 9 inzerátů 24.08.18 12:04

Kup si Imazol krémpasta. Naše lékařka to doporučuje na opruzeniny automaticky a je pravda, že to fakt zabírá.

Verun83
Echt Kelišová 8606 příspěvků 33 inzerátů 24.08.18 12:11

Cim ji otiras?

Lenice1990
Nováček 5 příspěvků 24.08.18 12:19

Zadeček ji omývám tekoucí vodou, případně buničité tampony a voda + očištění mandlovým olejem.

Lenice1990
Nováček 5 příspěvků 24.08.18 12:22
@Janli píše:
Kup si Imazol krémpasta. Naše lékařka to doporučuje na opruzeniny automaticky a je pravda, že to fakt zabírá.

Udělám to tak. Rovnou to zničí případné kvasinky. Tím babylove krémem se to opravdu výrazně zlepšilo, ale nafialovělý flek s bílými tečkami prostě zůstal, i když je světlejší než předtím.

Yasmina21
Kecalka 408 příspěvků 24.08.18 12:36

Dcerce na opruzeniny vždy výborně pomohl krém od Weledy na opruzeniny s heřmánkem. :palec:

Bara04
Kecalka 201 příspěvků 24.08.18 12:40

ten imazol ale jen par dni v kuse ( je to v letáku) pokud neřekne dr jinak .
kvasinky vetsinou bývají tak ze se dělají krvavé praskliny. to mela dcera - v podpazi, za ušima, na půlce i zadečku, na krku no des :-/

Jtecka
Nováček 6 příspěvků 24.08.18 12:53
@Lenice1990 píše:
Ahojte, mám doma 3týdenní holčičku a v podstatě od doby, co nám malou přinesli na pokoj do porodky, tak je opruzená. Dost těžko se nám opruzeniny zbavovalo, vyzkoušeli jsme Rybilku, Sudocreme, levandulový olej atd., no pomohl nám až krém Babylove na opruzeniny z DM. Opruzeninu měla na pipince i zadečku, ted má jen takový zbytek okolo řitního otvoru, ale je to s bílýma tečkama, lehce nafialovělé. Mám fotku, ale nebudu ji tady zveřejnovat. Dr. máme laxní, řekla nám jen že to bude dobré a mazat sudocremem. Kamarádka má podezření na kvasinku. Mohu fotku nějaké dobré zkušené duši poslat na zhodnocení, zda si myslí, že to je „jen“ zbytek opruzeniny nebo už kvasinka a koupit Imazol? Moc předem děkuji za ochotu.

Urcite nedoporucuji imazol!muj syn mel ve 4 mesicich napred opruzeninu a pak kvasinku v krcnich zahybech a imazol vse jen zhorsil,uplne mu tam tu kuzicku spalil a to jsem namazala jen jednou… zadecek je potreba hodne moc vetrat (nejlip nechat co nejdyl bez plinky),nicim nedrhnout…za sebe doporucuju natirat zinkem-u nas nejlip fungoval tanno hermal lotio nebo cisty zinkovy olej (tekuty pudr na predpis od doktorky).jinak jestli mazete mandlovym olejem,zhorsujete to-na kvasinku (ani opruzeninu) by se nemelo davat mastne.drzim palce,at je brzy lip!

Pocahonta
Kecalka 173 příspěvků 24.08.18 13:08

A co zkusit genciálku? Ta dětem vždycky pomohla. Je to desinfekce. A nebojte se jí, dává se miminkům i na moučnivku do pusinky.

Lenice1990
Nováček 5 příspěvků 24.08.18 15:16
@Jtecka píše:
Urcite nedoporucuji imazol!muj syn mel ve 4 mesicich napred opruzeninu a pak kvasinku v krcnich zahybech a imazol vse jen zhorsil,uplne mu tam tu kuzicku spalil a to jsem namazala jen jednou… zadecek je potreba hodne moc vetrat (nejlip nechat co nejdyl bez plinky),nicim nedrhnout…za sebe doporucuju natirat zinkem-u nas nejlip fungoval tanno hermal lotio nebo cisty zinkovy olej (tekuty pudr na predpis od doktorky).jinak jestli mazete mandlovym olejem,zhorsujete to-na kvasinku (ani opruzeninu) by se nemelo davat mastne.drzim palce,at je brzy lip!

Děkuji za zkušenost, pokud ne mandlovým olejem, tak jen umývat čistou vodou?

Lenice1990
Nováček 5 příspěvků 24.08.18 15:17
@Pocahonta píše:
A co zkusit genciálku? Ta dětem vždycky pomohla. Je to desinfekce. A nebojte se jí, dává se miminkům i na moučnivku do pusinky.

Nad tou jsem také přemýšlela, jen jsem o ní četla, že je karcinogenní - ale pokud se neužívá dlouhodobě, tak by asi neměl být problém…

Pocahonta
Kecalka 173 příspěvků 24.08.18 15:28
@Lenice1990 píše:
Nad tou jsem také přemýšlela, jen jsem o ní četla, že je karcinogenní - ale pokud se neužívá dlouhodobě, tak by asi neměl být problém…

Ona byla před X lety snad zakázaná, než ji opět vzali na milost… Já na ní nedám dopustit. Jinak před rokem mi ji doporučil primář z dětského…

Ou
Závislačka 4986 příspěvků 24.08.18 17:06

1. bez kultivace vám to nikdo neurčí, natož po internetu.
2. v lékárně si můžete nechat namíchat případnou antimykotickou mast s nystatinem, ten se nevstřebává a nijak neškodí.
3. především potřebujete dávat pozor, aby se postižené místo znovu a znovu nezapařovalo. Speciálně v tomhle počasí je ideální nechat ji alespoň s nahatým zadkem, aby postižené místo co nejvíc větralo.

Baruunečka
Stálice 74 příspěvků 24.08.18 23:31

Dcerka se mi jako uplne miminko zacala taky trochu zapruzovat,na doporuceni kamaradky jsem sla tenkrát pro Imazol.V lekarne mi rekli,ze mam zkusit nejdriv mesickovy kojenecky krem na opruzeniny od Weledy.No nedam na nej dopustit!! Doporucuju ho ted vsem :) …Opravdu pomaha ;)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama