ORL, punkce, drátky vaše zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
rozmary
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.14 09:48
ORL,punkce,drátky vaše zkušenosti

Ahoj, manžel je zítra objednaný na orl, už možná 14 dní v kuse skoro nespí, trpí strašnýma bolestma hlavy, pořád stříká Bioparox, ale už bez efektu. Nejspíš ho zítra čekají drátky, nebo punkce. Zajímalo by mě, pokud byl někdo na takovém zákroku, jestli jste byly schopné se odvézt samy domů, nebo by bylo lepší, aby ho tam někdo odvezl? A jak je to potom, musí být doma, nebo může normálně fungovat? Díky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
katty89
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 31.07.14 09:57

@rozmary Byla jsem na punkcich dvakrat jako dite a bylo to opravdu hrozne. Dokonce jsem utekla z cekarny, kdyz sla mamka na zachod. Co ma manzel za problem? Zastydlou rymu? Mne tedy punkce nijak zvlast nepomohly a nakonec jsme to resili soluxem (nahrivaci lampa) a naparovanim. V koupelne jsme zatopilo tak, ze tam bylo uplne na omdleni, predlokti a nohy ke kotnikum jsem dala do tak horke vody, jak jsem jen snesla, z vaty se udelaly tamponky, dukladne se prolily kapkami do nosu a nacpala jsem se co nejdal do nosnich direk. A opravdu se mo vzdycky neskutecne ulevilo. Jestli by to treba nestalo za uvahu…

majdula1
Kelišová 6465 příspěvků 31.07.14 09:59

@rozmary Mela jsem zanet dutin zacatkem cervence. Naivne jsem na ORL sla po jednodenni bolesti tvare a hlavy s detmi s tim, ze dostanu max. atb a pujdu domu. Nastesti se mi tam prozirave vnutila babicka a zaplatpanbuh za to - odvezla deti a poslala pro me manzela s autem, ptze po zakroku bych rozhodne sama domu nedojela a byla jsem K. O. minimalne dalsi dva dny - to jsem jen lezela v posteli a zirala do blba.

Mela jsem masivni zanet jedne celistni dutiny, takze mi to nejprve umrtvili temi „dratky“ (to boli asi nejvic), po umrtveni prorazili dutiny a vycistili… uz jsem to kdysi absolvovala jako dite u celnich dutin a to mi jen vyplachli a hotovo, u celistnich/tvarovych je to asi slozitejsi, takze jsem mela 10 dnu zavedeny dren pres nos a musela doma proplachovat. (zas lepsi doma, nez chodit na proplachy kazdy den do nemocnice a znovu a znovu to pichat) Plus 10 dnu atb.

A to jak pisu, jsem sla na orl okamzite, po jednom dni bolesti. Zrejme mu udelaji nejprve rtg, mne tam chtela taky poslat, ale po zjisteni, ze jsem tehotna, se rozhodla rovnou to pichnout. Je to ale uleva! Ale at si nehraje na hrdinu a necha se odvezt! A doma par dni - pokud bude mit ten dren - nejspis fungovat nebude.

kve-tinka
Kelišová 5131 příspěvků 2 inzeráty 31.07.14 10:04

Dělala jsem roky na ORL… takže, za 1.punkce strašně uleví, hned po výpalchu…klidně zvládne sám odjet domů, ale já bych byla za sebe radši, že by tam se mnou někdo byl, aspoň na poprvé. Výplachy se mohou opakovat, může dostat ATB, podle nálezu.
;) :mavam:

rozmary
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.14 10:07

Manžela už to trápí tak dva roky s přestávkama, většinou pomohl bioparox, naposled měl ještě nějaký drahý prášky, ale teď už je to stabilní a nepomáhá nic :? Honím ho tam už bůhví jak dlouho, ale bál se, no tak teď si to asi vykřoupe.

majdula1
Kelišová 6465 příspěvků 31.07.14 10:11

@rozmary Vykroupe, to je ten spravny vyraz - doslova :jazyk: Promin, mam to jeste v zive pameti.

Napis pak, jak dopadl.

@kve-tinka Tak budes tedy vedet - proc se nekdy zavede dren a proplachuje se nekolik dni a nekdy staci jen samotna punkce a pruplach a hotovo?

kve-tinka
Kelišová 5131 příspěvků 2 inzeráty 31.07.14 10:33

@majdula1 doktor to zhodnotí podle RTG snímku a potom kolik se toho hnusu vypláchne. ;)

rozmary
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.14 10:12

@majdula1 Tak manžel nijak nedopadl, volal, že na ORL byla strašně nepříjemná doktorka a když se konečně po hodině a půl dočkal, jen mu řekla, že se má objednat na oční, aby mu vyšetřili průchodnost očních kanálků a potom, že teprve budou neco řešit. :? Hádal se s ní, že oči má v pořádku, že to má zaražené v čele a že dneska opět celou noc nespal, ať mu s tím něco udělá, že to je šílená bolest, ona mu na to jen řekla, že jsou taky lidi, který krvácej a taky si musí si počkat. Naštěstí mám super oční, takže ho k nim vecpala ještě během dneška, akorát na to ORL se musí zase objednat a tam to není jen tak hned :?

rozmary
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.14 12:33

Nové zprávy, oční kanálky v pořádku, vrátil se zpět na ORL, lékařka ho poslala ať se objedná na CT. Volný termín až 20.80.,tak jí řekl, ať mu dá teda do srpna neschopenku, protože nemůže chodit do práce, když celé noci nespí. Přišel nějaký doktor a CT jde najednou už dnes, jen si musí počkat a pak se uvidí co dál. No holky já uplně zírám, myslela jsem, že je to otázka max. hodiny :roll:

majdula1
Kelišová 6465 příspěvků 01.08.14 13:37

@rozmary To je, ale asi jak kde! Neuveritelny pristup, zvlast kdyz ma akutni potize! V takovych pripadech se snad neobjednava, ne? Clovek si to musi „vycekat“, budiz, ale kdyz reknes, ze mas bolesti, tak te preci vezmou vsude, ne?

A proc neudela rtg dutin? To bylo prvni, kam me dr. poslala pote, co jsem ji sdelila, ze mam bolesti hlavy, obliceje a rymu /v tu chvili uz teda zarazenou/. Dnes jsem tam mimochodem byla na kontrole, tak jsem na vas myslela, zrovna v cekarne sedel borec s dratkama v nose :( Drzim palce, at se manzelovi brzy ulevi!

rozmary
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.14 13:51

@majdula1 No už je po CT a teď čeká na výsledky, taky jsem se ptala proč mu neudělali rentgen, že prý CT ukáže víc. Každopádně jsou tam jen do třech, tak je otázka, jestli se to vůbec během dneška stihne. Doktorka ho ještě sprdla, že se takhle nepostupuje, že si měl nejdřív zajít k obvoďákovi a ten by ho objednal na různá vyšetření a po tom teprve na ORL. Přitom mi včera sestra na recepci řekla, ať si příjde ráno rovnou k nim, když je akutní :nevim:

majdula1
Kelišová 6465 příspěvků 07.08.14 10:53

@rozmary jak muz dopadl?

rozmary
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.14 17:49

Ahoj, no nic moc, na punkci to není, protože v dutinách nic nenašli, nikdo neví od čeho jsou ty bolesti, pokud to nepřejde vidí to k operaci :think: Každopádně v pátek mu doktorka napsala kupu léků, nějaký prednison, helicid, klacid, nasonex. Pátek sobota se vyspal, od neděle opět šílené bolesti, hlavně v noci.Bere 400 ibalgin po 2 hodinách, aby byl alespoň otupenej :roll: Dnes ráno jel znovu k dr. protože byl opět celou noc vzhůru, dostal k těm lékům ještě nějaký clarinase repetabs, ale jinak nic. Už je vyřízenej, tak strašně se těšil dneska na dráty a zase nic. Nevím pokud ho to nepřejde, půjde asi k té operaci, zatím nikdo neřekl čeho, nádor vyloučili. :nevim:

Tony30
Povídálka 31 příspěvků 07.08.14 21:27

Punkci jsem zažil 2× do týdne, pokaždé do jiné nosní dírky. Přišel jsem s bolestmi hlavy, skoro jsem neslyšel, oko neustále červené a svědilo, nešlo se ani vysmrkat ani potáhnout dovnitř, nepomáhali ani kapky do nosu ani inhalace.

Punkci mi prováděli na zdrav. středisku v Ostrava za pasáží. Cca 10 minut jsem to rozdýchal před a následně i po zákroku. Vše bez anestezie či jiných oblbováků, nejhorší je pak tzv. „fouknout z té danné dírky všechno ven“ pak jsem to na chodbě rozchodil a vesel odjel autem domů. Při odchodu mi bylo doporučeno smrkat a nepotahovat!

Lidi na chodbě me strašili jako blázen, seděl vedlě mě jeden havíř, že má komplet ucpaný vrch, vylezl s brekem jako blázen. Stejně když má člověk ruce připoutané ke křeslu, nic nezmůže a musí držet. Bolest odezněla cca do hodiny.

rozmary
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.14 08:00

Tak manžel dnes nastoupil na operaci, tento týden byl opět dvakrát v noci na pohotovosti, poprvé sloužila doktorka co u ní byl, celá nerudná, že jí pořád otravuje mu napsala další prášky a odpoklonkovala ho domů, další den sloužil nějaký doktor a poslal ho ráno přímo k primáři. Primář koukl na CT a doporučil okamžitou operaci, v hlavě je zánět o velikosti 4×3,5cm, který paní doktorka patrně přehlédla. Co na to říct, ať žije naše zdravotnictví :(

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama