Opuštění pronajateho bytu bez nájemní smlouvy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

eTeryna
Stálice 65 příspěvků 25.12.17 10:00
Opuštění pronajateho bytu bez nájemní smlouvy

Ahoj,
Před měsícem jsem se odstěhovala z bytu, který jsme měli již 2 rok pronajatý s ex. Druhý rok nam majitel bytu řekl, ze nemá cas na sepsání nové roční smlouvy, zda by nám nevadilo bydlet bez ní. Souhlasili jsme.

V říjnu jsme se rozesli, 27.11 jsem se stěhovala, původní smlouva byla psána na ex, ja uvedená ve smlouvě jako 2. Osoba. Ex v bytě bydlel ještě do poloviny prosince.
Bohužel se zachoval jako zbabělec a odešel, klíče hodil do schránky, majiteli napsal email, byt vystěhoval ale neuvedl do původního stavu. Majiteli zůstala kauce a preplatky skoro 10 000.

Včera nas majitel bytu kontaktoval, ze na nás podá trestní oznámení, za poškození cizy věci a za nezaplacení nájmu za prosinec 2017 a leden 2018. Otázka zní, ma na toto právo vzhledem k faktu, ze s námi nepodepsal nájemní smlouvu na další rok?

V bytě z větších škod zůstala pouze zničená plovoucí podlaha, běžné opotřebení, kdy každým vytiranim se rozlepovala více a více. Jedna místnost byla na naše náklady vysterkovana a podlepena, připravena k vymalbe (jelikož praskali doopravdy brutálně zdi) a v téže místnosti byli sundany lišty. Praskla žárovka v koupelně, okousana futra od psa předešlého nájemníka, toť vse.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineMonchichik
Závislačka 3722 příspěvků 25.12.17 10:03

A na základě čeho by na vás chtěl podat trestní oznámení, když nemá platnou nájemní smlouvu? Navíc má kauci, tak ta mu na zaplacení nájmu snad stačí, ne?

pikola
Neúnavná pisatelka 18727 příspěvků 25.12.17 10:08

No já bych řekla, že trvá ta původní, kde máte nějakou výpovědní lhůtu, ne?

eTeryna
Stálice 65 příspěvků 25.12.17 10:12

@pikola původní smlouva byla prave na dobu určitou s možností prodloužení, k prodloužení písemne nedošlo.

SussieS
Závislačka 3810 příspěvků 25.12.17 10:15

Nájmy po vás dle mě chtít nemůže. Otázkou je, jak by bylo pohlíženo na ústní dohodu, ke které došlo. Nicméně nemáte předávací protokol, takže obrovská vaše chyba. On teď může tvrdit, že byla vámi zničena spousta dalších věcí.

zumzum
Ukecaná baba ;) 2437 příspěvků 25.12.17 10:16
@pikola píše:
No já bych řekla, že trvá ta původní, kde máte nějakou výpovědní lhůtu, ne?

No pokud byla definovana na dobu urcitou- od do - tak jiz platna neni. To ze nepodepsal dalsi je majitele chyba. Treba ten prijem ani nedanil..

Rekla bych ze nema na zaklade ceho podavat TO. Jak by dokazal ze jste tsm dalsi rok bydleli? Bude shanet svedectvi lidi z domu…? Rekla bych ze prska a vyhrozuje s tim ze uvidi kolik z vas vytlaci. Otazka je na kolik je slusnost byt takto opustit…

pikola
Neúnavná pisatelka 18727 příspěvků 25.12.17 10:18

No a nemáte dovětek ve smlouvě? Já ho třeba mámy že smlouva trvá pokud tam bydlí dál.

zumzum
Ukecaná baba ;) 2437 příspěvků 25.12.17 10:18
@SussieS píše:
Nájmy po vás dle mě chtít nemůže. Otázkou je, jak by bylo pohlíženo na ústní dohodu, ke které došlo. Nicméně nemáte předávací protokol, takže obrovská vaše chyba. On teď může tvrdit, že byla vámi zničena spousta dalších věcí.

Stsjne tak ale nedokaze opak. To by bylo slovo proti slovu.

Soňa Zacharová
Závislačka 3355 příspěvků 25.12.17 10:19

@eTeryna Jo může na vás podst tresní oznámení i bez smlouvy teď už se bere i ústní dohoda. My řešili něco podobného a právník mám řekl že i ústní dohoda o pronájmu se bere stejně jako písemná. Tohle dokáže rozsoudit jen soud.

zumzum
Ukecaná baba ;) 2437 příspěvků 25.12.17 10:26

@Soňa Zacharová
Vidis to jsem vubec nevedela. Otazka je zda by se do toho pustil. Dukazni bremeno by asi lezelo na nem a pokud by nedokazal.sve naroky tak by platil soudni poplatky…ne? Treba jak by dokazal ze ona smlouva uzavrena na druhy rok ustne nebyla stejne tak ustne vypovezena…

SussieS
Závislačka 3810 příspěvků 25.12.17 10:34
@terezahlavackova píše:
Stsjne tak ale nedokaze opak. To by bylo slovo proti slovu.

Jasně. Ale zbytečné starosti a možná tahanice navíc, které si mohli snadno ušetřit. Taky si myslím, že to nikam nepozene a jen zkouší, ale člověk nikdy neví…

Soňa Zacharová
Závislačka 3355 příspěvků 25.12.17 10:37

@terezahlavackova Tohle jsou už spíš otázky na právníka. Důkaz může mít fotky, někoho z baráku, ten mail od ex atd. Jako nechat zníčený byt tak jak popisuješ tak bych vás do předu ani neinformovala a podala to hned. On se chce nějak asi i domluvit než to řešit soudně. Náklady za sout je vždy na soudci ale většinou to jde na stranu která prohraje. A nebo by to platil on a pak zas soudně to mohl po vás chtít. To je otázka jak by to bylo. Raději bych se co nejdřív spojila s právníkem ten by ti řekl mnohem víc co a jak by bylo. Raději bych se domluvila s tím majitelem.

ugluk
Hvězda diskuse 41827 příspěvků 25.12.17 10:42

Chyby na obou stranach. Zeptala bych se ho, jestli za ten rok beze smlouvy (koneckoncu i za ten predchozi) platil dane. Ale nikdy bych nesla bydlet do bytu bez smlouvy, ono to mohlo dopadnout vselijak uz drive. Proste na vsecko papir - na pronajem, na predani i vraceni kauce, predavaci protokol pri prevzeti i vraceni bytu s popsanym, popr. nafocenym stavem, aby tam bylo videt, co uz bylo blbe na zacatku a co jste znicili vy. I kdybyste meli smlouvu a zdrhli tak, ze hodite klice do schranky a sbohem, jak mu pak vyvratite treba obvineni, ze jste z bytu odtahali vsecky dvere a pomalovali vsecky steny?

Judithkaj
Ukecaná baba ;) 1354 příspěvků 25.12.17 10:58

Zjistíla bych, zda platí daně z příjmu z pronajmu. Spis ne. Tak on až to zjisti tak tak divoký nebude. Na hrubý pytel hrubá zaplata.

zumzum
Ukecaná baba ;) 2437 příspěvků 25.12.17 11:04
@SussieS píše:
Jasně. Ale zbytečné starosti a možná tahanice navíc, které si mohli snadno ušetřit. Taky si myslím, že to nikam nepozene a jen zkouší, ale člověk nikdy neví…

To s tebou souhlasim. A jednani zakladatelky pripadne jejiho expartnera se mi. nelibi uz z pohledu toho kdo v minulosti nemovitost pronajimal a taky se s podobnym chovanim setkal. Vzdy si myslim je lepsi fer jednani a domluva nez takto. Spis jsem se zamyslela nad otazkou zda je to mozne takto vymahat bez papiru v ruce…

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Slunce, seno, bikiny a krajka: Ochotská pálí ostrými, kdo bude její cíl?

Je to přesně pět let, co Michaela Ochotská (33) dala výpověď na Nově a... číst dále >

Pohnutý osud „chateau Stropnický“: Baronka ho propila, pak propadl kampeličce

Kdo ví, možná Matěje Stropnického (34) ke koupi zámku v Osečanech na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Reklama