Opuchlé oči

32
24.3.21 09:45

Opuchlé oči

Ahoj všichni!

Chtěla bych se vás zeptat, jak bojujete s opuchlými víčky/ oči. Čím jsem starší, tím je to horší :D. Je jedno jestli si večer dám skleničku vína, brečím, nebo naopak jím zdravě a cvičím. Každé ráno mám oči jak škvírky :mrgreen:. Takže, co pomáhá vám? Máte nějaké speciální krémy? Rituály? Nebo je to něco, s čím se prostě musím smířit?

Díky :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4204
24.3.21 09:58

Já bych se zkusila zaměřit na čistotu místa, kde spíš. Aby tam fakt nebyly chlupy ze zvířat, prach, pyly zvenku.
Mě takhle oči blbnou, když zjara spím při otevřeným okně. Nebo už je čas na výměnu ložního povlečení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1123
24.3.21 10:07

No ten krásný kočič v náhledovce je taky poněkud opuchlý. :lol: :lol: :lol:

Ne teď vážně. Může to být nějaký „alergen“ v místě kde spíš/nemyslím manžela :D /

Mě to kdysi dělala nějaká kytka. Dala jsem ji pryč a byl klid.

Pak může být problém s lymfatickým systémem. Kolem očí je takové malé lymf řečiště. To si můžeš lehoučce promasírovat od ob očí k vnitřnímu koutku oka, ale fakt jen lehonce.

Pak třeba noční krém může dělat rotiku.

Možností spousta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
24.3.21 10:54
@Bafonek píše:
No ten krásný kočič v náhledovce je taky poněkud opuchlý. :lol: :lol: :lol:

Ne teď vážně. Může to být nějaký „alergen“ v místě kde spíš/nemyslím manžela :D /

Mě to kdysi dělala nějaká kytka. Dala jsem ji pryč a byl klid.

Pak může být problém s lymfatickým systémem. Kolem očí je takové malé lymf řečiště. To si můžeš lehoučce promasírovat od ob očí k vnitřnímu koutku oka, ale fakt jen lehonce.

Pak třeba noční krém může dělat rotiku.

Možností spousta.

Hahahah, tohle opravdu pobavilo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:, já nevím, nemyslím si, že je to alergie, nebo tak… Zkusím ty masáže a jemnější prášek na praní :nevim:. Je to nefér, když vidím manžela, který vstane, vyčistí zuby, natáhne kalhoty a peláší do práce. Zatímco já strávím v koupelně nejmíň 40 min, jen abych se vzhledově přiblížila lidskému druhu :D :D a neplašila kolemjdoucí :D.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1123
24.3.21 11:27
@tristisreza píše:
Hahahah, tohle opravdu pobavilo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:, já nevím, nemyslím si, že je to alergie, nebo tak… Zkusím ty masáže a jemnější prášek na praní :nevim:. Je to nefér,když vidím manžela, který vstane, vyčistí zuby, natáhne kalhoty a peláší do práce.Zatímco já strávím v koupelně nejmíň 40 min, jen abych se vzhledově přiblížila lidskému druhu :D :D a neplašila kolemjdoucí :D.

Jo to znám. V 6.15 vstává a v 6.05 odchází do práce :lol:. Mě taky trvá půl hodiny než ze sebe vymodeluju homo sapiens. :mrgreen:.

Ale jinak, ty otoky většinou souvisí s lymfou. Tak pokud tam nemáš nějakou květenu, co by mohla škodit, tak bych to zkusila. Pěkně než vstaneš z pelíšku tak jemnoulince kroužit kolem očí od obočí k vnitřním koutkům. Ale fakt skoro neznatelně. Nesmí se to drbat, lymfa je moc fouňa. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17073
24.3.21 11:28

1. zajdi na aleregologii. to že ty si nemyslíš, že na nic alergická nejsi není úplně releantní, když jaksi máš příznaky.
Nejsnáze to ověříš, když ráno hned po probuzení, kdy máš opuchlé oči rozkoušeš a spolkneš jeden zyrtec. Pokud otok zmizí dřív, než normálně, evidentně je způsoben alergickou reakcí. A chce to najít zdroj a odstarnit ho. Pyl, prach, plísně, roztoči…

Pokud to není alergie, ale jen běžný lymfatický otok, tak

2. ráno na oči dávej něco chladného - nejjednodušší je mít v mrazáku 2 kovové lžičky a nebo gelovou masku na oči. Případně si tedy pořiď nějaký gel na oči, který má kovovou kuličku coby aplikátor a měj ho v ledničce. Podstatný je ten tlak a chlad, ne co na to napaltáš - respektive nemělo by v tom být něco co by tě dráždilo.

3. masáže obličeje večer určitě neuškodí ale stejně bych si vsadila na tu alergii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1123
24.3.21 11:36
@Ou píše:
1. zajdi na aleregologii. to že ty si nemyslíš, že na nic alergická nejsi není úplně releantní, když jaksi máš příznaky.
Nejsnáze to ověříš, když ráno hned po probuzení, kdy máš opuchlé oči rozkoušeš a spolkneš jeden zyrtec. Pokud otok zmizí dřív, než normálně, evidentně je způsoben alergickou reakcí. A chce to najít zdroj a odstarnit ho. Pyl, prach, plísně, roztoči…

Pokud to není alergie, ale jen běžný lymfatický otok, tak

2. ráno na oči dávej něco chladného - nejjednodušší je mít v mrazáku 2 kovové lžičky a nebo gelovou masku na oči. Případně si tedy pořiď nějaký gel na oči, který má kovovou kuličku coby aplikátor a měj ho v ledničce. Podstatný je ten tlak a chlad, ne co na to napaltáš - respektive nemělo by v tom být něco co by tě dráždilo.

3. masáže obličeje večer určitě neuškodí ale stejně bych si vsadila na tu alergii.

Ok, ale hlavně to z toho mrazáku nedat hned na oči. Kov a mráz rovná se spálenina! Nech to malinko oteplit, nebo to dej na oči třeba přes kapesník. Hlavně ne z mrazáku kov hned na oko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
501
24.3.21 14:57

Zkus si koupit váleček z růženínu. Já ho mám celoročně v lednici (samozřejmě každý den oplachuji) a bez něj se už neobejdu. Po ránu ta ledová masáž s ním, to je opravdu úleva, doporučuji. Pomáhalo mi to i na probrečené noci. :oops: :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
24.3.21 16:45

Holky děkuji,

Jste úžasné :kytka:, hned zítra ráno zkusím… Sama jsem zvědavá :srdce:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat