Ošetření bez zdravotního pojištění

19.9.20 03:37

Ošetřeni bez zdravotniho pojištění

Dobrý den,
Mám dotaz. Přítel je cizinec, oženil se zde v ČR, ale nikdy nebyl veden na úřadu práce a nikdy nebyl u lékaře. nyni má problémy s okem a bude nutné ošetření. Jak to je, když nemá placené zdravotní pojištění a je vůbec pojištěn? Ošetří ho vůbec někdo nebo alespoň na pohotovosti? Moc děkuji všem zwza :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :roll: :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6729
19.9.20 04:53

Ne, pokud nemá kartičku pojištěnce tak ho neošetří. Teda ano, ošetří ale bude si to hradit sám. I na pohotovosti si to bude hradit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11748
19.9.20 04:56

Je registrovany u nektere ze zdravotnich pojistoven? Pokud ano, tak je pojisteny.
Je zamestnany? Pokud ano, je mu zdravotni pojisteni strhavano ze mzdy.
Nebo pracuje sam na sebe? V tom pripade si zdravotni pojisteni musi platit sam.
Jak dlouho v CR zije?
Je to pritel nebo manzel? Nebo rozvedeny pritel? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5215
19.9.20 05:41

@Kristýna A4 on tu nikdy nepracoval? Jinak osetri jej vzdycky, jen jde o to, kdo to pak zaplati.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
M-A
683
19.9.20 06:02

Já teda nevím, ale i můj manžel je cizinec, a buď měl pojištění od zaměstnavatele, nebo takové základní od VZP pro cizince, kde se platilo alespoň minimálně na 4 měsíce. I na cizinecké při zařizování nebo prodlužování pobytové karty rodinného příslušníka občana EU to chtěli doložit, a není to prostě podmínka pobytu to nejzákladnější pojištění? :think: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24958
19.9.20 07:14

Nepracuje, je tu na černo, nebo jak je možné, že nemá pojištění? :roll: zaplatí si to sám jestli nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
19.9.20 10:35

Podle mě ho ošetří někde v soukromé ambulanci, ale bude to pálka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20691
19.9.20 11:57

@GirlsNick Osetri ho kdekoliv, ale za uhradu. A levne to sice nebude, ale porad levnejsi nez jinde v Evrope.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28582
19.9.20 11:59
@Kristýna A4 píše:
Dobrý den,
Mám dotaz. Přítel je cizinec, oženil se zde v ČR, ale nikdy nebyl veden na úřadu práce a nikdy nebyl u lékaře. nyni má problémy s okem a bude nutné ošetření. Jak to je, když nemá placené zdravotní pojištění a je vůbec pojištěn? Ošetří ho vůbec někdo nebo alespoň na pohotovosti? Moc děkuji všem zwza :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :roll: :dance:

Ošetří ho všude, ale zaplatí si to.

S tím okem bych to fakt neodkládala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama