Ortodoncie v Praze pro dítě za rozumné peníze

1771
6.12.20 17:34

Ortodoncie v Praze pro dítě za rozumné peníze

Dobrý večer,
byla jsem s osmiletým na ortodoncii, zkřížený skus, úzká čelist, bude se roztahovat a pak možná rovnátka. Za konzultaci, vstupní vyšetření a léčebný plán celkem 5000,– (500 + 3500 + 1500). Přijde mi to hodně na vrozenou vadu a na to, že ještě nezačnou ani rovnat… Pak bude následovat aparát za 11 000 a pak možná rovnátka.
Je to běžné? Nedalo by se to někde v Praze pořídit za rozumnější cenu? :(
Máte nějakou dobrou zkušenost s ortodoncií?
Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Mufina
6.12.20 17:43

Chodíme s dcerou k dr. Kokaislovi, také se zkříženým zkusem a měla ten roztahovák, dohromady nás to stálo tuším 6000,–. Jen tedy pan doktor je takový trochu ostřejší. My jsme k němu přešli ze soukroméhop centra, kde byli sice všichni děsně milí a usměvaví, ale dceřin zkus vůbec neřešili (Svět rovnátek).

• Citovat
  • Nahlásit
1693
6.12.20 17:46

Já jako dítě chodila na Prosek k MUDr. Gregorový. V tu dobu nebyly moc rozšířený žádný soukromý orto kliniky a ona byla opravdu špička. Ale vím, že k ni bylo fakt zlo, dostat se.
Něco se asi nejspíš platilo, ale asi ne žádný velký výdaje, sama jsem pak chodila na výměnu gumicek nebo když mi upadl zámeček a nikdy jsem nic nedoplacela. Max za speciální kartacky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
6.12.20 17:55

Zkuste ortodoncii v Katerinske. Delaji si tam atestaci mladi doktoři a ceny jsou rozumne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1771
6.12.20 17:59
@Falling píše:
Zkuste ortodoncii v Katerinske. Delaji si tam atestaci mladi doktoři a ceny jsou rozumne

Jestli je to stomatologická klinika Lékařské fakulty, tak tam už jsme volali…neprůstřelně plno :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
6.12.20 18:13

@ireeenka jj, to je ono. Tak to je smula :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
368
6.12.20 19:16

My chodíme na ortodoncii do nemocnice Královské Vinohrady( doktor Židoň,). Syn měl rozštěp měkkého patra. Má obrácený zkus a velké zuby a málo místa v puse. Nosí vyndavaci rovnátka + docházíme na případné extrakce zubů. Protože má diagnózu rozštěp, za rovnátka jsme dávali 35 Kč místo 5000 Kç. Vše jde přes pojišťovnu. Nemůžete to mít podobně, když máte vrozenou vadu? Dojíždíme z okresu Děčín

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
MaM
225
6.12.20 19:44

Obávám se, že v Praze levněji nepořídíte. Takže jestli jste spokojeni s ošetřujícím zubařem, neměnila bych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.12.20 21:17

Za mě nadlidský úkol najít někoho, kdo přijímá. Já zvolila sama pro sebe Perfect Smile. Sice si připlatím, ale snad to bude kvalita. Příští týden jdu na konzultaci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1771
6.12.20 21:27
@damdam píše:
My chodíme na ortodoncii do nemocnice Královské Vinohrady( doktor Židoň,). Syn měl rozštěp měkkého patra. Má obrácený zkus a velké zuby a málo místa v puse. Nosí vyndavaci rovnátka + docházíme na případné extrakce zubů. Protože má diagnózu rozštěp, za rovnátka jsme dávali 35 Kč místo 5000 Kç. Vše jde přes pojišťovnu. Nemůžete to mít podobně, když máte vrozenou vadu? Dojíždíme z okresu Děčín

Já vlastně nevím, jestli je o vrozená vada 🤔 Ale nezpůsobili jsme ji a ptali se, jestli to nemáme v rodině… Tohoto lékaře mi doporučila kamarádka, má dítě s rozštěpem, ale taky tyhle pálky neplatila. Asi máme nějakou drahou vadu nebo tam má vysoký nájem 🤔 Je to nóbl dům…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1771
6.12.20 21:28
@Pájinka312 píše:
Za mě nadlidský úkol najít někoho, kdo přijímá. Já zvolila sama pro sebe Perfect Smile. Sice si připlatím, ale snad to bude kvalita. Příští týden jdu na konzultaci…
@MaM píše:
Obávám se, že v Praze levněji nepořídíte. Takže jestli jste spokojeni s ošetřujícím zubařem, neměnila bych.

Zubař vypadá dobře a je na doporučení. Díky za názory, i takový mi pomůže ☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1442
7.12.20 09:33

MUDr. Lampa, Hostivař.
Na doporučení od naší zubařky, řešeno několik vad, teď druhá rovnátka. Vysoká profesionalita, pan doktor zlatý a s dětmi to opravdu umí. Sestry velmi milé, jedna o kousek víc.

Za žádné konzultace jsme nikdy neplatili, jedině hygiena před braním otisků, pak doplatek na první rovnátka a doplatek za druhá rovnátka.
Celkem asi 4.000 Kč za 4 roky, co tam chodíme.
2 roky syn chodil na kontroly a sledování stavu, když se ukázalo, že při růstu čelistí je už nutný zásah, pak 2 roky aktivní léčby.

Čekali jsme asi půl roku, než se u něj uvolní místo.
Objednání vždy v termínu, nikdy nebyl problém, že by nebyl čas. Nečeká se, vždy chodíme na objednaný čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
781
27.12.20 23:23

Já chodím s dcerou na ortodoncii do Motola. Za vyndavaci aparát jsem platila cca 1500Kč, teď čekáme na léčebný plán a rovnátka by měla stát kolem 20tis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23496
27.12.20 23:36

Doporucuji dr. Svabovou na Kavalirce. Akorat bere nove pacienty jen dvakrat rocne, tak to zkuste.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2373
27.12.20 23:46

Také doporučuji MUDr. Lampu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu