Osamostatnění a stěhování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.18 11:39
Osamostatnění a stěhování

Zdravím, měla bych na vás takový dotaz. Je mi 22 a už delší dobu mám přítele. Vztah je skvělý, moc si rozumíme. Do teď jsme žili tak že jsme přespávali buď u nás nebo u jeho rodičů. Teď jsme začali oba pracovat a rozhodli jsme se že bysme chtěli bydlet spolu. Chtěli bychom se nastěhovat k jeho rodičům kde bysme si předělali horní patro a udělali z toho dvě obyvatelné jednotky. Důvod proč zrovna k jeho rodičům je ten že přítel pracuje se svým tátou ve firmě hned vedle domu.
Problém nastává jak to mám říct doma. Táta bude v pohodě, ale moje máma je přehnaně starostlivá, má potřebu mi pořád radit a rozkazovat, a navíc má takový špatný zvyk citově vydírat. Když jsem jí v minulosti něco takového řekla, tak na mě začala že jsem nevděčná, že je pro mě přítel důležitější, že mám jeho rodinu radši,,, plus dlouhé hlasité brečení (no divadlo se vším všudy). Mám ještě dva mladší sourozence, tak by to nemuselo být tak hrozné. No ale i tak se bojím jí to říct. Nevíte někdo jak se mám zachovat, nebo nemáte někdo podobnou zkušenost? Budu ráda za každou pomoc.. :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Lucie008
Ukecaná baba ;) 1447 příspěvků 05.11.18 12:05

Moje rada je jediná: Přečti si několik diskuzí o společném soužití s jeho rodiči a až pak se rozhodni.

Veerousek
Stálice 96 příspěvků 05.11.18 12:14

Naprosto chápu. Moje máma je stejná, akorát u nás to bylo horší v tom, že já nemám už mladší sourozence. Nicméně to chce čas. Ze začátku je to ,,psychický teror", i přesto svou mamku chápu a ty musíš pochopit i svou. Když uvidí, že plánujete budoucnost a opravdu spolu chcete být, apod… tak toho ,,časem" nechá a smíří se s tím. Bude to dělat i u ostatních sourozenců, ale třeba to bude lepší, když doma bude ještě někoho mít :)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63283 příspěvků 3 inzeráty 05.11.18 12:14

Ja souhlasim s @Lucie008 kdyz osamostatnit, tak osamostatnit a ne se stehovat k partnerovo rodicum.

Alkata
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 05.11.18 12:21

To nikdy nedělá dobrotu. Kdyz bydlet, tak sami. Nikdo ti pak nemůže nic vyčítat, nikomu nejsi zavazana a opačně.

migmina
Kecalka 110 příspěvků 05.11.18 12:25

Jak jsem na zacatku cetla,myslela jsem ze budes resit spolecne souziti s pritelovymi rodici,ale resis uplne jinou vec…jak holky @Lucie008 @j.a.n.i1 zminuji,vic bych resila souziti s jeho rodici.nikdy to nedela dobrotu.jeste to bydleni zvazte.precti si vice diskuzi tydy na mimi.

Veerousek
Stálice 96 příspěvků 05.11.18 12:31

Slečna myslím víc řešila reakci své mamky, než reakci, zda souhlasíte s tím, že bude bydlet u rodičů svého partnera. Já sama bych nechtěla bydlet se svojí mamkou nebo tchýní, ale to má každý jinak a znám spoustu lidí, kteří tak žijí, oddělili si byty a jsou šťastní.

elen-ka
Extra třída :D 12267 příspěvků 23 inzerátů 05.11.18 12:32

Šla bych do bydlení jen s přítelem, ne i s jeho rodiči, byť v jiném patře. Nedělá to dobrotu ať jsou vztahy nyní jakkoliv krásné a v pohodě.

A jak na tvou mamku? Nedat se vydírat. Na jednu stranu ji chápu, ale chápu i tebe. Někdy až v okamžiku, kdy děti odejdou, si začínáme připouštět, že jsme zestárly. ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.18 12:49

Jak už jsem psala v příspěvku, nejdeme do vlastního kvůli té firmě a když to pak budou dva byty, každý svou kuchyň, každý svůj vchod, tak si nemyslím že by to měl být velký problém. Já sama jsem vyrostla v takovém dvougeneračním domě a teď jako dospělá zpětně vydím že to mělo i výhody v podobě hlídání dětí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.18 12:50

Jinak všem moc děkuji za podporu ohledně jednání s mamkou :srdce:

migmina
Kecalka 110 příspěvků 05.11.18 12:58

Vime ze neresila.neni mysleno ve zlem,ale at jsou vztahy v sebelepsim nikdy to nedela dobrotu.at jsou rozdelene byty,vchody.nekolik diskuzi tu je.aby jednou zakladatelka nezakladala diskuzi ,,tchyne a tchan me nici zivot".coz samozrejme nepreji nikomu at si mladi zaridi zivot dle sveho

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.18 13:09

Radši jít do svého než bydlet s rodiči a je jedno zda s tvými nebo přítelovými. Bydlíme s přítelovými rodiči, kdy máme opravené patro a už byc do toho znovu nešla. Tchánovci nám pořád do všeho kecají. Tchýni vadí, že nechodíme do kostela a dává mi za vinu, že přítel přestal choditkvůli mě, což není pravda (přestal chodit ještě předtím než jsme spolu začali cjhodit). Nejradši by byli, kdyby bylo vše po jejich a takhle bych mohla pokračovat i nadále.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.18 13:18

Vim ze se neptas na nazor spolecneho bydleni,ale take po svy zkusenosti NIKDY.Jak nekdo pise,ze to ma sve vyhody hlidani deti.vic nevyhod nez vyhod.osobne radsi s hyposkou do konce zivota nez pod jednou strechou s tchanovci.za­kladatelko preji hodne stesti :D

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63283 příspěvků 3 inzeráty 05.11.18 13:41
@Anonymní píše:
Jak už jsem psala v příspěvku, nejdeme do vlastního kvůli té firmě a když to pak budou dva byty, každý svou kuchyň, každý svůj vchod, tak si nemyslím že by to měl být velký problém. Já sama jsem vyrostla v takovém dvougeneračním domě a teď jako dospělá zpětně vydím že to mělo i výhody v podobě hlídání dětí.

No, aktuálně řešíš problém se svoji mámo… nicméně děláš vše pro to, abys za nějakou dobu řešila obdobný problém s tchýní…

aleaa
Kecalka 324 příspěvků 2 inzeráty 06.11.18 10:34

:lol: :lol: tak hodne stesti preji. Taky jsme tak bydleli a byly to nejhorsi leta meho zivota.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Richard Genzer o StarDance: Tanec jsem definitivně pověsil na hřebík, už podruhé

V sobotu nečekaně vypadl v rozstřelu s Daliborem Gondíkem, kterému diváci... číst dále >

Bučková brání Vágnera a vzkazuje Langmannové: Sáhni si do svědomí!

Schyluje se k válce modelek? Zeptali jsme se Elišky Bučkové, co si myslí o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >