Ortodoncie pro dospělé střední Čechy/ Praha - ne za 100k!!

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1700
16.10.21 19:55

ortodoncie pro dospělé střední Čechy/ Praha - ne za 100k!!

Ahoj,

v mládí ( v 16 letech) jsem měla fixní rovnátka rok a půl, kdy mi vytrhli čtyřky, aby se mi zuby do řady vešly (trojky rostly nad zuby).
Bohužel mi v dospělosti vytrhli osmičku a poslední rok (je mi 35 let) se mi začaly zuby zase křivit - jedničky se od sebe oddalují, takže začínám mít mezírku alá Madonna a jdou dopředu a dvojky naopak dozadu a prostě vypadá to blbě.
Chci to nějak řešit, ale moje stará ortodontka už neordinuje.

Zkoušela jsem nejdřív v Praze všechny nemocnice, kde je ortodoncie, protože vím, že tam ty ceny ujdou, ale všude mají plno a neberou nové pacienty.
Ortodoncie soukromé, které jsem našla, mají ceník předražený - klasické kovové fixní zámečky cca 40 000 Kč jedna čelist, což mi přijde šílený a to nemluvím o těch moderních neviditelných rovnátkách, kde se to pohybuje kolem 100 000 Kč..

Nemohu si takové výdaje momentálně dovolit, protože splácíme úvěr na byt a nyní studuji vysokou a musím platit školné kvůli přesáhnutí studijní doby..
Nemáte tip na nějakého ortodonta, který nabírá, je dobrý a nemusí se tam platit takový majlant?
Praha, Střední Čechy..? Jsem pojízdná, ale zase na Moravu se mi jezdit nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5757
16.10.21 23:43
@Kacatko1986 píše:
Ahoj,

v mládí ( v 16 letech) jsem měla fixní rovnátka rok a půl, kdy mi vytrhli čtyřky, aby se mi zuby do řady vešly (trojky rostly nad zuby).
Bohužel mi v dospělosti vytrhli osmičku a poslední rok (je mi 35 let) se mi začaly zuby zase křivit - jedničky se od sebe oddalují, takže začínám mít mezírku alá Madonna a jdou dopředu a dvojky naopak dozadu a prostě vypadá to blbě.
Chci to nějak řešit, ale moje stará ortodontka už neordinuje.

Zkoušela jsem nejdřív v Praze všechny nemocnice, kde je ortodoncie, protože vím, že tam ty ceny ujdou, ale všude mají plno a neberou nové pacienty.
Ortodoncie soukromé, které jsem našla, mají ceník předražený - klasické kovové fixní zámečky cca 40 000 Kč jedna čelist, což mi přijde šílený a to nemluvím o těch moderních neviditelných rovnátkách, kde se to pohybuje kolem 100 000 Kč..

Nemohu si takové výdaje momentálně dovolit, protože splácíme úvěr na byt a nyní studuji vysokou a musím platit školné kvůli přesáhnutí studijní doby..
Nemáte tip na nějakého ortodonta, který nabírá, je dobrý a nemusí se tam platit takový majlant?
Praha, Střední Čechy..? Jsem pojízdná, ale zase na Moravu se mi jezdit nechce.

Měla jsem fixy a pak se mi zuby hýbaly - dělala se mi také mezera mezi horními zuby. Vyřešilo se to tím, že jsem nějakou dobu (čtvrt, půl roku?) nosila přes noc vyndávací rovnátka, ty mi to trochu stáhly, ale stejně se mi tam přes den zas dělala ta mezírka. Takže finální řešení bylo, že jsem asi týden musela ty sundávací rovnátka nosit nonstop, s nimi jsem dojela do ordinace, a tak, jak ty zuby byly srovnané, mi je podlepili takovým drátkem a od té doby drží tak, jak mají. Mám je podlepene už skoro 20 let, chtěli mi to před pár lety vyndat, ale nedala jsem se, vím, že by se mi ty zuby zase hnuly.

Pokud se ti ty zuby ještě moc nezkřivily, vyřešila bych to takhle - sundávací rovnátka na krátkou dobu a pak podlepit tím retainerem a máš po problému (a v celku levně).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat