Opustit partnera kvůli závazkům z minulosti?

Anonymní
3.5.21 18:21

Opustit partnera kvůli závazkům z minulosti?

Ahoj holky,

chci se trošku vypovídat. Mám roční vztah s klukem, který má dceru z předchozího vztahu. Tak nějak jsem zjistila, že to není nic pro mě. Sama děti ještě nemám a tak nějak prostě nechci rodinu s partnerovou bývalkou, ale chtěla bych tu svojí :) Tyto pocity mám prakticky od začátku našeho vztahu, přítel o tom věděl, ale pořád mi tvrdí, že brzo bude dcera velká a na něj si už ani nevzpomene nebo že to přeci není takový problém, že dva víkendy v měsíci se dají přežít nebo že kdybych ho milovala, tak ho miluji i s dítětem apod.

Bohužel jsem nějak pod tlakem situace, kdy se přítel musel vystěhovat ze svého podnájmu, souhlasila se společným bydlením. Bydlíme tedy necelý měsíc spolu, mezi tím proběhl soud, kde se řešil styk a rodiče se dohodli na dvou víkendech. Jenže okolo toho bylo spoustu stresu, bejvalku a vše okolo jsme řešili prakticky neustále. Zatímco přítel se do mě zamiloval snad ještě víc, pořád mi teď dělá různá romantická vyznání, kupuje dárečky, píše mi, že spolu dokážeme všechno na světe atd. mně se celá situace spíš úplně zhnusila :( Zkusila jsem s ním probrat svoje obavy, co se bude dít, pokud to nebude fungovat, resp. pokud mi situace bude nepříjemná. Jenže to přítel vybouchnul, že je dobře vědět, že jsem z toho kyselá už teď dopředu a začal o tom, že teda budou chodit na víkendy a prázdniny do hostelu, aby mi doma nepřekáželi a prostě se nedokázal o tom normálně pobavit a uklidnit mě. Od té doby spíš vymýšlím, jak z toho ven :(

Máte nějakou radu?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1759
3.5.21 18:23

Jo rozejdi se s nim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16437
3.5.21 18:25

No tvůj partner nehledá řešení, ale bagatelizuje tvoje obavy. Čímž je jen zhoršuje.

pokud nepřekousneš to že má závazky a nenaučíš se fungovat s jeho dcerou, tak čím dřív to ukončíš, tím jednodušší to bude pro všechny zúčastněné.

Mistr by se mohl odnaučovat citově vydírat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7522
3.5.21 18:30

Nemá vyřešenou minulost, tebe bere jako možnost bydleni, možná pomsty, bývalé ukázat, že má náhradu. Proto se na tebe tak lepí, protože bez tebe by neměl kde bydlet, musel by se starat sám o sebe. Z jeho strany je to sobecky kalkul. Z tvé strany cítíš, že to není ono, tak to neprotahuj. Je pochopitelné, že chceš svoji rodinu, vše spolu zažívat poprvé, ne řešit problémy chlapa ze secondhandu. Dcera nikdy neodroste tak, aby přestal být její otec a ona jej potřebovat. Pokud si mysli, že se musí o dítě starat a věnovat jen, dokud nebude v určitém věku, tak je otec na baterky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8334
3.5.21 18:34

Rozejdi se s ním. Proč si s ním navázala vztah, když víš, že ti vadí jeho dcera? Vždyť nechceš muže s dítětem. :zed:
To sis myslela, že se kvůli tobě vzdá vlastního dítěte? :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1207
3.5.21 18:38

Tak se odstěhuj. Ono snášet cizí dítě co druhý víkend a obětovat mu volný čas není pro každou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68994
3.5.21 18:39

Obecně - závazky v minulosti ano, pokud je zvládá bez toho, že by je přenášel na tebe. Jednak je to o velikosti závazku, jednak o jeho schopnostech.
Sama mám chlapa s dětmi. Cíleně ( sama jsem rozvedená, s dětmi, takže logický krok). A neskutečně mi točí, když přenáší ty problémy se závazky na mě. Samotná existence dětí mi nevadí, jsou fajn a má to rozhodně i své výhody.
V tvém případě bych se na to vybodla, jako bezdětná svobodná je naprsto zbytečné se do případných problémů hnát, když si můžeš najít bezdětného, svobodného. Další důvod je to, že ani nevíš, jak to bude zvládat, jak se to ude vyvíjet, protože to ještě není dořešené. Nerozvedeného nebrat!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 18:42

Zakladatelka

@topazio No vlastně jsem kluka s dítětem z předchozího vztahu nikdy neměla, takže jsem neměla tu zkušenost. I když instinkt mě neklamal samozřejmě. Často jsem si v euforii říkala, že to zvládnu a bude to skvělý, ale nedávám to :(

• Citovat
  • Nahlásit
3381
3.5.21 18:43

Určitě se s ním rozejdi, tady jiné řešení není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3381
3.5.21 18:45
@Anonymní píše:
@topazio No vlastně jsem kluka s dítětem z předchozího vztahu nikdy neměla, takže jsem neměla tu zkušenost. I když instinkt mě neklamal samozřejmě. Často jsem si v euforii říkala, že to zvládnu a bude to skvělý, ale nedávám to :(

Znám to, nikdy jsem nechtěla chlapa s dětma a šla jsem proti instinktu, s tím, že to nějak zvládnu. Byl z toho akorát průser. Není to pro každého ani v případě, že dítě i bývalá jsou vcelku normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 18:46

Zakladatelka

@Julča001 A jak to dopadlo?

• Citovat
  • Nahlásit
8334
3.5.21 18:47
@Anonymní píše:
@topazio No vlastně jsem kluka s dítětem z předchozího vztahu nikdy neměla, takže jsem neměla tu zkušenost. I když instinkt mě neklamal samozřejmě. Často jsem si v euforii říkala, že to zvládnu a bude to skvělý, ale nedávám to :(

Pokud nemáš vztah k cizím dětem, budeš si muset najít muže bez dětí. Jsi mladá a jistě ho najdeš. A dceru nebude mít jen na víkendy. Bude s vámi jezdit i na dovolené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8334
3.5.21 18:49
@Julča001 píše:
Znám to, nikdy jsem nechtěla chlapa s dětma a šla jsem proti instinktu, s tím, že to nějak zvládnu. Byl z toho akorát průser. Není to pro každého ani v případě, že dítě i bývalá jsou vcelku normální.

Asi jsem psala ostře. Ale pokud někdo nemá vztah k dětem partnera, tak by do vztahu neměl jít. Měl by si najít protějšek bez dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2736
3.5.21 18:49

Rozejdi se s ním. Holka k vám ještě ani nechodí a ty už jsi na nervy. Je dobře, že jsi si to uvědomila hned na začátku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3381
3.5.21 18:55
@Anonymní píše:
@Julča001 A jak to dopadlo?

Rozešli jsme se, hlavní důvod to nebyl, ale hodně to k tomu přispělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat