Ošetřovné, když dítě nastoupí do školky a onemocní

773
24.5.20 08:17

Ošetřované, i když dítě nastoupí do školky a onemocní.

Dobrý den, našla jsem na internetu informaci, že nemusím ukončit ošetřovák, když dítě nastoupí do školky. Můžu normálně chodit do práce a pokud dítě onemocní, tak nastoupím na ošetřovák.
Akorát nevím jak se to vztahuje jenom třeba na rýmu. Pokud ho teď po otevření do školky nedám kvůli rizikovému faktoru, tak napíši čestné prohlášení, ale jak to bude během provozu, kdy onemocní třeba na týden? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

322
24.5.20 08:23

Kdyz onemocni v MS, tak u nas v MS chteji, abych pak donesla papir od mudr., ze je zdrave dite…
Myslim, ze kdyz moje mala onemocni v ms, tak uz se tam nevrati. Je nachylna na prudusky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4528
24.5.20 08:29

.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
773
24.5.20 08:33

Zde je to také popsané: :person_shrugging:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
773
24.5.20 08:37

I zde:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
773
24.5.20 08:46

Jde mi o to, zda mám zítra ošetřovák ukončit a nebo si ho raději nechat :thinking:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12206
24.5.20 09:09
@Jessinka píše:
Jde mi o to, zda mám zítra ošetřovák ukončit a nebo si ho raději nechat :thinking:

Tak podle clanku, co poslaly holky, se osetrovne kvuli uzavreni skol neukoncuje, ale je automaticky ukonceno k 30.6. Takze ne, ty ani nemas jak ho ukoncit ;) pro me super zprava, nevedela jsem to taky a bala se presne tohoto-ze mi dite po tydnu vylouci kvuli rymicce a pujdu na 9 dni na 60% a konec. Super zprava :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2568
24.5.20 09:43

Nemusíš ho ukoncovat. Je to super právě v tom že když ti dítě onemocní stale budeš mít 80%..a můžeš sním být doma. kdyz bude zdravé, tak jen prostě dostaneš klasicky výplatu, a ocr zanikne k 30.6…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
773
24.5.20 09:48
@unuděná píše:
Tak podle clanku, co poslaly holky, se osetrovne kvuli uzavreni skol neukoncuje, ale je automaticky ukonceno k 30.6. Takze ne, ty ani nemas jak ho ukoncit ;) pro me super zprava, nevedela jsem to taky a bala se presne tohoto-ze mi dite po tydnu vylouci kvuli rymicce a pujdu na 9 dni na 60% a konec. Super zprava :palec:

Mě se právě dostala informace, tak jsem sem vložila ty články, jestli jsem to dobře pochopila :grinning: Tak právě zjišťuji jestli ho mám zítra ukončit a pak mít popřípadě 60 % na 9 dní.
Já si právě myslela, že když dám zítra dceru do školky, tak ho musím ukončit a pak mám smůlu :thinking: Tak super že ne :grinning:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12206
24.5.20 09:50

@Jessinka a jak bys ho ukoncila? ;) vzdyt klasickou osetrovacku ti ukoncuje lekar. Tuhle ti musi ukoncit skola a uz vidim to nadseni, jak jim tam litaji vsechny maminky kazdej jinej den pro ukoncovaci papir :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12206
24.5.20 09:50

Ja jsem za to taly moc rada, davam do skoly obe deti a je celkem dost pravdepodobne, ze alespon jeden koupi nejakou rymu a ucitele to urcite budou prisneji hlidat, nez normalne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
773
24.5.20 09:52
@mackA159 píše:
Nemusíš ho ukoncovat. Je to super právě v tom že když ti dítě onemocní stale budeš mít 80%..a můžeš sním být doma. kdyz bude zdravé, tak jen prostě dostaneš klasicky výplatu, a ocr zanikne k 30.6…

Já to měla právě teď udělané tak, že jsem chodila na 4 hodiny do práce. Měla jsem potom 14 dní ošetřovák a 14 dní psanou práci a syn hlídal dceru ty 4 hodiny. Jenže teď už jde v pondělí do školy a pokud dcera onemocní, tak už s ní budu muset zůstat doma já. Doufám, že se tak nestane a ten měsíc a týden nějak překlepeme :thinking:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
773
24.5.20 09:56
@unuděná píše:
Ja jsem za to taly moc rada, davam do skoly obe deti a je celkem dost pravdepodobne, ze alespon jeden koupi nejakou rymu a ucitele to urcite budou prisneji hlidat, nez normalne.

Bude to přísnější. Učitelka ve školce mi řekla, že pokud se jim bude zdát dítě nezdravé, že budou chtít, aby zůstalo doma. Takže dřív když dítě zakašlalo, tak to nikdo neřešil a čekalo se, co z toho bude. Teď pomaže domu.
A já bych jí tam ani nedávala, pokud nebude fit. Je větší pravděpodobnost že by ještě něco chytla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12206
24.5.20 09:56

Aha, to jsou clanky od tebe, ted na to koukam :mrgreen: :mrgreen: :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12206
24.5.20 09:57

@Jessinka no jasne, to ja taky ne. Treba se trochu bojim, ze syna zacala trochu trapit pylova alergie, semtam ma cervene oci a kycha, tak aby mi ho kvuki tomu neposlali domu :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama