Ošetřování člena rodiny-platí se??

405
8.2.08 20:33

Ošetřování člena rodiny-platí se??

Prosím poraďte, platí se OČR stejně jako nemocenská (tzn. první tři dny nic)? Měla jsem v lednu týden paragraf, moje pracovní doba je tři dny v týdnu a nedostala jsem nic :( , bylo to v pořádku?
Díky moc za radu

Hana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

574
8.2.08 20:48

Ahoj,

myslím, že je to v pořádku.

Šárka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
8.2.08 20:53

Platí se od prvního dne 60% z 90% denního vyměřovacího základu za příslušný počet kalendářních dní, na které lékař vypsal ošetřování.

Takže to rozhodně v pořádku není, zkus se v práci poptat, jestli se třeba papír někam nezatoulal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
8.2.08 22:03

Makino, já ti nevím - není to teď od nového roku tak, že první tři dny nedostáváš vůbec nic?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
8.2.08 22:26
baghira píše:
Makino, já ti nevím - není to teď od nového roku tak, že první tři dny nedostáváš vůbec nic?

Baghiro, první tři dny neplacené se týkají nemocenské, podpora při ošetřování člena rodiny bude náležet od 1.dne ošetřování, ale sazba se snižuje z 69 na 60%, ovšem z 90% vyměřovacího základu.
Možná to paní účetní popletla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16724
9.2.08 08:19

určitě se OČR neplatí jako PN !!!! měla jsem neschopenku a v práci mi doporučili ji zrušit a dát si právě OČR, te je to daleko výhodnější.
syn nakonec fakt onemocněl, tak PN uplně stornovala. je to fakt šílené první 3 dny zdarma a pak stejně prd :x

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16724
9.2.08 08:19

určitě se OČR neplatí jako PN !!!! měla jsem neschopenku a v práci mi doporučili ji zrušit a dát si právě OČR, te je to daleko výhodnější.
syn nakonec fakt onemocněl, tak PN uplně stornovala. je to fakt šílené první 3 dny zdarma a pak stejně prd :x

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16724
9.2.08 08:20

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
405
12.2.08 20:26

Ahojky, tak nakonec je to tak, že mi očr zaplatí sociálka, protože jsme malá organizace :D .
Díky moc za odpovědi
H.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama