Optometrista nebo oční lékař?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Annci
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 1 inzerát 01.03.18 09:40
Optometrista nebo oční lékař?

Zdravím. Od dětství jsem krátkozraká a poslední cca půlrok trpím na silnější bolesti hlavy. Konečně se mi podařilo dopátrat, čím to je. Zjistila jsem, že mi zeslábl zrak na blízko a kdykoliv se snažím zaostřit na blízko, třeba při navlékání jehly, nedokážu doostřit a začne mě šíleně bolet hlava. Dřív to nebylo tak patrné, teď už jsou spouštěče identifikovala jasně, začíná mi dělat problém i práce na notebooku. Zřejmě tedy tzv. stařecká vetchozrakost, protože mi táhne na čtyřicet, kdy se to už u krátkozrakých projevuje.

Objednala jsem se ke své oční lékařce, kam chodím taky od nepaměti. Popsala jsem sestře problém a objednala mě na konec května. Další tři měsíce jsou celkem na houby, tak jsem si říkala, že bych zašla k optometristovi, aby mi prostě vadu změřil a vyrobil brýle na blízko, které bych měla doma do deseti dnů, s tím, že na vyšetření k lékařce bych šla za ty tři měsíce. Je to úplně blbý nápad?

Z čeho mám obavu. V podstatě asi z toho, že se lékařka „urazí“, že mi tu vadu nediagnostikovala ona a že už brýle mám. Doposud mi vždy dioptrie stanovovala ona i mi psala žádanky do optiky. Sestry jsem se při tom telefonátu ani nestačila zeptat, konec května, nazdar…

Reklama

Reakce:

beruska9
Extra třída :D 10140 příspěvků 01.03.18 09:47

Ja bych klidne sla…nebudes nekolik mesicu trpet, aby se doktorka neurazila :nevim: A kdyz se toho bojis, tak ji to nemusis rikat, ze uz je mas :nevim: Si pak vem ty stare :mrgreen: Ona doktorka ti asi zkontroluje vic veci, nez v optice, to urcite neni na skodu, ale ja bych teda do te optiky klidne sla.

MalinkaMil
Kecalka 121 příspěvků 01.03.18 09:48

Mě osobně na očním, ani nepřišli na oční vadu (astigmatismus) a tvrdili, že mám jen,,líné oči". V optice změřili a pomohli i vybrat vhodné brýle. :andel: takže já můžu jen doporučit, lepší něž se 3 měsíce trápit

Tunrida
Hvězda diskuse 45068 příspěvků 01.03.18 09:56

Když si vybereš dobrou optiku, tak klidně.

Anonymní  01.03.18 09:57

Zašla bych i do optiky. Také jsme si tam chtěla zajít, ale s dvojitým viděním by mi nepomohli.

Rivalita je, bohužel na ni v poslední době narážím. Pokud by lékařka měla námitky, tak bych se ohradila, jakože další tři měsíce mít problém se zrakem by bylo velmi nepříjemné, problém jsi dočasně vyřešila takhle a nyní tedy chceš vyšetřit, tak jak bylo v plánu, aby se problém potvrdil či vyvrátil, případně řešil.

Sama jsem momentálně v situaci, kdy mám od dvou očních lékařů dva různé závěry/nálezy a problém s viděním se prozatím neřeší. Potřebovala jsem i nové brýle a přeměřit mě oční nechce, do doby než se zjistí, kde je problém.

Annci
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 1 inzerát 01.03.18 09:59

@beruska9 Vidíš, to mě ani nanapadlo, že bych jí o tom neřekla :) Zatím jsem to vždy brala tak, že je můj lékař a má o mě vědět všechno. Možná jsem i trošku zklamaná, nikdy jsem nic kromě preventivních prohlídek nepotřebovala a teď takové studené jednání. Ale co, vyrazím k optometristovi a bude klid.

@MalinkaMil To mě mrzí, já jsem zatím byla vždy velmi spokojená, akorát teď jsem tedy trochu v rozpacích. Zas život mi to neohrožuje, takže vlastně asi o nic nejde. Ale těším se, až zas uvidím :)

ugluk
Hvězda diskuse 41044 příspěvků 01.03.18 10:04

K oční bych určitě šla, měla by udělat pečlivější vyšetření než jen stanovit dioptrie. Ale brýle bych si klidně nechala vyrobit dle toho, co mi naměří pečlivá optometristka v optice. Z mé poslední zkušenosti, doktorka se mi věnovala velmi pečlivě, oči komplet vyšetřila, ale na hledání správných dioptrií už tolik času neměla a úplně jsem se s jejím výsledkem neztotožnila, na jednom oku mám léta tříčtvrtku cylindr a jí tam furt vycházela nula. Optometristka se mi věnovala půl hodiny a fakt jsem odcházela s pocitem, že přes tyhle brýle uvidím dobře, ten cylindr tam samozřejmě byl. Akorát od oční jsem dostala ten papír na příspěvek, asi tři stovky to byly :lol:

elen-ka
Extra třída :D 11148 příspěvků 1 inzerát 01.03.18 10:16
@MalinkaMil píše:
Mě osobně na očním, ani nepřišli na oční vadu (astigmatismus) a tvrdili, že mám jen,,líné oči". V optice změřili a pomohli i vybrat vhodné brýle. :andel: takže já můžu jen doporučit, lepší něž se 3 měsíce trápit

Ono i záleží jaký to je lékař. Mě na tuto vadu očař přišel - taky mám astigmatismus), taktéž dceři.

Ale k zakladatelce, pokud bych měla mít tři měsíce bolesti hlavy kvůli špatným brýlím a čekat na vyšetření, nebo jít k optometristovi, kde by mě jen proměřili a dali k tomu brýle, šla bych. Klidně bych zvolila nějaké ty úplně nejzákladnější a pak si nechala udělat nové, na základě vyšetření očařky.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Nevěsta Meghan: Před svatbou uniklo peprné video

Královna možná pozvedne obočí, ale nám „smrtelníkům“ přijde bližší. Jen... číst dále >

Jindřich Forejt: Svatba to bude komická, postará se o to rodina Meghan

Necelý den zbývá do královské svatby, u které se věří, že navždy změní pojetí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Profesor Špičák: Čechy ničí vražedná kombinace obezity, alkoholu a kouření

Češi patří v chorobách trávícího ústrojí ke světové špičce. „Podílí se na tom... číst dále >

OBRAZEM: Vyvinutá Japonka nosí místo podprsenky popruhy od batohu

Hvězdou sociálních sítí se stala vnadná japonská cosplayerka Yui Okada, která... číst dále >

Reklama