Opruzený zadeček - pomoooc

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
5229
27.5.08 15:24

Nedocitala jsem vsechny odpovedi,takze se mozna budu opakovat :arrow: Mela jsem uuplne stejny problem jako ty! Cca od 4. mesice se mala zacala opruzovat :? A deje se tak dodnes-pokazde, kdyz se ji klubou zoubky! Na mokvave opruzeniny mi v lekarne dali to nejsilnejsi,co muzou bez predpisu a to jiz zminovany IMAZOL PASTA ! Je to skoro jak :,-(ra 8O :D Hezky to mokvajici rany vysusi a zahoji, na normalni cervene opruzeniny pouzivam uz obycejne kremyn a opruzeniny z drogerie :wink: A jinak jsem samozrejme casto omyvala vodou, casto nechavala s holou prdelkou a HERMANKOVY CAJ taky nebyl k zahozeni-misto vlhcenych ubrousku. Tak hodne zdaru :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
28.5.08 13:36

já doporučuji taky Imazol---nejlepší byval Pevary (pasta-mast)obsahuje zinek!!! Ale vyrobce je pry přestal vyrabet.....!byl na recept.....a ted je ten imazol je volne prodejny i na recept zaleží na tobě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
826
28.5.08 18:30

ahoj necetla jsemm vsechny odpovedi jjen chci pridat nasi zkusenost
bepsnthen je fajn preventivne nebo na lehce ruzovy zadecek.. kdyz uz je to moc tak jedine Imazol krempasta (ne krem, ta pasta udela takovy povrch a pres nej temer neprojde voda tudiz se to neprudi vic ale muze se to hojit ;))
a jinak rajcata apod. v ommezene mire - nepehanet, stejnee jako kysele ovoce (bacha pod kysele ovoce patri i poeranc :roll: ) holt vseho s mirou ;) a prebalovat co nejcasteji ;)
a pardon za chyby kojim pritom kliste :D se zadeckem z alabastru :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
4.7.08 21:15

Ahoj,
já nedám dopustit na krém Baby Balm (k dostání v lékárnách, 200 ml za cca 150,– Kč). Používám ho od narození naší Terezky a nevím, co je opruzenina…

• Citovat
  • Nahlásit
2
17.7.08 21:14

Sudocream

Ahoj, jestli to mokvá tak na to nám naše MUDr. poradila namáčet prdelku 2× denně v hypermanganu - prášek, který se rozpustí ve vodě a obarví ji na růžovo a současně jsme používali Sudocream - je to antiseptický krém vhodný i při různých alergických reakcích. Stojí v lékárně asi 80 Kč. Pak taky zabírá „genciána“ - doufám, že to píšu dobře - fialová vodička, natírat posttižené místo, protože jak už tady někdo psal… když to mokvá může tam být plíseň (není vidět) a ta se musí odstranit. Taky jsme si tím prošli - Matýsek to měl skoro měsíc. Vyléčili jsme a od té doby používáme Bepanthen a díky Bohu už se nikdy neoprudil! :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
233
8.8.17 11:07

@Jolula Nepochopila jsem ten věk 1 a 2 měsíce?? Jako rok a 2 měsíce? Má opruzenou plínku nebo zadek (mezi půlkama). Pokud plínu tak je to tím vedrem předpokládám, takže ty místa namazat třeba mastí od weledy. Pokud zadek tak zkus masti (v diskuzích je tu toho plno)pevaryl, rybilka, atd. Mě osobně u malého zabírá pouze forma zásypu Solamyl, i když zásyp se prý taky nedoporučuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
18.2.18 19:47

Bojovala jsem s opruzeninama u obou dětí a ještě u kluka bojujem, a to je mu přes rok. Jak jsme začali s příkrmy, tak začaly i opruzeniny. Když už to bylo moc a mokvalo to, tak Dr. doporučila Imazol a ten fakt pomohl, jinak mažeme rybí mastí z lékárny (Lavarisin) a ten zabírá na běžný opruzení (doporučili nám ho na nedonošeneckým odd., když byl malej opruzenej a vypadalo to, že ho budou muset strčit do inkubátoru kvůli tomu, ale zvládli jsme to). Jinak u holky plenky Pampers jsme museli přestat dávat, více se v nich opruzovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
377
26.4.21 20:21

Já mám nejnovější skvělou zkušenost s tímto https://www.alpik.cz/…erica-75-ml/ , mám doma sice už trošku starší děti ale měli jsme velkou střevní chřipku a dceři se udělali opruzeniny, tohle jediné zabralo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat