Ošetřovačka na dítě ve společné domácnosti

244
22.8.15 09:42

ošetřovačka na dítě ve společné domácnosti

Ahoj, dcera je nemocná a nemůžu být momentálně s ní doma, mohl by být přítel který není otec dítěte, ale samozřejmě žijeme ve společné domácnosti a jestli ano je to za stejných podmínek finance, atd. jako když sem s dcerou na OČR já? Díky za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

69032
22.8.15 09:44

@Lucky.O Ano, může si na ní vzít OČR on, akorát pokud bys na ni ještě brala rodičák, tak by mu ho nezaplatili, pokud už na ni rodičák nebereš, tak mu zaplatí klasicky těch max. 9 dní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
244
22.8.15 09:55

Ne rodičák už neberu. Chodím do práce ale bude mi končit smlouva, tak mám strach zůstat doma aby mi ji prodloužili. Přítel už má smlouvu na dobu neurčitou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69032
22.8.15 09:58

@Lucky.O Pak je vše bez problémů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
244
22.8.15 10:01

Díky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.9.16 08:38

Jak je to?

Ahoj. Jsem na osetrovacce se synem po prve a nevim, jak to je. Nase detska lekarka rikala, ze mam pri nemoci narok asi na 9 dni a ze se mi plati cca 65% z platu…pry se tam pocita i so, ne..no a ted muj dotaz. Kdyz delam kratky/dlouhy tyden, pocitaji se tam jen dny, kdy mam byt v praci? Nebo jakmile mi zacne osetrovacka (mam ji odedneska), tak se pocita v kuse (ct, pa, so, ne…az do kdy je treba, samozrejme maximalne pocet dni, na ktery mam narok)? Asi to je ta druha moznost z logickeho hlediska ze?… :think: a druhy dotaz..kdyz se malej neuzdravi do tech deviti dnu, muze pak na dalsi osetrovacku nastoupit pritel, ktery je otcem a zije s nami ve spolecne domácnosti nebo uz nemame narok a musi si nektery z nas vzit volno? Moc predem dekuji za vysvetleni. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8337
29.9.16 09:41

@veronika6913 ošetřovačka je za kalendářní dny, ať už jsi nebo nejsi v práci. a může trvat tak dlouho, jak je potřeba, jenom placených je pouze prvních devět dní, zbytek je neplacený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.4.19 14:02

Swatawa

Dobrý den chtěla bych se zeptat zda já jako babička můžu s dítětem jit na ošetřovačku ? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama