Opruzeniny... jak se jich zbavit?

30.12.18 08:40

Opruzeniny... jak se jich zbavit?

Ahoj maminky, potřebuji řadu. Na Hanču (8m) používám od jejiho tretiho mesice stejné pliny a to Bella Happy a Bepanthen care na zadeček. Před týdnem a něco jsme se zbavili prujmů byla opruzela kolem zadečku. To jsme zalecila a bylo vše ok jenže teď je to ctvrty den, kdy se ji osipala pipi. Menila jsem masticky za sudocrem a teď infadolan a furt stejné… :nevim: může to být plinama když už je používám takovou dobu? Jak se ještě
zbavit opruzenin? Mám ji vždy chvílemi nahatou. Prikrmy furt stejně nedávala jsem nic nového. :nevim: Prosím o rady díky. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

666
30.12.18 08:44

Trpeli jsme taky na opruzniny.super je Imazol krem pasta.na nej nedam dopustit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41143
30.12.18 08:45

Klidně to může být z plínek, ubrousků. Nerostou jí zuby? To bývá provázeno agresivním průjmem. U kluka celkem dobře zabíralo otírání opruzenin černým čajem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Twixinka
30.12.18 08:46

Kdyz nam nezabere do 24 hodin sudocream,tak vytahuji imazol ;) jinak nemenila jsi treba ubrousky? Me se mala ted oprudila po obyc ubrouskach z rossmana :roll: jeste me napada,ze mohla byt spatna treba jen ta serie plen,ktere ted mas a dalsi uz bude zase dobra :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
30.12.18 08:47

Mě pomohlo jenom hodně větrat a přestat používat vlhcene ubrousky, ale jenom perlan a čistou vodu, než jsem dala plinu, tak nechat poradne uschnout, koupila jsem obyčejné mazatko z DM Babylove a nemůžu říct ani popel. Ještě jsem v lékárně koupila zinkovou mast a občas oplachla hermankem a za tři dny byl pokoj. Je to teda opruz, ale po opruzeninach ani stopa :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4611
30.12.18 08:51

Imazol a větrat :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2833
30.12.18 08:51

Prestan pouzivat ubrousky. Cerny caj je super, nechat uschnout, nez das plenku. Ja synovi fenovala zadek a dost to pomohlo. Jinak mel latkove pleny a opruzeniny mel jen kdyz mu rostly zuby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
30.12.18 08:52

Imazol. :palec: Fakt zabírá okamžitě a na vše, zkuz ho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
399
30.12.18 08:56

Kdyz do 24h nepomuze Sudocrem nebo Bepanthen, tak Imazol krempasta. Pokud je opruzenina otevrena do krve, tak chlapicovy caj (tuzebnik), prikladat pri kazdem prebalovani, nechat zaschnout a dat plinu, po uzavreni ranek davat Imazol. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
PHV
1231
30.12.18 09:01

Nám tenkrát nepomohl ani ten Imazol když dcera měla šílený průjmy, měla asi rok a kousek. Jediný co zabralo bylo prostě nechat větrat a rybilka, ale ne ta zeleno bílá z Dr.Max, ale klasicky červeno bílá. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1339
30.12.18 09:02

Úplně nejlíp se mi osvědčilo otírat opruzeniny tampónem namočeným v černém čaji a větrat. Sice to obvykle navíc stojí uklízení loužiček, ale stojí to za vyzkoušení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26309
30.12.18 09:13

Já synovi vyléčila opruzeniny vždy v látkových nebo eko plinach. Omyvala jsem vodou a na cesty jsem měla ubrousky Sebamed, mazala jsem Sebamedem. Na syna mi nepomáhal Bepanthen a ani Sudocrem.
Když bylo nejhůř, sypala jsem klasickým pudrem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.12.18 09:25

@lucenka nemáme zatím ani jeden nějak se jim nechce :nevim: nic méně nemá ani otekle dásně, že by se tlačili ven… s tím příjmem spojený s růstem zubů to mi říkala i dr, i moje mamca, ale fakt ani náznak že by lezly. :roll: Jinak ten černý čaj skusim. Pitirala jsi vždy při prebalovani ju? :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7517
30.12.18 09:25

Mně na tohle nejvíc u malého zabírá Penaten krém, v takové plechové dóze. Je stejně hustý, jako klasická zinkovka a i ty nejhorší opruzeniny při čtrnáctidenním průjmu jsme tím vyléčili. :palec: jo a hlavně větrat, větrat a větrat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.12.18 09:28
@Twixinka píše:
Kdyz nam nezabere do 24 hodin sudocream,tak vytahuji imazol ;) jinak nemenila jsi treba ubrousky? Me se mala ted oprudila po obyc ubrouskach z rossmana :roll: jeste me napada,ze mohla byt spatna treba jen ta serie plen,ktere ted mas a dalsi uz bude zase dobra :nevim:
a víš že mě to taky napadlo? Jestli není špatný jen ten jeden balík :think: jinak i ty ubrousky mám pořád stejné.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama