Reklama

Ornibel vaginální kroužek - nemáte někdo zkušenost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dvořka
Kecalka 143 příspěvků 26.07.18 20:21
Ornibel vaginální kroužek

Dobry den, sla jsem si pro Nuvaring, ale lekar mi doporucil Ornibel, pry novinka, to same jak Nuvaring, ale levnejsi. Nemate nekdo zkusenost?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

TonniWest
Nováček 3 příspěvky 22.08.18 17:23

Taky by mě to zajímalo.
Právě jsem se vrátila z lékárny, kde mi po předložení e-receptu lékárník oznámil že nemám předepsaný svůj odzkoušený a bezproblémový Nuvaring, ale úplně cizí „lék“ o kterém vůbec nic nevím. Doktorka se ani neobtěžovala mi oznámit že mi předepisují něco jiného. Vzít jsem bohužel musela, na optávání u doktorky a předělávání receptu už bohužel nemám čas ???? tak snad z toho nebude žádnej „průšvih“ :zed:
jdu dál gůglit, třeba na nějaký info narazím

TonniWest
Nováček 3 příspěvky 23.08.18 07:52

Tak jsem včera progůglila cca 3 hodiny a jediný co jsem našla byl český příbalový leták a asi milion stránek v angličtině, což je mi samozřejmě úplně k ničemu :pocitac:

V-v
Nováček 6 příspěvků 25.08.18 20:38

Dobrý den dámy, mě byl doporučen právě ant. kroužek Ornibel od mojí gynekoložky. Prý je velice šetrný k tělu atd. atd..
Velice mě to zaujalo tím, že nemusím každý den myslet na pilulku… Tím že se vstřebává přímo a neprochází trávicím traktem, že je šetrnější…
Jenže mám jiný problém. Mám ho zavedený týden a řekla bych, že mi nevyhovuje ani trošku. Ač si myslím, že je správně zavedený, tak ho stále cítím. Pobolívá mě v podbřišku a mám výtok. Od prvního porodu mi vadil zavedený i tampon, tak jsem musela přejít na vložky a ani druhým porodem se to nezměnilo. Pokud mám zavedený tampon, tak ho cítim a bolí mě břicho.
Cítíte ten kroužek také? Přejde mě to nebo to mam odpískat a začít zobat pilule
Hezký večer Vendula :)

TonniWest
Nováček 3 příspěvky 27.08.18 09:28

@V-v kroužek používám už přes rok. Je to naprosto super, člověk nad tím nemusí přemýšlet. Prostě si dá nálepku do kalendáře, příp. nastaví upozornění v mobilu a je to ;) Na prášky jsem moc sklerotická a náplasti mi vadily na kůži. Takže kroužek byla jasná volba. ;) Já s ním žádný problém nemám, necítím ho ani mi nijak nepřekáží. 8)
Můj problém je ten, že jsem až do teď používala Nuvaring. Něco jsem si o tom vygůglila, přečetla hodnocení a recenze a nechala si ho napsat místo nevyhovujících náplastí. Teď mi ale doktorka bez mého vědomí změnila recept právě na Ornibel. Netvrdím že je špatný či tak něco. Je levnější a nemusím ho dávat do lednice, což zejména muj přítel kladně ocení :lol: ;) Znervózňuje mě ale fakt, že je to novinka, na kterou zatím v češtině žádné recenze ani hodnocení neexistují, takže o tom vím kulový a připadám si teď jako pokusný králík který neví jestli to bude vážně fungovat nebo nechtěně otěhotní což by se mi opravdu nehodilo, vhledem k tomu že děti nechci mít vůbec :zed:

Dvořka
Kecalka 143 příspěvků 27.08.18 22:08

Take jsem se pokousela neco vygooglit, ale u nas v Cechach bohuzel nic. Je to opravdu horka novinka. Ale jak jsem se docetla, treba i na Slovensku uz predepisuji vaginalni krouzky od vice vyrobcu. Tady u nas mel zatim monopol Nuvaring…

Dvořka
Kecalka 143 příspěvků 27.08.18 22:10

Kamaradka pracuje v nemocnici na gynde a ptala se mi tam, jaky je rozdil mezi Nuvaring a Ornibel krouzkem a pry je to to same, rozdil pouze v cene…

V-v
Nováček 6 příspěvků 28.08.18 08:54

Já tedy asi použiju ještě ty dva kroužky a nechám si napsat prášky. Je teda fakt, že čím déle mám kroužek zavedený tím ho méně cítím, ale stále to není ono…
Ještě se vás zeptám. Pořád přemýšlím jestli ho mám dobře zavedený. Je normální, že ho prstem nahmátnu? Hlouběji mi strčit nejde. Nerada bych otěhotněla. Dvě cácory nám bohatě stačí :P
Chtěla jsem úplně jiný druh HA, chtěla jsem si nechtat píchat Proveru, ale ta mi způsobovala neustálé krvácení. Mám vysokou děložní sliznici, takže ani tělísko nepřipadá v úvahu :roll:

Dvořka
Kecalka 143 příspěvků 28.08.18 12:24

Urcite je to normalni, ze ho nahmatnete prstem. Kdyby byl az uplne nekde vzadu, sel by pak i spatne ven. Myslim, ze jde jen o zvyk.

Kyty
Kecalka 278 příspěvků 30.08.18 06:47

Holky a jaká je cena?

Dvořka
Kecalka 143 příspěvků 30.08.18 06:59

Me vyslo baleni na neco pres 800.

Dvořka
Kecalka 143 příspěvků 30.08.18 07:03

Kupovala jsem v lekarne Dr.Max s tou jejich slevovou kartickou.

V-v
Nováček 6 příspěvků 01.09.18 21:37

Tak kroužek mám zavedený necelých 14 dní a už ho vůbec necítím. Takže je to fakt o zvyku :) jak jste psala :)
Já ho kupovala take v Dr. Max okolo 800 Kč :)

Lenča Lenča
Nováček 5 příspěvků 08.09.18 12:50

Ahoj dámy, jak je to prosím s tím prvním kroužkem? Dávala sem ho první den při menstruaci a absolutně netuším od kdy jsem chráněna. Až mi menstruace skončí tak už to bude normálně fungovat tak jak má? :think: :think: děkuju za odpověď :) :)

Dvořka
Kecalka 143 příspěvků 08.09.18 23:49

Pisou, ze je to jako s kazdou jinou antiko, takze pokud jste pred tim nejakou brala, tak je to jak po tydenni pauze a mel by pusobit hned.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Uprchlíci se z Turecka valí dál: Moře vyměnili za souš, počty strmě rostou

Díky nasazení evropských hlídkových plavidel se sice podařilo omezit cestu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama