Optometrista nebo oční lékař?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Annci
Zasloužilá kecalka 856 příspěvků 01.03.18 09:40
Optometrista nebo oční lékař?

Zdravím. Od dětství jsem krátkozraká a poslední cca půlrok trpím na silnější bolesti hlavy. Konečně se mi podařilo dopátrat, čím to je. Zjistila jsem, že mi zeslábl zrak na blízko a kdykoliv se snažím zaostřit na blízko, třeba při navlékání jehly, nedokážu doostřit a začne mě šíleně bolet hlava. Dřív to nebylo tak patrné, teď už jsou spouštěče identifikovala jasně, začíná mi dělat problém i práce na notebooku. Zřejmě tedy tzv. stařecká vetchozrakost, protože mi táhne na čtyřicet, kdy se to už u krátkozrakých projevuje.

Objednala jsem se ke své oční lékařce, kam chodím taky od nepaměti. Popsala jsem sestře problém a objednala mě na konec května. Další tři měsíce jsou celkem na houby, tak jsem si říkala, že bych zašla k optometristovi, aby mi prostě vadu změřil a vyrobil brýle na blízko, které bych měla doma do deseti dnů, s tím, že na vyšetření k lékařce bych šla za ty tři měsíce. Je to úplně blbý nápad?

Z čeho mám obavu. V podstatě asi z toho, že se lékařka „urazí“, že mi tu vadu nediagnostikovala ona a že už brýle mám. Doposud mi vždy dioptrie stanovovala ona i mi psala žádanky do optiky. Sestry jsem se při tom telefonátu ani nestačila zeptat, konec května, nazdar…

Reakce:
beruska9
Extra třída :D 10897 příspěvků 01.03.18 09:47

Ja bych klidne sla…nebudes nekolik mesicu trpet, aby se doktorka neurazila :nevim: A kdyz se toho bojis, tak ji to nemusis rikat, ze uz je mas :nevim: Si pak vem ty stare :mrgreen: Ona doktorka ti asi zkontroluje vic veci, nez v optice, to urcite neni na skodu, ale ja bych teda do te optiky klidne sla.

MalinkaMil
Kecalka 123 příspěvků 01.03.18 09:48

Mě osobně na očním, ani nepřišli na oční vadu (astigmatismus) a tvrdili, že mám jen,,líné oči". V optice změřili a pomohli i vybrat vhodné brýle. :andel: takže já můžu jen doporučit, lepší něž se 3 měsíce trápit

Tunrida
Hvězda diskuse 48846 příspěvků 01.03.18 09:56

Když si vybereš dobrou optiku, tak klidně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.18 09:57

Zašla bych i do optiky. Také jsme si tam chtěla zajít, ale s dvojitým viděním by mi nepomohli.

Rivalita je, bohužel na ni v poslední době narážím. Pokud by lékařka měla námitky, tak bych se ohradila, jakože další tři měsíce mít problém se zrakem by bylo velmi nepříjemné, problém jsi dočasně vyřešila takhle a nyní tedy chceš vyšetřit, tak jak bylo v plánu, aby se problém potvrdil či vyvrátil, případně řešil.

Sama jsem momentálně v situaci, kdy mám od dvou očních lékařů dva různé závěry/nálezy a problém s viděním se prozatím neřeší. Potřebovala jsem i nové brýle a přeměřit mě oční nechce, do doby než se zjistí, kde je problém.

Annci
Zasloužilá kecalka 856 příspěvků 01.03.18 09:59

@beruska9 Vidíš, to mě ani nanapadlo, že bych jí o tom neřekla :) Zatím jsem to vždy brala tak, že je můj lékař a má o mě vědět všechno. Možná jsem i trošku zklamaná, nikdy jsem nic kromě preventivních prohlídek nepotřebovala a teď takové studené jednání. Ale co, vyrazím k optometristovi a bude klid.

@MalinkaMil To mě mrzí, já jsem zatím byla vždy velmi spokojená, akorát teď jsem tedy trochu v rozpacích. Zas život mi to neohrožuje, takže vlastně asi o nic nejde. Ale těším se, až zas uvidím :)

ugluk
Hvězda diskuse 44670 příspěvků 01.03.18 10:04

K oční bych určitě šla, měla by udělat pečlivější vyšetření než jen stanovit dioptrie. Ale brýle bych si klidně nechala vyrobit dle toho, co mi naměří pečlivá optometristka v optice. Z mé poslední zkušenosti, doktorka se mi věnovala velmi pečlivě, oči komplet vyšetřila, ale na hledání správných dioptrií už tolik času neměla a úplně jsem se s jejím výsledkem neztotožnila, na jednom oku mám léta tříčtvrtku cylindr a jí tam furt vycházela nula. Optometristka se mi věnovala půl hodiny a fakt jsem odcházela s pocitem, že přes tyhle brýle uvidím dobře, ten cylindr tam samozřejmě byl. Akorát od oční jsem dostala ten papír na příspěvek, asi tři stovky to byly :lol:

elen-ka
Extra třída :D 13073 příspěvků 17 inzerátů 01.03.18 10:16
@MalinkaMil píše:
Mě osobně na očním, ani nepřišli na oční vadu (astigmatismus) a tvrdili, že mám jen,,líné oči". V optice změřili a pomohli i vybrat vhodné brýle. :andel: takže já můžu jen doporučit, lepší něž se 3 měsíce trápit

Ono i záleží jaký to je lékař. Mě na tuto vadu očař přišel - taky mám astigmatismus), taktéž dceři.

Ale k zakladatelce, pokud bych měla mít tři měsíce bolesti hlavy kvůli špatným brýlím a čekat na vyšetření, nebo jít k optometristovi, kde by mě jen proměřili a dali k tomu brýle, šla bych. Klidně bych zvolila nějaké ty úplně nejzákladnější a pak si nechala udělat nové, na základě vyšetření očařky.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

První láska ji odsoudila k neštěstí. Vilma Cibulková stále hledá s muži štěstí

Je krásná, talentovaná, charismatická, ale ani to nestačilo k tomu, aby by... číst dále >

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >