Ošetřování dítěte a vycházky

3.8.15 19:23

Ošetřování dítěte a vycházky

Mám ošetřování na syna 3 roky, ještě nechodí do školky, já už dávno pracuji, ale jsem na něj přes týden sama, protože manžel pracuje v zahraničí. Jak je to s vycházkami na ošetřování? Musím přece skočit alespoň nakoupit, mám to blízko, stihnu to tak za 10 min., zatímco malej bude spát. Ale jsem poslední měsíc v zaměstnání a zaměstnavatel mi dělá ze života peklo, od září nastupuji do nového zaměstnání, díky bohu. Ale vím, že na mě bude posílat kontroly, když to půjde klidně každý den. Proto se ptám na ty vycházky, nechci mít nějaké trable ještě s úřady atd. Dětská doktorka mi na toto nedokázala odpovědět, řekla jen, když pak prokážu, že hlídám syna sama, bude to ok. Já přece nemocná nejsem a musím se postarat o syna právě i tím, že mu zajistím jídlo, pití atd., ne? Prosím o Vaše zkušenosti, díky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9426
3.8.15 19:26

Při pobírání OČR nejsi nemocná, tedy ty nemusíš dodržovat léčebný režim. zaměstnavatel (ani sociálka) tedy nemůže kontrolovat, jestli jsi nebo nejsi doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1219
3.8.15 19:26

Ale u paragrafu nejsou kontroly ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56683
3.8.15 19:31

Můžeš kam chceš neboj :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19072
3.8.15 19:39

@konvalinka83 prave z duvodu, ktere jsi uvedla - leky, jidlo apod. - muzes kam chces a kdy chces, neboj :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3697
3.8.15 19:39

Na OČR nejsou vycházky nijak omezené, můžeš chodit, kam chceš, a zaměstnavatel na tebe žádnou kontrolu poslat nemůže, neboj se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.8.15 19:43

Takže třeba, když už o víkendu bude malému lépe, tak můžeme na návštěvu rodiny a nemusím se bát, že ten blb na mě nepošle sociálku? On si totiž myslí, že jsem doma schválně, to je fakt vrchol…moje dítě a jeho zdraví mi je přednější než pracovní povinnosti, to je snad jasné a když má syn horečky a dusivý kašel, tak je asi jasné, že si to nevymýšlím, jak by mi asi pak mohla doktorka napsat ošetřování…na to fakt už nemám slov :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
CokeLady
3.8.15 19:46

Dokonce je u ošetřování i to, že přece to dítě nemusíš ošetřovat na konkrétní adrese. V praxi zabalíš nemocný dítě a pojedeš s ním na týden na chalupu na čerstvý vzduch a nikdo nic nemůže… Narozdíl od neschopenky, kdy musíš udat, kde se budeš léčit…

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
73290
3.8.15 20:06

@konvalinka83 Přesně tak, na paragrafu nemá zaměstnavatel co kontrolovat… na druhou stranu, pokud by se něco stalo a zjistilo se, žes nechala dítko samotné doma, tak z toho pravděpodobně problém mít budeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.8.15 20:47

Takže holky, dnes jsem byla s prckem na kontrole a dětská doktorka mi řekla, že kontroly chodí i na ošetřování. Ale zase na druhou stranu, já musím dítěti obstarat jídlo a pití, tzn. musím dojít na nákup a kontrola zrovna může přijít v tuto dobu, kdy nebudeme doma. Nevím sice, jak bych to pak dokazovala, asi si začnu schovávat účtenky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73290
5.8.15 21:30

@konvalinka83 A jak by mohli chodit i na ošetřování, na základě čeho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.8.15 22:24

To nevím, ikdyž v mém případě pokud přijdou, tak to bude na popud od zaměstnavatele, ale jedna maminka mi řekla, že je to psáno v zákoně, že musím být s dítětem doma a nákup nebo další potřebné věci, že mi má zařídit zbytek rodiny, což je dobrá blbost. Je to šílený, ale tady je fakt možné všechno :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3697
5.8.15 22:56
@konvalinka83 píše:
To nevím, ikdyž v mém případě pokud přijdou, tak to bude na popud od zaměstnavatele, ale jedna maminka mi řekla, že je to psáno v zákoně, že musím být s dítětem doma a nákup nebo další potřebné věci, že mi má zařídit zbytek rodiny, což je dobrá blbost. Je to šílený, ale tady je fakt možné všechno :(

To je opravdu blbost. U OČR prostě vycházky nijak omezené nejsou, v zákoně nic takového není. Vycházky a kontroly režimu se týkají jen pracovní neschopnosti a v té ty nejsi. Doktorka se v tom zjevně nevyzná a kamarádka si to popletla s kdoví čím.
Ostatně si to přečti sama přímo ve zdroji: http://portal.gov.cz/…zakonPar.jsp?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73290
6.8.15 09:57

@konvalinka83 Tak jediné, co je možné při OČR kontrolovat je nutnost ošetřování, tedy problém by mohl být pokud by tě zaměstnavatel potkal s dítkem o kterém tvrdíš, že má chřipku na koupališti… ale i tak může max. dát podnět k přezkoumání zdravotního stavu dítka posudkovým.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3291
11.2.16 12:56
8)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu