Opruzenina pod bradou a gentianová Vilet

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
21
27.3.11 22:22

Opruzenina pod bradou a gentianová Vilet

Ahojky holky,

prckovi se udělala, podle doktorky, opruzenina pod bradou. Vypadá to, jako když má sedřenou kůžičku. Doktorka mi na to předepsala Gentianovou Violet s tím, že jí mám opruzeninu potírat a samozřejmě co nejvíce větrat, ale to je právě problém. Denísek má 3 brady :pankac: a tak to vzduchu moc přístupné není. Jsou mu 2 měsíce a na bříšku mi vydrží tak maximálně 5 minut a pak brečí. Violet voda moc nezabírá. Poradí někdo? Díky :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3456
27.3.11 22:26

Hele tak to není moc opruzenina, ale vypadá to budto na exém nebo kvasiny.. takže doporučiji dojít na kožní… tam Vám napíší něco absolutně jiného,ale genciálka to jistě nebude… pokud tedy máte dobrého kožaře. My jsme to měli též, ale né protože by Míša měla tři brady, ale protože měla reflux…
po návštěvě kožaře bylo veléčeno do týdne promazala jsem to a podložila sterilním čtverečkem… mohl tam vzduch a nepřekrývala to kožní řasa…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
27.3.11 22:35
Reflux máme taky, malej hodně ublinkává. Tak to by ale doktorka měla poznat, ne? Ona na to koukla a řekla, že je to opruzenina… ach, jo, tak tam zítra skočíme zase… díky moc
mofiz píše:
Hele tak to není moc opruzenina, ale vypadá to budto na exém nebo kvasiny.. takže doporučiji dojít na kožní… tam Vám napíší něco absolutně jiného,ale genciálka to jistě nebude… pokud tedy máte dobrého kožaře. My jsme to měli též, ale né protože by Míša měla tři brady, ale protože měla reflux…
po návštěvě kožaře bylo veléčeno do týdne promazala jsem to a podložila sterilním čtverečkem… mohl tam vzduch a nepřekrývala to kožní řasa…
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3456
27.3.11 22:40

heel první pediatrička na nás doslova sr… pak měla dovolenou a zastupoval ji starší doktor myslím, že se jmenoval Šedivý.. no už v čekárně mě šedivěly vlasy při laxním přístupu jak sestry tak doktora. Pak mi doktor sdělil, že se o dítě špatně starám a dcerce to rozedřel prstem do krve.. myslela jsem, že mu napoku prdel.. promin, ale vytočil mě do maxima… Já, že se špatně starám o dítě haha… :zed: řekl, že máme kvasinky po celém těle a že ji špatně koupu a bla bla bla… nikdy nebyla opruzená, nikdy neměla moučnivku prostě nic.. a on mi sdělil takovejhle kyd.
no nezdálo se mi to..ale mastičku jsem od něj vzala a jeli jsme domu.. jasně,že se to ještě zhoršilo, tak jsme jeli na kožní a verdikt exém.. dostali jsme mastičky na exém, zákaz koupání mýdlem či v pěně… jen čistá voda a oilatum roztok.. po koupeli namazat a hotovka do týdne dobré…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10293
27.3.11 22:45

Heel, můj syn to má taky, ne tedy tak moc… Taky má ten záhyb kůže červenej. Nedělám mu s tím nic, jen to vždycky vytřu namočenou plenkou a utřu dosucha a ještě foukám, aby to bylo úplně suché. Chvíli to má dobrý, pak zas opruzený. Ale nic mu tam nemažu, stejně jak mu tam nejde vzduch, tak to pak dělá neplechu.
Genciánu bych nedávala, je karcinogenní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
27.3.11 22:50

prcek taky jinak opruzeninku nemá. Mám z toho strach, tak malýho přebaluju každou chvíli. zítra se stavíme na kožním a uvidíme. No to se ti nedivím, že jsi měla nervy, mě tohle někdo říct, tak se taky neznám :cert:
ještě jednou děkuju :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8924
27.3.11 22:51

Nam fialka na opruzeniny zabira, ale otazka je, co mate vy…jestli skutecne opruzku nebo neco vic…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.3.11 23:36

tak opruzenej podbradek měla malá taky a jediné co na to zabíralo byl bephanten a do druhého dne výrazně lepší..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2300
28.3.11 08:20

No Genciána se dětem snad ani dávat nesmí je to ten největší sajrajt a opravdu je karcinogení,já myslela že už se ani nevyrábí.Poradila bych ten Bepanthen je volně prodejný a mohl by zabrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
28.3.11 18:20

jestly je to opruzenina tak my s tím taky bojovaly asi 3 týdny a mudra furt radila fialku ale nic tak jsem koupila heřmánkový čaj a namáčela do nej čistící tampon a tim potírala nechala chvilku vetrat a jestly kojíš tak výborne zabírá potírat mateřským mlikem do dvou dnů bylo vše ok :-)))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10140
28.3.11 18:59

ahoj,

malá to má občas taky - takový jako by zmokvalý..takže to po koupání pořádně vytřu do sucha a namažu normálně tím, čím mažu celé tělíčko (používáme Sebamed). Nebo to promažu kalciovou mastí.
Nám ještě v porodnici říkali, že takovýto záhyby těla se musí pořádně vytírat, aby se tam nesrážela voda a nedělalo se tohle.
Ráno už to nemá. Někdy se jí to udělá, ale už málo kdy. Větrat to jde špatně, možná kdybych malé dala mezi bradu a tělíčko párátko :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.3.11 11:13

Naší malé se to občas dělá taky a už to měla i za ouškama - trošku si blinkla, zateklo to tam a já si všimla pozdě… :roll: Pořádně jsem to vyčistila, nechala uschnout a natřela protiopruzeninovým krémem, co běžně používáme (Hipp). Do druhého dne nebylo po problému ani památky. 8-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
668
30.3.11 17:50

naše malá se jako malinká dokázala oprudit po celém těla … nejvíce nám zabíraly koupele z černého čaje,
krásně pokožku sklidnily. Potom jsem používala i lokálně na kapesníček jako obkládek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1283
8.6.13 09:50

Ozivuji diskusi…trapi nas stejny problem s podbradkem- mala tam ma opruzeninu, zatim druhy den mazu bepanthenem, i se bojim ji to vzdycky po koupeli nejak moc utirat, abych ji to jeste vic nerozedrela. Cetla jsem tady o koupelich v cernem caji, nema s tim nekdo jeste zkusenost? Je blbe, ze se ji tam nedostane vzduch a kuze tak nemuze vetrat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lizzi
8.6.13 10:20

Bepanthen je na nic, nám na opruzeninku pod krkem zabrala měsíčková Weleda. Na opruzeniny na zadečku jsem dávali ten černý čaj, ale tam nám zase zabrala jen Rybilka, tak si vyber :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat