Opruzeniny, suchá kůže mezi půlkami

1053
14.7.13 20:06

Opruzeniny-suchá kůže mezi půlkami

Ahoj, jak vypadají opruzeniny, když se léčí? Mazala jsem pár měsíců Sudocremem a malému se udělala na konci „čáry“ :lol: taková zhrublá kůže, tak jsem přešla na lékárenskou rybí mast a při posledním vlkovi má hrubou celou červenou kůži mezi půlkami? Jak kdyby to bylo přesušené…, je to takové drsné na dotek. Čím to mazat, aby byla kůže zase měkká?? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6473
14.7.13 20:09

Čímkoliv, jenom né nic na opruzeniny ;)

ty krémy na opruzeniny právě vysušují, takže ideální obyč. krém kterým mažeš tělo ;) prostě něco „hydratačního“ :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
14.7.13 20:13

Vazelínu, ol. olej, cokoli, co je fakt mastné a několikrát denně. Chudáček.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1053
14.7.13 20:14

@Becky00
Lékárnice kráva :cert: mi řekla, že jím můžu mazat furt :cert:, a je nějaký hydratační preventivní krém, kterým bych to dala do pořádku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1053
14.7.13 20:16

@berry4
Můžu se zeptat, co používáš normálně? Já teď přešla na Hipp s mandlovým olejem proti opruzeninám, ráno se mi to zdálo lepší, ale teď o trošku víc zarudné. Ach jo, to je věčný boj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
14.7.13 20:16

Suchá hrubá kůže může značit i plíseň, kvasinky, mě se na různé nezvyklé výskyty v oblasti zadku osvěčila genciána, čistě umytou a důkladně osušenou prdelku přetřít fialkou, nechat zaschnout (je to za chvilinku) a pak něčím pořádně promastit, já používám ondřejovku, ale je to v podstatě fuk, jen ne sudocrem a spol., klidně třeba modrou indulonu. A pečlivě při každém přebalu mýt vodou, nedráždivým mycím gelem a obnovovat fialový nátěr a promaštění, mizí po tom suchý, mokvavý, zkrátka všechno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6473
14.7.13 20:18

@esteelauder hele jakmile má opruzeniny vyléčené tak bych ho tím už nemazala, on ten sudocream je fakt hlavně na léčení. A po uzdravení se vytvoří strup a na ten je nejlepší zase něco co to zjemní.

mě říkala kožní že je to jedno, prostě cokoliv mastného jak píše berry. Klidně to čím ho mažeš na tělo…
a až se to zjemní a zmizí tak bude mít zase prdelku jak ze žurnálu :*
(syn měl kvasinky na celém krku, vypadalo to fakt hrozně, celé mu to hnísalo, a teď už to vůbec nejde poznat, ale chvíli to trvalo ;) a léčí se to stejně jako opruzeniny ;) )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1053
14.7.13 20:21

@Gladys
Díky, holky. Můžu se ještě zeptat, jak vypadají ty kvasinky příp. plíseň?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
14.7.13 20:23

@esteelauder ony to fakt mohou být i ty kvasinky. Ale to tady žádná nevíme. Jinak já mažu vazelinou s měsíčkem, konopnou mastí, výborný je SOS krém od Nivei… Pokud by to nemizelo, tak běž ke kožní, bude to chtít nějakou léčbu s hydrocortizonem - na plísně.
Podle toho, co píšeš, mi to tam zavání :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1053
14.7.13 20:26

@berry4
Uvidím ráno, a kdyžtak dojdeme k dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek