Organizace dne po narození druhého potomka

1077
30.10.07 11:01

Organizace dne po narození druhého potomka

Ahoj,

možná tady podobná diskuze byla, ale já ji nenašla.
V lednu by se nám mělo narodit druhé dítko, v té době bude naší malé téměř 3 roky. Jak moc se změní rytmus dne i noci? Malá je od narození nespavec, nyní ji budeme učit spát ve vlastním pokojíčku a samotnou ve vlastní posteli - museli jsme provést rekonstrukci bytu.
Neumím si to moc dobř představit jako kojení a zároveň zabait starší dcerku, péče o domácnost, koupání obou, uspávání.
Můžete mi napsat, jak to máte vy?

Díky moc

Ivulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

569
30.10.07 11:13

ahoj, zrovna to prožívám-mám tříleťačku a tříměsíční mimi. Usnadněné tím, že starší chodí do školky. Ty budeš mít doma obě děti?
6 týdnů jsme byly doma společně-kojení se dalo v poho zmáknout-jsem té starší něco vyprávěla, zpívaly jsme spolu, no problem. Spaní je u nás ok, jen jsem zjistila, že jsem těhotná, odstěhovali jsme starší dcerku do svého, aby to nebrala jako akci u příležitosti narození miminka.
Naopak, někdy si říkám, že mám víc času než když jsem měla doma jen jednoho novorozence. Pro jistotu jsme si pořídili ještě štěně-abych se nenudila.. na zimu to není fakt dobrý nápad.. no, co, už ji tu máme..
Jediné, co mě ničí, je přehnaná péče o mimi ze strany starší ségry-často ji bez varování chňapne, vrhá se mi do autosedačky.. ale na druhou stranu, ty tři roky jsou dobrý rozdíl-starší už se sama obleče, nají, leccos mi podá, dokonce i mimino zabaví, takže kolem něj nemusím pořád lítat já. A i pro ni je to zábava, takže pak nevymýšlí blbinky.
Jo, a je hrozně hrdá na to, že už „může chodit do školky, že je velká“ a mimi nesmí, protože se ještě pokakává a to by se paní učitelce nelíbilo :D

Hodně zdaru a zdravíčka všem!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
569
30.10.07 11:14

jo, a ještě mě napadá jedna docela důlež. činn. a to je koupání: my máme obě děti najednou v koupelně, zvládnu samozřejmě vykoupat i sama, ale na tuhle činnost jsem donutila manžela být doma už z práce-a každý si koupeme „svoje“ dítě :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1077
30.10.07 11:30

No malá půjde do školky až v září příští rok, takže budu mít doma obě. A ona chodí spát až kolem 22:00 a vstává koem 7:00 - takže celkem síla

Ivulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
569
30.10.07 11:50

takhle chodila Míša taky-ale když jsem otěhotněla, bylo mi jasné, že v zájmu normálního fungování rodiny ji musím přeučit.. prostě jsem ji začala dávat spát v osm a bylo.. pustím jí CD s pohádkou a jdu.. teď tak dáváme spát obě najednou a funguje to, malou ani nemusím uspávat-jen nakojím, uložím, dám pusu a jdu… starší jsem dávala do postýlky vždycky až spící, dneska vím, že to byla hloupost..
a opravdu bych ti radila (snad to nezní blbě..) začít s převýchovou (?) hned, ať je to co nejdřív před narozením miminka-přeci jen tříleťák je už docela velké dítě, snadno to zvládne..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
30.10.07 12:33

Po narození Pepi u nás nastalo dost změn. Zpočátku jsem musela začít vařit večer a vzdát se své oblíbené ranní sprchy :( Pak mi hodně pomohlo trvat na režimu a nevzdávat se ho - dost mi pomohla kamarádka, s níž jsem chodila na procházky - prostě jsem musela holky vykopat ven na desátou… Byl to boj.

Po narození Elči se nám už život moc nezměnil - zvládám i ranní sprchu a pocvičila jsem se v superrychlých receptech… :) Dokonce zvládám vykoupat všechny tři najednou - prostě je naházím najednou do jedné vany a pak je postupně tahám ven…

Ale měli jsme jeden večer absolutní krizi, byla jsem doma sama a Ela po vytažení z vany spustila šílený řev a dožadovala se hned koja, Pepi chytla hysterák - takový ten nepříčetný - a Ada ječela, že ji to ve vaně nebaví, že chce hned ven… No, Elča si musela pořvat v postýlce, Ada ve vaně a Pepi se utěšovala v náruči v postýlce, byla prostě nejakutnější - po chvíli přešel řev do vzlykání a ona si lehla, Ela jen pofňukávala a Ada se zabavila hrou… Tak jsem vytáhla Adlu z vany, vyčistila jí zuby, šoupla ji do postele, nakojila a uspala Elu a šla číst holkám pohádku… Ale byla jsem zralá na panáka :D :-)
Jindy je to pohoda - hodně nám pomáhá tatínek, koupe starší dračice a vodí Adlu do školky s tím, že je schopen ji sám vypravit, když se náhodou Ela vzbudí dřív a vyžaduje kojo kojo zrovna při vstávání Ady.

Takže to vidím tak, že je třeba najet na režim a pak jde všechno snáz… A taky je třeba všechno míň řešit…

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
30.10.07 12:56

Ahoj, no je to hukot! Co si budem vykládat! Záleží taky jaký tvoje děti budou… Moje starší dcera je dračice a malej Adam je zas hodnej, takže …Když malej spí, což ale není nějak dlouhodobé, snažím se věnovat starší, naopak když mě potřebuje malej, chci aby se dcerka zabavila sama, přitom jsem většinou u ní v pokoji. Trochu žárlí, ale to je asi všude. Vařím taky superrychovky, na koupání je doma už naštěstí táta.. Nejhorší je asi vypravovat se s oběma ven, přitom mít nakojeno, oblečeno, sváča s sebou..ale je to o zvyku. Teď po třech měsících si už docela zvykám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2257
30.10.07 12:56

Ivulko, bezva téma, doufám, že dostaneme hodně užitečných rad, protože z toho začínám mít taky hrůzu-naštěstí manžel koupe Adinu úplně v pohodě, ale spaní, to je problém, má svůj pokojík, kde má novou patrovou postel, ale usne v ní jen se mnou a pak, kolem půlnoci se probudí-to já už tam nejsem- a chce k nám. No, zkoušeli jsme to vydržet, aby usnula sama, ale po nočních řevech, teplotách a usnínání o půlnoci vyčerpáním jsme to vzdali… a já doufám, že se to časem upraví, protože už teď vidím, jak je týden od týdne rozumnější..
Ale spíš by mě zajímalo, jak to maminky dělali s dětmi, když starší už bylo ve svém pokojíku a mladší měli u sebe-mě totiž maminky varují, aby Adina nezačala žárlit a že mám mimčo dát k ní do pokojíku, ale to se mi moc nechce, protože jsme udělali nový pokojík a nevím, kam bychom to mimi šoupli-teda, ono je kam, ale pak by zase v pokojíku nebylo k hnutí..
Jinak zastav se na diskuzi ledňátek, rádi tě uvidíme a já nebudu sama matka druhorodička :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
569
30.10.07 13:10

PeZa-mimi je u nás, starší ve svém pokoji-naprosto ok, děsně hrdá, že nemusí být v ložnici… udělejte s příchodem mimča něco významného v pokojíku, co ji navnadí–my jí třeba jakoby navedli na nápad, že bude mít svůj vlastníííííííííí přehrávač na CD… trochu jsme to oddalovali, tím víc se těšila a bylo to jak o Vánocích–chce pořád ty samé pohádky, občas někde seženu nové CD (Sluníčko, Levné knihy) a ona zase jásá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
30.10.07 13:43

Ahoj,
U nás to bylo naprosto stejné-Lukášek je nar.062003 a Ondra koncem ledna07. Udělali jsme jednu obří chybu,že jsme po porodu pustili Lukáška na jeho žádost ke tchánům na týden-hrozně se nám to rozhodilo a dlouho pak trvalo,než jsme se všichni sžili. Kritické byly První 2týdny, pak už se to postupně zlepšovalo. 1.vypravení ven nám trvalo 2,5hodiny 8O než jsem Ondru oblíkla,Luky se polil a když jsem převlíkla Lukyho,Ondra se poblindil :wink: , ranní sprcha proběhla v době,kdy Ondra spal a Lukášek koukal na Kouzelnou školku., když jsem si nebyla jistá, musel být poblíž koupelny a povídali jsme si. Později jsem si dávala Ondru do lehátka před koupelnu.Koupání jsme zvládali večer i sami bez táty-dala jsem Lukáškovi večeři,a šla koupat Ondru. Až ted najíždíme zase na společné stolování-dosud se to křížilo s Ondrovými potřebami. Ale musím také konstatovat,že pociťuji spousty času oproti tomu,když byl Lukášek mimčo. Teď už kolikrát jen zpovzdálí pozoruji,jak si hrají, je až dojemné,jak se mají rádi. Ale také doporučuji zvyknout na spinkání už dřív než ve 22h.Náš Luky byl také nespavec,ale zvykl si a dnes kolikrát usne v 19,30. Ve svém pokoji byl od 9měs., Ondra za ním putoval v tomtéž věku a troufám si říct,že co chodí spát spolu do postele t.j. v 19h, usínají oba mnohem rychleji. Také podotýkám,že Ondra je klidnější, než byl Lukášek :wink: Hodně zdraví a rodinnou pohodičku Laura

• Nahlásit
  • Citovat
19269
30.10.07 13:45

Ahoj PeZa.
Náš Kuba měl svůj pokoj asi od 4 měsíců.V roce a půl dostal svou postel.(to už jsem čekala druhé).Z postele zvládl vylézt,tak v noci chodil k nám do postele.To byl boj ho to,před příchodem mimča,odnaučit. :roll: Trvalo to asi měsíc a půl nebo dva.Ale zvládl to. :wink: Když se mu narodila sestra,tak se nad tím,že ona je s námi v ložnici,vůbec nepozastavoval.Prostě to tak bylo a hotovo.Naštěstí spal déle než malá,tak po probuzení mohl k nám do postele.Ale až ráno! V noci musel zpátky do svojí.
Gabku jsme dali ke Kubovi do pokoje v roce a půl.To už se tak často nebudila.Nechtěli jsme aby se navzájem budili.Přesun vzala v pohodě.Možná tím,že byla s bráchou.:wink:
No a teď to bude zajímavé. Gabka občas zajde i v noci.Stačí ji i na 10 minut,ale když ji k sobě nepustím,začne děsně vyvádět.Tak mám celkem strach,aby nám nebudila mimčo.No nějak se to zase zvládne. :wink:
Pa pa J.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2352
30.10.07 13:46

Ahoj,
tak jak psala Victoria, u nás jsou taky nejhorší výpravy ven. Teď už je to o něco lepší, jsme víc zaběhnutý. Mimčo máme u sebe v ložnici a starší má svůj pokojíček. Usíná tam v pohodě a spí celou noc. S tímhle naštěstí problém nebyl. Snažím se zachovat režim starší dcery a mimčo do toho nějak napasovat. Někdy je to ale záhul a večer jsem mrtvá. Na druhou stranu doufám, že si pak spolu vyhrají a bude to lepší. Tím se aspoň utěšuju, když je nejhůř.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
30.10.07 13:55

pardon-Lukášek je roč.2004-laura

• Nahlásit
  • Citovat
268
30.10.07 18:31

:pocitac: Vrrr tak se tady snažím o příspěvek a smázlo se mi to celé :cry:
Ahoj zkouším to znovu.
Matouš a Karolínka jsou od sebe 18 měsíců a Kajka s Václavkem 2,5 roku.
Ten druhý přírůstek byl docela „maso“ tak brzo - Matouš se nechtěl sám krmit, oblíkat, chodit vedle kočárku. Ten 3. už byla oproti tomu pohoda i když VaFi dělal problémy při kojo - jen v klidu , pokud někde mezi lidmi musela jsem u toho chodit.
Spaní - řešili jsme u Matouše v roce, ještě před narozením Kajky. Měl velkou matraci na zemi, aby nehrozil pád a abychom mohli v noci vedle něj usnout. Byl a je závislý na tatínkovi, tak po návratu z porodnice mě ani nechtěl na uspávání, až mi to bylo líto.:-( Když se v noci probudil, manžel si šel za ním lehnout a většinou už tam i zůstal do rána. Matouš se aspoň nenaučil běhat v noci za námi do postele a postupně už se ani nebudil. Kajka chtěla za ním taky asi v roce. Byla brzo naučená usínat sama a spát celou noc.
Kojení - do 3 měsíců v pohodě s Matouškem u toho, pak mi Kajka začala vykukovat z náručí - zvědavice zvědavá - a byl nutný klid+ dokola vysvětlovat Matoušovi, ať si hraje chvilku sám mami nakojí a přijde.
Chození ven -Než jsme šli ven měla jsem půl hodinu Kouzelné školky na přípravy.. a než jsme šli musel být oběd „na hrubo“ připravený nebo aspoň polívka. Složitější obědy jsem taky vařila den předem večer. Matoušovi jsme pořídili skate za kočárek a drandili. Kajka je červnová tak velké zimní oblíkání bylo až měla 6 měsíců. Musela jsem mít první vše „readY“ a pak nakrmit Kajku, oblíknout a vYstrčit ji ven na chodbu do kočárku, pak rychle sebe a u toho pomáhat 2letému Matoušovi - hodně rychle se to naučil sám. Pak bYla ještě krizovka po příchodu domů - hlad , únava..... 8O Zase první kojo a pak rychle nachYstat na stůl oběd…
Koupání a uspávání -hodně pomohlo mít mimi v autosedačce než se vykoupal(i) starší. Hodně se zapojil tatínek -dokonce i nachystá večeři, dohlídne, vykoupe a uloží s pohádkou ty dva . Malej VaFi už by se chtěl nastěhovat k nim, ale ještě v noci kojíme..... ** Tak přeju „druhočekatelkám“ hodně trpělivosti a pevné nervy a nezoufat, vše bude odměněno dvojnásobným nejupřímnějším objetím, úsměvem a nejkrásnějším oslovením Maminko, Maminečko ......** :srdce:
JaneK

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2257
30.10.07 18:48

Maminky, moc děkuju za rady a povzbuzení-pro mě bude asi nejhorší to večerní uspávání, protože po obědě usíná sama, chvilku jsem s ní v pokojíku a pak už jdu pryč, ale večer, to je konec…Ale jinak jsem si říkala, že až se mimi narodí, tak až budeme chodit ven, abych vstávala v šest :lol: Mám kočárek s vložnou taškou a balkon u dětského pokojíku, tak jestli bude mimi hodné, mohu obléknout nejprve prcka a na chvilku dát na balkon v tašce do druhého kočátku, co bude na spaní na balkoně a pak doupravit Adélku a pak sebe a jít.No, dobře se to píše a plánuje a počkám si na realitu.. :wink:
S tím CD přehrávačem je to dobrý nápad, Adélka začíná být písničková a krtková, takže my zase ráno místo kouzelné školky máme krtka a v autě písničky. Takže všem prima večer :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama