Opruzenina - nic nezabírá

299
13.8.21 08:04

Opruzenina - nic nezabírá

Prosím poraďte.

Ze začátku měl měsíční syn malé odřeninky na zadečku. Dle doporučení pediatra jsme mazali sudocremem, ten nezabral, následně Holtova mast. Hodně vetrame, nechodíme ve vedrech ven, doma jsme bez plenky, čistím pouze vodou nebo repikem, následně nám byl doporučen Imazol, ale ten nám to snad jeste zhoršil, dříve byla opruzenina jen na jedné straně. Teď je na obou :((

Může to být i kvasinka dle doktorky, vysadila jsem cukr..

Co pomohlo případně vam? Už nevím co s tím :((

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18671
13.8.21 08:07

Imazol pomohl nám, ale pak ještě byla jedna mast, musím zjistit nazev, uz to mam pityol

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
13.8.21 08:13

K imazolu pozor, použít imazol krempasta a ne obyčejný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25334
13.8.21 08:18

Já koupala v heřmánku a nejlepší na opruzeniny se mi osvědčila rybilka. Hlavně nepoužívat vlhčené ubrousky, zadek utírat do sucha a co nejvíc větrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
737
13.8.21 08:25

Jej, chudák. Nám z nejhoršího pomohl ten imazol. Sudocrem nepomáhal - to je lepší měsíčková Weleda. Jinak větrat, sušit, otírat jen vodou ne vlhčákama, a ještě omývat černým čajem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
299
13.8.21 08:26

@Jaaanča za jak dlouho pomohl ten Imazol prosím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
299
13.8.21 08:26

@Kriss Tina to pravé všechno dělám, vlhčené nepoužívám od začátku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2939
13.8.21 08:35

No v nejhorsim sedaci koupel v hypermanganu, porad se o tom s doktorkou, je volne prodejny, ale musi se s nim opatrne…mozna doktorka mohla udelat nejaky ster, jestli se nejedna o neco jineho, nez o beznou opruzeninu :nevim: jinak delas podle me vse, co se normalne na opruzeninu dela..vetrani, repik, vhodne pripravky…imazol dceri taky vzdy spis pritizil..ja stridala se sudokremem bephanten, ale krem, ne mast, ten pomahal, navic bephanten nevadi, ani kdyz se da na ne perfektne vysusenou kuzi, narozdil od ostatnich pripravku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8461
13.8.21 08:45

Rozhodne Imazol a vetrat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6989
13.8.21 08:53

Dceři pomohly až jiné plíny - vyzkoušela jsem tenkrát asi 10 druhů včetně látkových.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25449
13.8.21 09:13

Imazol a jednou denně pořádně promastit. Hodně větrat, otírat černým nebo šalvějovým čajem a zrušit vlhčené ubrousky. Při přebalování umýt vodou a usušit třeba fénem se studeným vzduchem. No a hodně větrat. Teď je teplo, tak to krásně půjde. Dej do postýlky podložku a nech nahý zadeček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.8.21 09:14

Nám pri opruzeninach pomáhá jen omyvat čistou vodou(nebo odvar z řepiku),Řepík. mast a hodně větrat. A často měnit plenky, pokud ji musi mit. Zadny Bepantheny a jemu podobné…ty to spíš zhorsily..ty jsou spis jako prevence, ale v tomto stavu ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1168
13.8.21 09:18

Taky nám pomohl Imazol a nepoužívat vlhčené ubrousky. Pak hodně větrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
299
13.8.21 09:29

@lleennttiillkkaa děkuji, čím promastit? Mám tady měsíčkový přírodní olej, vazelínu bohužel ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25449
13.8.21 09:32

@Mamca_1234 Vazelínou ne. Já tehdy mastila modrou indulonou, dneska už bych volila něco,,zdravějšího,, Promazávala jsem na dobu, kdy byl v plínce nejdelší dobu, takže na noc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat