Osamostatnění - kolik stojí výdaje?

Anonymní
6.1.19 22:46

Osamostatnění - kolik stojí výdaje

Ahojte milý čtenáři,

už je mi dost roku, raději se nebudu chlubit ani kolik, protože to vnímám jako ostudu. Bydlím stále u rodičů v bytě (mám vlastní pokoj) a chci se osamostatnit. Momentálně vydělávám měsíčně jen 10 000 Kč a zatím se mi nedaří najít si práci, kde by mi dávali větší plat. Žijí na Karvinsku, jde je v ČR stále nejvyšší nezaměstnanost.

Rodiče mě finančně nepodpoří, protože mají co dělat sami se sebou. Jsou zadlužení až po uši. Když jsem se jich zeptala, kolik stojí bydlení, tak jsem se od otce většinou dočkala odpovědi, že mi do toho nic není, že na to nemám a že stejně skončím jednou jako bezdomovec. Od mamky jsem se dočkala odpovědi, že co bych v bytě sama dělala, že je to všechno drahé a že u nich můžu zůstat jak dlouho chci. Přes to se chci umět postarat sama o sebe.

Tak se Vás chci zeptat, jaké máte výdaje za bydlení vy? Dá se zvládnout samostatné bydlení za 10 000 Kč měsíčně?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

480
6.1.19 22:51

No za mě tedy horko těžko. Taky záleží jaké máš další výdaje ale minimálně peníze na jídlo, telefon, nějaká ta pojistka a tak… Já bych s tím tedy asi nevyšla a tonejsem zvyklá na nijak vysoké standardy. Také musíš počítat s nějakou kaucí na byt a další jednorázové výdaje spojené se stěhováním. Já bych asi spíš uvažovala o spolubydleni s někým i když to teda nesnáším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1511
6.1.19 22:51

U vás možná jo, v Praze ne. Za mě ne. Hledala bych lepší práci. Kolik stojí u vás podnájem? Na druhou stranu, těžko něco ušetřis na něco vlastního. Kde pracuješ, deset tisíc je strašně málo. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23062
6.1.19 22:55
@Anonymní píše:
Ahojte milý čtenáři,

už je mi dost roku, raději se nebudu chlubit ani kolik, protože to vnímám jako ostudu. Bydlím stále u rodičů v bytě (mám vlastní pokoj) a chci se osamostatnit. Momentálně vydělávám měsíčně jen 10 000 Kč a zatím se mi nedaří najít si práci, kde by mi dávali větší plat. Žijí na Karvinsku, jde je v ČR stále nejvyšší nezaměstnanost.

Rodiče mě finančně nepodpoří, protože mají co dělat sami se sebou. Jsou zadlužení až po uši. Když jsem se jich zeptala, kolik stojí bydlení, tak jsem se od otce většinou dočkala odpovědi, že mi do toho nic není, že na to nemám a že stejně skončím jednou jako bezdomovec. Od mamky jsem se dočkala odpovědi, že co bych v bytě sama dělala, že je to všechno drahé a že u nich můžu zůstat jak dlouho chci. Přes to se chci umět postarat sama o sebe.

Tak se Vás chci zeptat, jaké máte výdaje za bydlení vy? Dá se zvládnout samostatné bydlení za 10 000 Kč měsíčně?

Nějaká brigáda k tomu by se nenašla? Já bych u nás s 10 000,– horko těžko vyšla. Leda někde na spolubydlení nebo u známých, co by po mně chtěli platit jen energie, ne podnájem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7954
6.1.19 22:55

Jsem hodne skromna, ale i za me - 10000 je malo. S 15000 by se uz dalo neco podniknout :think: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.1.19 23:03

Takže musím mít tedy minimálně 15 000 Kč? Snad se mi podaří najít něco lepšího. Kdybych si našla brigádu, tak bych byla pryč pořád. Mám kocourka a nerada bych ho nechávala celé dny samotného doma.

Můžu se vás tedy zeptat, kolik stojí takove nejlevnější bydlení? V inzerátech ztrba vidím 8 000 Kč měsíčně, a kolik stojí elektrika, plyn a voda? Jak se to platí? Dopředu? Slyšela jsem, že se pak nějaké peníze můžou vracet, třeba za topení.

• Nahlásit
  • Citovat
247
6.1.19 23:03

@Hobitka nevim jak u Vas, ale my bydlime v Praze a jen tohle (vetsinou i vic) dame za najem, elektrinu, vodu, plyn… Natoz jeste jidlo, mobil, pojisteni… Uprimne nevim jak bychom s 15k vysli, ale to je mozna taky tim, ze bydlime v Praze :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.1.19 23:06

Bydlí tady někdo na Moravě? Na Karvinsku?

• Nahlásit
  • Citovat
1149
6.1.19 23:07

Já na Tvém místě bych si našla práci a spokubydleni v jiném městě, kde víc vyděláš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
247
6.1.19 23:07
@Anonymní píše:
Takže musím mít tedy minimálně 15 000 Kč? Snad se mi podaří najít něco lepšího. Kdybych si našla brigádu, tak bych byla pryč pořád. Mám kocourka a nerada bych ho nechávala celé dny samotného doma.Můžu se vás tedy zeptat, kolik stojí takove nejlevnější bydlení? V inzerátech ztrba vidím 8 000 Kč měsíčně, a kolik stojí elektrika, plyn a voda? Jak se to platí? Dopředu? Slyšela jsem, že se pak nějaké peníze můžou vracet, třeba za topení.

Holka, s timhle horko tezko vyjdes. Pokud je najem 8k, tak urcite vic jak 2k das za vodu, elektrinu, plyn a trochu jidla. Jak rikaly holky, byt tebou, tak jdu do toho treba s kamoskou, takhle s 10k fakt nevyjdes

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.1.19 23:08
@Clarity píše:
@Hobitka nevim jak u Vas, ale my bydlime v Praze a jen tohle (vetsinou i vic) dame za najem, elektrinu, vodu, plyn… Natoz jeste jidlo, mobil, pojisteni… Uprimne nevim jak bychom s 15k vysli, ale to je mozna taky tim, ze bydlime v Praze :?

Kolik musíš minimálně vydělat v té Praze, aby ses uživila?

• Nahlásit
  • Citovat
33
6.1.19 23:13

Ahoj, mozna nejaka mala garsonka a hodne se uskromnit, pak by to slo, i kdyz bych se porad poohlizela po lepe placenem zamestnani :-) co takhle ze soucasneho platu zkusit co nejvic nasetrit (nevim, kolik prispivas rodicum?) a pak vybrat - klidne i v jinem regionu lepsi praci a mensi bydleni a mit soucasne i financni rezervu? Par mesicu by to jeste trvalo, ale zase by jsi mela klidnejsi zacatky…
S poplatky: najem + sluzby (spolecne prostory, voda, apod.), elektrina, plyn - jednou do roka vyuctovani a bud vraceni preplatku nebo doplaceni, dale jidlo, i pro kocoura, vybaveni bytu, cesty do prace, telefony, pripadne pojisteni, drogerie, ono se to mesicne nascita… porad neco :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
247
6.1.19 23:16
@Anonymní píše:
Kolik musíš minimálně vydělat v té Praze, aby ses uživila?

Abych se uzivila, tam kde bydlim a mela aspon trosku slusny zivot tak aspon 22k+, ale musela bych byt fakt skromna a nevim jestki by to nekdy i stacilo (treba lekar) Ale zalezi, v jake casti bys bydlela. Znala jssm rodinu, ktera zila z docela nizkeho prijmu a maji dve deti (nevim jak jsou na tom ted) Musis si rict, za co vsechno jsi schopna utratit+aby Ti taky zbylo neco na lekare, neco na sebe atp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6974
6.1.19 23:18

ouch, to je opravdu minimum a nemyslím, že by ses uživila. Co bych asi na tvém místě udělala: našla bych si lepší práci třeba v Praze a šla do spolubydlení. A až třeba po roce si zvýšíš plat nebo něco našetříš, můžeš do vlastního. Co se Prahy týče, mám v hlavě hodně staré ceny, ale řekla bych, že člověk potřebuje minimálně 20 tisíc čistého (když platí sám nájem), aby nežil z ruky do pusy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.1.19 23:20
@Kristee píše:
Ahoj, mozna nejaka mala garsonka a hodne se uskromnit, pak by to slo, i kdyz bych se porad poohlizela po lepe placenem zamestnani :-) co takhle ze soucasneho platu zkusit co nejvic nasetrit (nevim, kolik prispivas rodicum?) a pak vybrat - klidne i v jinem regionu lepsi praci a mensi bydleni a mit soucasne i financni rezervu? Par mesicu by to jeste trvalo, ale zase by jsi mela klidnejsi zacatky…
S poplatky: najem + sluzby (spolecne prostory, voda, apod.), elektrina, plyn - jednou do roka vyuctovani a bud vraceni preplatku nebo doplaceni, dale jidlo, i pro kocoura, vybaveni bytu, cesty do prace, telefony, pripadne pojisteni, drogerie, ono se to mesicne nascita… porad neco :)

Zatím mě všichni strasite a mám obavy, abych to fakt zvládla a neskončila opravdu jako ten bezdomovec. Připadá mi to stresující.

Rodičům dávám 2000 měsíčně, zbytek mám na základní hygienické potřeby, jídlo si kupuji sama a zbytek na to, abych si mohla občas někde zajít a trochu „žila“, samozřejmě, občas třeba na nové boty, nebo svetr, ale jen když je to nutné.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama