Ošetření člena rodiny - hlídání syna v době koronaviru

Lo
6146
11.3.20 12:08

Ošetření člena rodiny u koronaviru

Prosím, měla bych dotaz. Jsem samozivitelka a ráda bych využila OČR, kdy mám syna doma ze školy. Platí i v případě koronaviru to, že můžu čerpat 16 kalendářnich dní OČR jako samozivitelka? Nebo je i pro mě max těch 9 dní?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

70771
11.3.20 12:10

@Lo DOma můžeš být jak dlouho bude potřeba, to omezené není, placených máš prvních 16 dní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57546
11.3.20 12:11

@Lo kolik mu je? Je tam omezení do 10 let :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lo
6146
11.3.20 12:17
@martina.se píše:
@Lo kolik mu je? Je tam omezení do 10 let :think:

7, je v první třídě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1359
11.3.20 12:19

Platí 16 pro samoživitelem, papíry vystaví škola

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57546
11.3.20 12:22
@Lo píše:
7, je v první třídě.

Tak v pohodě.. Potvrzení teď vydávají školy..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.3.20 13:57

Holky a musí se u samoživitelky něco dokládat, aby uznali těch 16 dní? Jsem svobodná, s expřítelem jsme se rozešli velmi přátelsky, na všem domluvili. Takže žádné soudy, sociálka apod.. Bydlíme zvlášť. Nemusela jsem nikdy tak dlouhé očr řešit, tak teď nevím, jestli jim stačí, že to na tom formuláři jen zaškrknu nebo to budou chtít nějak doložit? Nerada bych riskovala, že pak skončím bez peněz.

Druhá otázka je - když jsem samoživitelka a využiju to nad těch 9 dní, tak je pak možné, aby i otec měl do budoucna očr? Ptám se, abych věděla jaké jsou možnosti, protože bůhví, jak dlouho tato situace bude trvat a nemůžu být z práce dva týdny v kuse. Tak to budem muset nějak lepit..

• Nahlásit
  • Citovat
Lo
6146
11.3.20 14:08
@Anonymní píše:
Holky a musí se u samoživitelky něco dokládat, aby uznali těch 16 dní? Jsem svobodná, s expřítelem jsme se rozešli velmi přátelsky, na všem domluvili. Takže žádné soudy, sociálka apod.. Bydlíme zvlášť. Nemusela jsem nikdy tak dlouhé očr řešit, tak teď nevím, jestli jim stačí, že to na tom formuláři jen zaškrknu nebo to budou chtít nějak doložit? Nerada bych riskovala, že pak skončím bez peněz.Druhá otázka je - když jsem samoživitelka a využiju to nad těch 9 dní, tak je pak možné, aby i otec měl do budoucna očr? Ptám se, abych věděla jaké jsou možnosti, protože bůhví, jak dlouho tato situace bude trvat a nemůžu být z práce dva týdny v kuse. Tak to budem muset nějak lepit..

To by mě taky zajímalo. Já mám trvalý pobyt na bytě jen se synem, jsem rozvedená, ale nevím, jestli si to nějak zjišťuji :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1192
11.3.20 14:28
@Lo píše:
To by mě taky zajímalo. Já mám trvalý pobyt na bytě jen se synem, jsem rozvedená, ale nevím, jestli si to nějak zjišťuji :nevim:

Já jsem sice vdaná, ale osobně si myslím - škola přece má v papírech dítěte adresy obou rodičů. Takže logicky, když matka a dítě mají odlišnou adresu jak otec, je jasné, že spolu nežijí. :nevim: Ale jestli je ještě něco extra potřeba, to nevím. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7829
11.3.20 14:37
@werajsik píše:
Já jsem sice vdaná, ale osobně si myslím - škola přece má v papírech dítěte adresy obou rodičů. Takže logicky, když matka a dítě mají odlišnou adresu jak otec, je jasné, že spolu nežijí. :nevim: Ale jestli je ještě něco extra potřeba, to nevím. :nevim:
Škola to neřeší a hlavně to nic nevypovídá o tom, jestli matka třeba nežije s novým partnerem, takže by neměla nárok na 16 dní, ale jen na 9. Žadatel o ošetřovné to zaškrtne ve formuláři a pokud má OSSZ pochybnosti, tak vyzve k doložení nějakého dokladu.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70771
11.3.20 15:13
@Lendeš píše: Škola to neřeší a hlavně to nic nevypovídá o tom, jestli matka třeba nežije s novým partnerem, takže by neměla nárok na 16 dní, ale jen na 9. Žadatel o ošetřovné to zaškrtne ve formuláři a pokud má OSSZ pochybnosti, tak vyzve k doložení nějakého dokladu.

Přemýšlím jakým dokladem se dá doložit, že nežiju s partnerem :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7829
11.3.20 15:27

@j.a.n.i1 Já si myslím, že to budou chtít spíš v případech, kdy tam v minulosti třeba uplatňoval na dítě ošetřovné i chlap, tak že by chtěli doložit, že ten konkrétní už tam nebydlí např. prohlášením sousedů. Nevím jak často reálně do toho šťourají. Jinak mě napadá jen nějaký doklad SVJ o počtu hlášených osob v bytě nebo tak něco.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70771
11.3.20 15:34

@Lendeš Jasně, ale ne každý bydlí v bytě, ti v domě nemají žádný doklad, kor když i popelnice platí podle četnosti vývozu a ne podle osob.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7829
11.3.20 15:39

@j.a.n.i1 No to už by byl dotaz na OSSZ, co vlastně chtějí, když už by náhodou něco teda chtěli. Zas to nebude asi tak často.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.3.20 21:01

Očr dítě 10 let

Nějak nechápu že lze vzít očr na dítě do 10.let,znamena to tedy pokud má dítě již 10 let tak nárok nemá? Jsem s malou sama zatím to řeším dovolenou, ale nechce se mi ji celou vyčerpat a pak celý rok makat bez dne volna:frowning2:️Nedovedu si představit že bych malou nechala celý den samotnou než se vrátím z práce :? Předem děkuji za odpověďi

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama