Reklama

Osamělá máma samoživitelka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 09:43
Osamělá máma samoživitelka

Nevím jestli se potřebuju jen vypovídat nebo mi někdo z vás dá nějakou radu, budu ráda.
A raději anonymně, nejsem úplně hrdá na to, že mám takové pocity.

Jsem máma 2 letého dítka a jsem sama. S jeho tátou jsme se na jeho popud rozešli před třičtvrtě rokem. Odstěhovala jsem se zpět k rodičům, kde máme skvělé zázemí, naši se co se zajištění hodně starají, ale nejsou to moc hlídací typy, pohlídají v případě soudu, lékaře a výjimečně tak 1× za měsíc až dva, když se mám na chvilku potkat s kamarádkou.

Vrátila jsem se do rodného města po víc jak 10 letech a přestože zde mám relativně dost kamarádů, tak všichni samozřejmě mají své životy, okruhy kamarádů a téměř nikdo nemá děti a ti co mají, tak bych je nenazvala kamarády, spíš známými. Se synkem jsme začali chodit na všemožné aktivity pro děti jeho věku, což je moc fajn, ale popravdě mě kontakt s ostatníma maminkama už příliš nenaplňuje. Mám chviličku milence, prosím bez odsuzování, prostě mi chyběl fyzický kontakt s mužem, samozřejmě jak už to bývá je ženatý (nemám v úmyslu ho tahat od rodiny, je to jen o sexu), takže toho času pro naše schůzky během dne, kdy prcek spí je jako šafránu… A já se cítím strašně osamělá, izolovaná. Aktivit s prckem, kde bych mohla poznat nějaké nové lidi, třeba i muže je jako šafránu (jsem introvert, takže že bych někoho sbalila nepřipadá v úvahu), snažím se doma alespoň cvičit v době malého spánku, večer si alespoň chvilku něco přečíst a odprostit se od myšlenek, že mi chybí jít jen tak večer ven, odpoledne si zajít ke kadeřnici, na manikúru nebo kosmetiku, do fitka nebo na masáž nebo do kina, divadla, koncert… O tom že bych chtěla jet na nějaký wellness víkend nebo víc cestovala, což miluju, si můžu nechat zdát kvůli malému a samozřejmě kvůli financím…

Pořád si říkám, vydrž to, za necelý rok začneš chodit do práce, za pár let bude malej větší, třeba prarodiče nebudou mít takový problém hlídat i na déle a zase budeš moct být víc mezi dospělými lidmi a mít alespoň nějaké své aktivity a najdeš si nové kamarády, třeba i chlapa… Ale někdy jako poslední dobou na mě padne naprosto zoufalý pocit, že jsem sama a sama už zůstanu a co si po zbytek života počnu. Vždyť se taková samota nedá vydržet…

Nemáte radu jak se s těmito pocity vyrovnat, nejlépe se jich zbavit nebo tipy na nějaké aktivity s prckem, kde nebudeme jen sami nebo výlučně jen s ostatními maminkami a jejich dětmi a partnery?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

quinsley
Zasloužilá kecalka 958 příspěvků 06.09.18 09:53

Moje rada je vydržet. Fakt to uteče!
Malej už není tak malej, aby nemohl absolvovat i aktivity, které můžou bavit i tebe.
Co bys chtěla dělat?
Ještě bych zkusila promluvit s mamkou, že mas nějakou známost a chtěla bys s nim jít třeba jednou týdne na chvíli na kafe, jestli by pohlídala. Jinak můžete podnikat výlety dohromady i s prckem ne?
Takhle to dělají i mě kamarádky co jsou samy s dítětem a mají známost.

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1497 příspěvků 06.09.18 09:58
@quinsley píše:
Moje rada je vydržet. Fakt to uteče!
Malej už není tak malej, aby nemohl absolvovat i aktivity, které můžou bavit i tebe.
Co bys chtěla dělat?
Ještě bych zkusila promluvit s mamkou, že mas nějakou známost a chtěla bys s nim jít třeba jednou týdne na chvíli na kafe, jestli by pohlídala. Jinak můžete podnikat výlety dohromady i s prckem ne?
Takhle to dělají i mě kamarádky co jsou samy s dítětem a mají známost.

Ale on už rodinu má ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 10:05

@quinsley Když já mám pocit, že už to prostě nevydržím o moc déle :( natož ještě minimálně několik let :zed: samozřejmě vím že to vydržím, musím, ale nechci být věčně smutná s pocitem samoty.
Známost je jen do postele, ven s ním jít nemůžu a prcka s nikým s kým by to nevypadalo aspoň trochu vážně seznamovat nechci…
Prcek je takovej divočák, že si moc nedokážu představit nějakou mou aktivitu, při níž by mohl být se mnou… Jestli tebe něco napadá, budu velmi vděčná za každý nápad. Já se chci hlavně zaměřit na cvičení a konečně se dostat do dobré kondice…

Lioness34
Zasloužilá kecalka 641 příspěvků 06.09.18 10:12
@Anonymní píše:
@quinsley Když já mám pocit, že už to prostě nevydržím o moc déle :( natož ještě minimálně několik let :zed: samozřejmě vím že to vydržím, musím, ale nechci být věčně smutná s pocitem samoty.
Známost je jen do postele, ven s ním jít nemůžu a prcka s nikým s kým by to nevypadalo aspoň trochu vážně seznamovat nechci…
Prcek je takovej divočák, že si moc nedokážu představit nějakou mou aktivitu, při níž by mohl být se mnou… Jestli tebe něco napadá, budu velmi vděčná za každý nápad. Já se chci hlavně zaměřit na cvičení a konečně se dostat do dobré kondice…

I když je hodne aktivni ber ho sebou - i ke kadenici i kdyby jsi mu dala tablet… na výlety apod vím ze je to psycho ale vezmi ho a běžte ven dokud to jde. Zkus si sehnat privydelek nějakou brigádu apod klidně na doma. Já tyhle sleziny ze školky a maminky a akce společně taky nemusím. Ale neznamená to ze nemůžeš potkat někoho v kině nebo na hřišti jinde. Mamka hlídat nechce proč? Ma obavy? Nebo Ti řekne rovnou ze nechce? Řekla jsi ji někdy ten by jsi chtěla jednou tydne z kamoskou ze je toho na tebe hodne??

sediza
Ukecaná baba ;) 1514 příspěvků 06.09.18 10:17

Vzhledem k tomu, že spíte se ženatým mužem, za svoji samotu si můžete sama. Mohla byste totiž budovat plnohodnotný vztah s někým nezadaným. A nejsem žádný soudce, ale možná si to jak se cítíte i zasloužíte, přestože je to asi nic ve srovnání manželky milence a jeho rodiny, kdyby zjistili, že je manžel/tatínek? podvodník a lhář.

lampicka11
Závislačka 3395 příspěvků 2 inzeráty 06.09.18 10:22
@sediza píše:
Vzhledem k tomu, že spíte se ženatým mužem, za svoji samotu si můžete sama. Mohla byste totiž budovat plnohodnotný vztah s někým nezadaným. A nejsem žádný soudce, ale možná si to jak se cítíte i zasloužíte, přestože je to asi nic ve srovnání manželky milence a jeho rodiny, kdyby zjistili, že je manžel/tatínek? podvodník a lhář.

Já bych neřekla že je chyba na straně zakladatelky… Ten chlap má rodinu a on by měl vědět kam patří… evidentně to vyhledává jinde.

sediza
Ukecaná baba ;) 1514 příspěvků 06.09.18 10:24

@novakova.t ano, hlavni vina je na něm, ale ona se na tom podílí a „zaměstnává“ se někým, kdo je zadaný, misto hledání nekoho perspektivního.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 10:31

Jako bych četla svůj život. :( Radu bohužel nemám, protože sama prožívám v podstate totéž. Tak snad jen hodně sil a ať je brzo lepší období, které přinese více radosti.

Leny5
Kecalka 175 příspěvků 06.09.18 10:32

Máš depku, potřebuješ přijít na jiné myšlenky. Promluvila bych si s rodiči, přece když jim řekneš, že se trápíš, tak synka pohlídají častěji. Když já měla po narození první dcery trápení s manželem (odjížděl na dlouhou dobu pracovně mimo domov a mně to nedělalo dobře) tak mi taťka strašně pomoh potom co jsem se mu rozbrečela doma. hlídal malou v domluvené dny a já mohla přijít na jiné myšlenky přesně jak říkáš - chozením ven, do divadla, na manikúru… Za to jsem mu pekla dorty a koláče (je hodně na sladké), ty jim můžeš někdy uvařit když s nimi bydlíš nebo tak něco, ty víš líp, co by jim mohlo udělat radost.

A taková trošku rada kterou asi nechceš slyšet od jen tak někoho na webu ale já ji stejně dám - přestaň se scházet s tím ženáčem. Nepovede to k ničemu dobrému a ty se teď musíš zaměřit na to, co ti v životě může dát to dobré. Vztah s ženáčem jen pro sex je hloupost, protože kdykoliv se to může přehoupnout na víc než jen sex a to si fakt nechceš dělat. :srdce:

Nezníš vůbec hloupě, věřím, že se z toho dostaneš. :kytka:

BezradnaMami
Povídálka 21 příspěvků 06.09.18 10:35

@Anonymní Zažívám v podstatě totéž, tedy až na toho milence :lol: a synek je o rok mladší než tvůj. Ale ty pocity mám hodně podobné, navíc jsme skončili na vsi u rodičů, všichni přátelé (bez dětí i s dětmi) bydlí jinde, o to větší je ten pocit izolace.. Jestli chceš, tak napiš SZ.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 10:39

@Lioness34 kadeřnici by nedal, to by jí to tam dřív rozebral :mrgreen: ven chodíme hodně, pro něj je za trest být doma, ale bydlíme řekněme na relativně malém předměstí, kde jsou primárně rodiny s dětmi, takže tady všechny maminky s podobně starými dětmi znám… Ale občas jezdíme v dál a to spíš opravdu do přírody a tam jsem zatím obvykle potkala tak pejskaře důchodového věku :D

Na téma hlídání jsme se bavily xkrát, ona má pocit že jsem matka, tak automaticky nemám mít čas pro sebe… Ona to tak měla dítě+manžel+prá­ce+domácnost celý její svět a nedokáže pochopit že já to mám jinak.

@sediza díky za soud, o ten jsem fakt neprosila ;) možná můžu, ale v současné situaci se vnitřně ani s ohledem na mou rodinnou situaci necítím na to budovat nějaký vážný vztah a jak už jsem psala fyzický kontakt s mužem mi hodně chyběl a není to v žádném případě správné býti milenkou ženatého muže, ale nejlépe to splňuje funkci a najit i přes seznamku ne úplně tragického svobodného/roz­vedeného muže v mém věku na nezávazný vztah se mi zatím opravdu nepodařilo…

Lioness34
Zasloužilá kecalka 641 příspěvků 06.09.18 10:42

Ono to uteče a za chvíli budeš v práci… prekuli se zima…a bude to lepší. Zkusila jsi školku? Od 2let můžou - i při RD … kdyby chodil jen 2× tydne na dopoledne .. třeba by ti to pomohlo

vulpes
Kelišová 5009 příspěvků 06.09.18 10:53

na mě to taky vždycky touhle dobou (kolem 2 let dítěte) padne.
Když jsem těhotná, tak vykřikuji, že kdybych nemusela, tak už do žádné práce nikdy nejdu a klidně budu sedět doma na zadku a budu spokojená. Pak se přehoupne ten druhý rok a deru se do práce jak o život ;)
Nezvládl by malý nějakou školku na chvilku už teď, že bys šla na nějaký menší úvazek do práce? Tím by se ti vše vyřešilo.

Premek_Orac
Závislačka 4302 příspěvků 06.09.18 10:57

Ahoj zakladatelko,
odsuzovat tě nebudu, je to tvůj život a tvá volba jak s ním naložíš. Pokud se tvůj život točí kolem dvouleťáka, tak je jasné, že takové pocity a myšlenky máš.
Pokud jsi introvert, tak to ale neznamená, že se musíš lidí stranit.
Zkus si zjistit, zda u vás fungují nějaká rodinná centra, sokol pro malé děti, hasiči, co já vím. Je dobré chodit tam, kde mají děti nějaký společný program, a rodiče (či osamělí tatínkové :-) ) třeba společně čekají.
Variantou je i turistický oddíl. A pokud by nefungoval, klidně založ na nějaké sociální síti turistickou partu a vyrážejte na pěší nebo vlakové výlety s dalšími matkami (či otci).
Je to asi nejjednodušší cesta, jak se nějak do společnosti začlenit.
Jsou i jiné, ale složitější.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Chášakdžího umučili a rozřezali. Proč se nikdo nebouří a Saúdy měříme jinak?

Před zraky celého světa se odehrává vyšetřování zmizení saúdskoarabského... číst dále >

Herečka Kristen Bell kritizuje Sněhurku: Dává to dětem špatný příklad

Pokud máte někdy pocit, že se lidstvo řítí do záhuby, tento článek vás o tom... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Videa vtipné trojice zná asi každý. Momentálně však život jedné z... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >