Oranžový povlak na jazyku

Bgf
70
28.5.18 19:36

Oranzovy povlak na jazyku

Ahoj maminky, nemate někdo zkušenost s oranžovým povlakem na jazyku? Mala (14 měsíců) to ma už asi měsíc, je to hlavně na středu jakoby bílý flek a ma tom takový oranžový povlak. Moje dětská lékařka mi tvrdí, ze je to z toho jak spolykala hleny ze zadní rýmy, no to se mi teda moc nezdá. Požádala jsem o ster z jazyka a ten vyšel negativně, z krku ji nedělali, ale v nose ma hemofila.
Tak nevím, před dvěma týdny měla rotaviry- jestli to s tím muže souviset a rostou ji 4 zuby, někde někdo psal, ze to snad ma souvislost :roll:

Ale mám strach, aby to nebyla nějaká závažnější příčina. Jinak krev ji brali v březnu ( před tím jazykem) a Kr obraz c pořádku jen nižší železo.

Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1237
28.5.18 20:37

Dle cinske mediciny je sred jazyka zazivani-zaludek, slezina. Povlak znamena vlhkost..cim dceru stravujes? Neji moc mlecnych vyrobku? Sladkosti? Co stolice? Jak vypada?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1237
28.5.18 20:40

Jo pises, ze mela rotaciry…tak to by mohla byt pricina, asi ma rozhozene zazivani, zkus ji davat nejakou dobu laktobacily, vynechala bych veci z lednice -jogurty…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Bgf
70
28.5.18 20:44

Sladkosti ne, kromě ovoce… mléčné výrobky taky moc ne ( sýr cottage na chleba denně, jogurt jen obcas…)…je pořad kojena…stolice - je tak středně tuha ale přijde mi, ze hodně kysele zapáchá… a dělají se ji pupinky - mám podezření na nějakou alergii, ale zatim mi ještě přijde na nějaké podrobnější alergo vyšetření mala… každopádně ten povlak ma ať teď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Bgf
70
28.5.18 20:55

Děkuji, laktobacily dávám a mléčné asi zatim úplně vynecham, snad to zmizi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1237
28.5.18 21:03

To bude v pohode, u tak maleho ditete tezko nasazovat nejake preparaty…ale urcite zkus ty laktobacily a taky se zkus mrknout na tkanive soli-zkus nat sulph (natrium sulphuricum)-tkanovky mohou jiz mim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1237
28.5.18 21:05

Mohou jiz i mala miminka, sama to pouzivam u sveho synka-je jeste mladsi nez tva holcicka
Taky je dobre posilit slezinu-k tomu bych rekla hlavne snidat teple kase/polevky, ovoce spis povarit, nez zmizne ten povlak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1237
28.5.18 21:10

Ad pupinky-kde je ma? Muz ki neco drazdit (potravina), ale je jaro a to je obdo bi jater- muze se treba detoxikovat a na kuzi se mohou objevit vyrazky, pupinky atd (kuze je take odrazem jater) a jatra souvisi se zazivanim tez-ten nat sulph take podporuje jatra…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Bgf
70
28.5.18 22:16

Aha, moc děkuji, zkusím se po tom podívat… pupinky teď hlavně na hlavičce a ručičkach, takovou trosku koprivku, třeba par pupinku, pak hned zmiznou, ale objeví se další… děla se ji to od narození a krev ji už kvůli železu ( byla chudokrevna) brali několikrát a játra měla vždy v pořádku podle těch Kr testu…doktorka si mysli, ze možná alergie ale na testy nás zatim nikam neposlala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1237
29.5.18 13:34

OK, ono to ale není tak v té čínské medicíně, že by se poznalo dle testů, zda je ten který orgán v pořádku…může být konstitučně oslabena a z žádných testů se to nepozná…nýbrž podle jiných kritérií, příznaků - tělesných i psychických atd…je to na delší povídání…každopádně nechci samozřejmě dělat žádnou diagnostiku takhle na dálku ani tě nijak strašit. To, že jsou jaterky v pořádku podle odběrů je samozřejmě super…každopádně těmi tkáňovými solemi se nic pokazit nedá, jsou to tabletky na cucání, ale dá se to rozpustit v trošce vody a vypít…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Bgf
70
29.5.18 19:36

Oslabena určitě je, starší syn každý měsíc přinese neco ze školky ( streptokok, Rotaviry atd.) a ona to bohužel vždy chytne take… Skoro z každé rýmy ma zánět stř ucha, ma vodu za bubinkem… takže atb už dvakrát…

Děkuji moc za komentáře, určitě vyzkousim :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama