Osamělá samoživitelka s hypotékou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hosnovka
Povídálka 15 příspěvků 24.02.18 15:55
osamělá samoživitelka s hypotékou

Ahoj, potřebuju asi spíš psychicky podpořit.
Mám 3 a půl letou dceru, kterou miluju. nebyla plánovaná, otěhotněla jsem velmi brzo. v lednu to byl rok, co mě po téměř 9 letém vztahu začal podvádět otec mé dcery se svou kolegyní a odešel od nás. Bohužel jsme začali stavět dům na pozemku mé babičky. Takže logicky vzato, jsem si dům nechala já. Musela jsem nastoupit do práce o rok dříve, abych měla na hypotéku. V práci se mi naštěstí kariérně daří a jsem schopná skloubit profesní a osobní život. Veškerou péči o dceru mám na starosti já, protože ex se dcera nějak nehodí do plánů. Bere si jí na ne každý víkend, protože má svoje aktivity s tou novou čubkou, že ano. Takže k jádru věci. Už rok nemám partnera, protože z práce jezdím rovnou domů za dcerou a nemůžu si dovolit vracet se zpět do města a něco s ní podnikat. Přijde mi, že ženskou s dítětem stejně nikdo nechce a když, tak je jednou tak starý co já (je mi 25). a včera si měl výjimečně dceru ex vyzvednout, ale protože kašle, tak se na ní opět vyprdnul a ještě na mě před ní ječel, at se laskavě srovnám, že bejvaly doby, kdy jsem dceru měla ráda a že se nad sebou mám zamyslet, než mu zkusit šoupnout nemocný dítě.. takhle doslova. nezmohla jsem se na nic, nechci se hádat před dcerou. Pak mě ještě ujistil, že pokud se nezačnu chovat normálně, zařídíme to jinak. Zřejmě machroval, že by si vzal dceru do péče. Ale to přece nemůže projít, že ne?? Dělá 12 hodin denně, o dceru se nestará, platí minimum alimentů. myslíte, že by měl šanci na to, mi jí vzít? nepřežila bych to. Navíc žiju pro ní a nedělám nic, čim bych jí jen minimálně zanedbávala. Svůj život jsem odšoupla na úkor jejího. A druhá otázka: kde se hledá normální chlap, co by ve mě neviděl zlatokopku, když mám dům s hypotékou? (nechci od nikoho ani korunu)
Promiňte za sloh. T.

Reklama

Reakce:

Sashie
Ukecaná baba ;) 1884 příspěvků 24.02.18 16:00

Myslím, že se nemusíš bát, že by mu ji soud nedal. Navíc, když si ji pravidelně nebere. Já osobně bych to dělala tak, že bych si pravidelně zapisovala, kdy si ji vzal (nejlépe u toho mít ještě svědka a ten aby to podepsal), co jí koupil navíc a kdy. A budeš mít argumenty, kdyby to zkoušel znovu…
Jo a s tím chlapem to bude těžký holky, ale nesmíš se vzdávat. Oni jsou, jen jsou schovaní, protože blbci a sukničkáři jsou mnohem aktivnější. Zkus seznamku, poptat se u kamarádek a kamarádů, jestli nemají nějakého známého (já jsem svého manžela znala vpodstatě 10 let, než jsme se dali dohromady a ani jednoho by nás to v průběhu té doby nenapadlo…).
Hlavně nesmíš ztrácet trpělivost a když potkáš nějakého blbečka, tak to ber jako zkušenost a zkus se tomu zasmát.

Cuddy
Extra třída :D 14799 příspěvků 24.02.18 16:31

@Hosnovka Byt tebou, tak se vubec nezabyvam tim, ze nemas partnera. Dceru a hypoteku zvladas, tak co. Zij naplno zivot s dcerou a on se nekdo prirozene objevi. Treba za 5 let, ale co, radeji byt sama nez neco hledat na silu. Evidentne bydlis blizko rodiny, tak nebudes uplne nekde sama a nemela by jsi trpet samotou. Co se tyce otce, vedla bych veskerou komunikaci pisemne a ukladala si ji.

Anonymní  24.02.18 16:33

Chlapa ignoruj. At si keca co chce. To jsou jen jeho silacke reci. Tipuju, ze mu to s tou novou moc neklape nebo ma mizernou praci, malo penez. Proto kope kolem sebe. U nas je to stejne.
Taky mam hypo, ale je mi o 10let vic a deti mam dve, takze moje mlada leta utikaji a slusni chlapi kolem 40 nejsou. Ty jsi mlada, mas spoustu casu nekoho fajn najit. Zkus pohledat treba mezi byvalymi spoluzaky (I z vedlejsich trid) nebo bratry, bratranci kamaradek/spo­luzacek. Urcite se mezi nimi nekdo najde.
Ale radim, nedavej az prilis najevo svoji samostatnost, chlapi si pak mysli, ze je nepotrebujes.
Hodne stesti a klidu. :kytka:

Sofie2013
Ukecaná baba ;) 2035 příspěvků 24.02.18 17:41

@Hosnovka Myslím, že chlap dítě do své péče nedostane, když ty normálně funguješ. Ale mohl by dostat střídavou péči, pokud by o ni požádal. Ovšem je otázka, jestli by o to opravdu stál, nebo jenom vyhrožuje. Co se týče nového partnera, určitě bych neházela flintu do žita, jsi mladá, máš jenom jedno dítě, určitě se dřív nebo později někdo najde. Jinak máš můj obdiv, že sama zvládáš dítě, práci, barák a hypotéku, jsi šikovná! :)

Hosnovka
Povídálka 15 příspěvků 24.02.18 19:30

Myslím, že jsi to trefila. býval to hodnej kluk, ale od doby, co je s ní, se chová jako kretén.. prej ho podvádí, co vim z doslechu..

Sany80s
Kelišová 5950 příspěvků 24.02.18 20:30

Včera? Nebo někdy v minulých dnech jsem četla v novinách článek, kde otec vysoudil náhradu za cestu ke dceři, kterou mu matka nepředala na 100 km cestu, protože byla nemocná(průjem, zvracení).
Toto mu matka den předem oznámila a stejně přijel a tu náhradu vysoudil.
Takže bych si ten článek vystřihla, předala mu ho a řekla mu, že se má sám nad sebou zamyslet, když se není ochoten postarat o dítě s rýmou a že pokud chce žádat o dítě do péče, tak už se těším, jak toto budu soudu vyprávět.
Che tě jen deptat, nic víc.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Život s protikvasinkovou dietou aneb můj život s Candy

Naše adminka Dominika přestala na počátku roku jíst cukr. Lékařka ji totiž... číst dále >

Knižní tipy: Čtení psané maminkami

Ocitnout se na mateřské dovolené je radost, ale mnohdy také starost. Své o... číst dále >

Články z Expres.cz

Skandály mistrovství světa: Kokain, (boží) ruka, karate. To byl Maradona

Už se to blíží, sportovní událost roku, fotbalové mistrovství světa, začne... číst dále >

Tajemství Jiřího Krampola? V kasinu to pořádně roztáčel a utratil statisíce

Finanční situace téměř Jiřího Krampola je taková, že se oblíbený herec musel... číst dále >

Články z Ona Dnes

Slavný kuchař si vzal život. Deprese mužů končí sebevraždou častěji

V souvislosti s tragickou smrtí slavného kuchaře a dobrodruha Anthonyho... číst dále >

Martha Issová: Role Marie v Dukle 61 mě vysvobodila ze stereotypů

Herečka Martha Issová, životní partnerka režiséra Davida Ondříčka, zazářila... číst dále >

Reklama