Ošetření novorozenecké pokožky + jakou značku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Teresk
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 24.11.14 15:49
Ošetření novorozenecke pokozky + jakou znacku?

AHoj holky, jsem 31 tt a premyslim, co koupit za kosmetiku na miminko, jsem prvorodicka a nemam zadne zkusenosti s tim, jak o mimco v tomhle smeru pecovat… byla bych rada kdybyste se podelili o sve zkusenosti :) a trosku mi pomohli se zorientovat :)

1/ jak postupujete pri peci o pokozku miminka? zejmena co se tyce koupani - oleje? a mazani zadecku proti opruzeninam - jak casto mazat? slysela jsem, ze cim mene mazani tim lepe…

2/ jakou znacku preferujete? rozhoduji se mezi Biodermou a Weledou, Bepanthen, Rybilka..

3/ zatim to mam namyslene takto: lih a gaza na pupik - osetrujete jednou denne?, bepanthen na zadecek - opet po kazdem prebaleni?, pak vaham olej od weledy, ci biodermy - zas nevim jak a kdy pouzit - pred nebo i po koupani?, mydlo ani sampon neni nutne? krem do zimy na oblicej asi ano ze?

Omlouvam se, ze je to takove zmatene, ale dost tapu v tom co kdy pouzit, a nebo zda plati cim mene tim lepe :mavam: diky moc za rady

Nejnovější recenze z kategorie Dětská mýdla

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
teckaa
Ukecaná baba ;) 1259 příspěvků 24.11.14 15:55

@Teresk :) usmevne problemy, ja po porodu mela zcela jine… ale kdo je pripraven, neni zaskocen… vse ti reknou a ukazou v porodnici…

Taormína
Závislačka 2630 příspěvků 24.11.14 15:55

My máme kosmetiku od Eone - Medvídka jako sprej na zadeček místo vlhčených ubrousků a pak je Delfínek do koupele. A po koupání natíráme mandlovým olejem od Nobelisu.
Pupek jsme ošetřovali jednou denně vatovýma tyčkama do uší. Zadek preventivně ničím nemažu, máme látkový plínky a až teď v 8t má trošku zarudlý třísla, tak mažu Purelanem (na prsa nejlepší věc!) a nechávám co nejvíc větrat.

smudlinky
Závislačka 2603 příspěvků 340 inzerátů 24.11.14 15:56

Je to individuální, miminka se nekoupou denně, ale ob den, či dva. Na mytí jsme používala klasické dětské tuhé mýdlo( gely vysušují), po koupání jsme na radu lékařky mazali modrou indulonou. Oleje vysušují. Jsem toho názoru, že čím méně kosmetiky používáte, tím lépe.
Během přebalování jsme oplachovali zadeček vodou- případně i mýdlem, mazali rybilkou. Zase záleží na dítku, některé rybilku nesnesou. Stejně je to s plenkami a vlhčenými ubrousky.
Jak je to s pupíkem si nepamatuji, to Vám řeknou v porodnici. Šampon nepotřebujete, vždy můžete dokoupit.
Krém do zimy je vhodný - měla jsme vyzkoušený z dm a byl fajn :-)

Tunrida
Hvězda diskuse 48349 příspěvků 24.11.14 15:57

1. Olej do vody jsem nedávala. Pokožku jsem mazala sádlem. Umývala jsem dětským mýdlem, ale ne každý den. Proti opruzeninám jsem ze začátku mazala při každém přebalování, ale pak jsem přešla na mazání jenom před spaním, kdy byl v plínce dlouho. Ale syn moc s opruzeninami problém neměl. To až když rostly zoubky.
2. Mazala jsem Sudocremem, ale to záleží na dítěti.
3. Pupík jsem lihem ošetřovala, tuším, jednou nebo dvakrát denně. Už si nepamatuju. Krém na obličej jsem v zimě nepoužívala, ale kluk se narodil v létě, takže u novorozence ne­vím.

beeerush
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 24.11.14 15:57

Mě se osvědčila emulze Oilatum, vždycky jsem přidala trochu do vody na koupání. Tělové mléko jsem měla pro atopiky od Biodermy a na prdýlku chce zkoušet, co sedne, malá Bepanthen vůbec nesnesla, rozhodně jsem jí nemazala při každém přebalování, jen kdyz se mi zdála opruzená. A krém na obličej jsme měli Klorane

Svandu
Echt Kelišová 8726 příspěvků 24.11.14 16:02

Bepanthen jen na červenej zadek, to nemá ale skoro nikdy, nepoužívám žádné vlhčené ubrousky (při přebalování omývám vodou s hydrofilním olejem - medvídkem, ten sám od sebe pečuje o pokožku dost). Koupu bez mýdla, tak jednou za 14 dní umeju pevným bio mýdlem od alverde. Po koupání nemažu, jen když vyloženě cítím někde trochu sušší kůži, máznu bio kokosovým olejem. Toť vše. Na mimino kosmetiky co nejmíň.
A pupík je zahojenej cobydup, jestli jsem ho tím lihem přemázla třikrát, tak přeháním :nevim:

miisenka
Extra třída :D 14314 příspěvků 24.11.14 16:10

@Teresk
Mam nedonosenca..kupala som denne-3-4min nech si zvyka..pouzivam celu radu od Biodermy(obrusky na zadek, olej, myci gel, kremy)..
Umyvalq som v gele-fakt kapicka na zadek a ruce..po okupani masaz olejem-ritual..do zimy je super ich Cold Cream..
Na zadek bepanthen event. Sudocrem al. Purelan pri opruzenine..
Kazdy ti bude tvrdit nech ai to robis tak ako on, daj na svoj usudok..mne pride divne dite neoplachnut kazdy den… :nevim:
Treba Weleda mne smrdi, Medvidek od Enoe-opruzenina, Psmpers obrusky-opruzenina..
Na perlan a vodu som linna a pride mi drsny..
Neboj ononto pride samo..

Teresk
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 24.11.14 16:12

Holky moc dekuju za rady, alespon se mi rozsiri obzory i o znackach, kazdopadne uz ted vim, ze to nebudu prehanet s nakupem predem… :) uz jsem doma tyden dovci a nastup na MD tak jsem se ponorila do kompletovani vybavicky a dneska morim mozek peci o pokozku novoska a nejak sem se do toho zamotala, proto ten dotaz… jeste jednou diky za ochotu poradit :)

kokomo
Ukecaná baba ;) 1726 příspěvků 24.11.14 16:16

Ahoj, koupeme v ciste vode (mimi obden), vlasky a intim mista myjeme nejakym univerzalnim detskym sensiitve tekutym mydlem na cele telo od Nivea. Telicko jsme mazali cca 1 mesic nejakym Hipp olejem nez mi to prislo totalne zbytecne. Na prdku Sudocrem, ale ne uplne vzdy. Pupik jsme zakapavali, ne vytirali, lihem. Jo a jeste jsem u obou holek potrebovala borovou vodu do ocicek.

yweth
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 24.11.14 16:18

Ahoj, mně se skvěle na zadeček osvědčila Rybilka, vysušenou pokožku jsem ze začátku mazala modrou indulonou, teďka krém Babylove z DM nebo kokosový olej a umývám mýdlem Sebamed, šampon nepoužívám. Klasický olej pro mimča jsem do teďla ještě nepoužila ( v zásobě je mám ), pusinku mažu Sudocremem :).
Uvidíš, já s taky všeho ze začátku děsila a všechno to tak nějak šlo samo :), hlavně se nebát :D
Jinak tak jak píšeš, pupík by se měl vytírat aspoň jednou denně lihem na vatové tyčince, zadeček po každém přebalení utřu vlhčeným ubrouskem a mažu pokaždé. Jinak mažu krémem po každém koupání a někdy i ráno, pokud má malá někde sušší místečko.
Teďka už máme 3 měsíce :), tak to máme jinak, ale ze začátku jsem koupala každý 3 den, mezi tím, každý večer utírala vlhkou žínkou.
Jinak v porodnici Ti určitě poradí, co a jak, kosmetiku stejně musíš vyzkoušet, aby mimču vyhovovala :).
Ale uvidíš, všechno určitě v pohodě zvládneš :)

jun
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 24.11.14 16:19

@Teresk já mám připravený krém na pokožku od Biodermy po koupání, žádný olej se mi u prvního syna neosvědčil, protože ho vysušoval. Na zadeček mám Bepanthen. Ubrousky budu používat jenom na cestách, doma umývat zadeček pod tekoucí vodou a pak není třeba ani mazat.

Aaja82
Kecalka 130 příspěvků 24.11.14 16:19

Používám měsíčkovou řadu od weledy - do koupele, olej, krém proti opruzeninám a krém na obličej do zimy. Malej měl opruzeniny jednou v šestinedělí a mázla jsem čistým lanolinem z lékárny (ten jsem si pořídila pro sebe místo bepanthenu), hodně látkujene a když se neplazil po celém bytě, tak jsem ho nechávala několikrát denně bez plenky, aby to větralo a mohl se líp hýbat. Pupík už si moc nepamatuju, ale řeknou v porodnici.

zrcadlo
Kelišová 7118 příspěvků 24.11.14 16:25

Koupala jsem obden, dokud se nezačal plazit po zemi a víc se potit. Používala jsem minimum mycí emulze Sebamed (jedna vydržela rok), žádné šampony apod.,mazala jsem první týdny slunečnicovým olejem z lékárny, jakmile se sloupala první kůžička, tak ničím. Na opruzeniny nemažu preventivně, ale jen když je problém (sudocrem), poprvé až na půl roce, do té doby bez opruzení. Pupík podle pokynů v porodnici, to určitě nepodcenit. Na obličej v zimě krém proti větru od Nivea. Novorozenecké akné se mu udělalo asi ve třech týdnech a pomohlo otírat odvarem z řepíku, ničím víc jsem nemazala a za pár dnů zase čisťounký. Myslím, že pokud se neprojeví atopický ekzém nebo jiné problémy, platí kůži co nejméně zatěžovat a zbytečně nemáchat ani ve vodě.

neila
Extra třída :D 11253 příspěvků 24.11.14 16:28

@Teresk jestli ti mohu poradit, tak kosmetiku bych nekupovala předem, miminko může mít nějaký ekzém a bude ti to k ničemu (tím nechci nic přivolávat, samozřejmě :kytka: ). Kosmetika se dá když tak koupit kdekoliv, v porodce uvidíš ;) když bude vše ok, zvládne to i manžel/partner :palec: Já používala Klorane, koupit jde v lekárně :palec: Na prďák Sudocrem, ale na opruzeniny u nás zabírá jedině Bepanthen, když byl mimino, mazala jsem po každém přebalování, cca od půl roka jen před spaním, celodenně jen když se objevila opruzenina, což bylo doteď asi 2× (19m). Koupeme obden, do koupele nedáváme nic, na mytí pořád Klorane, nebo Nivea, mazání detto :palec: Pupík jsem čistila lihem po koupání, nebo když bylo potřeba ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Šílenec Hrdlička! Sporťák řádil po obratu Plíškové, jeho oslava baví internet

Malý zázrak se povedl jedné z nejlepších českých tenistek Karolíně Plíškové.... číst dále >

Bílé a Krainové smazali kolena. Je taková retuš ještě etická?

V novém čísle časopisu Harper's Bazaar pro únor 2019 je i několikastránkový... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >