Reklama

Ošetřování - jak dokázat sociálce, že žijeme sami

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Janča1212
Kelišová 5769 příspěvků 07.01.17 12:57
Ošetřování -jak dokázat sociálce, že žijeme sami

Mám dotaz.
Už 3 měsíce s námi manžel nebydlí, ale bohužel ještě si nebyl schopen ani odhlásit trvalé bydliště. Mě teď onemocněly děti a jsem doma na ošetřování.
V práci mi řekli, že bych teoreticky měla mít nárok na vyšší částku při ošetřování, kvůli tomu, že s dětmi žiju sama, ale musela bych to nějak dokazovat na sociálce. Máte s tím někdo zkušenosti? Jde to? A je to vůbec možné?

Reklama

Reakce:

vverru
Ukecaná baba ;) 1250 příspěvků 07.01.17 13:04

Vyšší částku určitě ne, ale nárok na více dnů. Normálně je placených 9,samoživitelky mají 16.Pochybuji ale, že se vejdeš do definice samoživitelky

Elishka1
Závislačka 2573 příspěvků 07.01.17 13:06

Napis cestne prohlaseni, svedectvi sousedu nebo treba nějaké účty z kterých to bude patrne - odhlasena osoba z bytového fondu, platby popelnic atd. (ale měli byste být i rozvedení, takže by to bylo jen, že bys prokazovala, že nemáte společ. domácnost)

Příspěvek upraven 07.01.17 v 18:49

Elishka1
Závislačka 2573 příspěvků 07.01.17 13:07

A tyka se to tech dnu, ale to muzes resit stridanim deti na osetrovacce

Janča1212
Kelišová 5769 příspěvků 07.01.17 13:51

A není to od nového roku jinak?
I na stránkách, kde jde vypočítat výše ošetřovného je kolonka - osamělý rodič (ano, ne)

Adinal
Kelišová 6467 příspěvků 07.01.17 13:59

@Janča1212 Není to jinak, rozdíl je jen v těch dnech.

sagina
Echt Kelišová 7505 příspěvků 07.01.17 17:20

@Janča1212 z hlediska zákona nejsi považovaná za osamělou, protože nejsi svobodná, ovdovělá ani rozvedená. to, že s tebou manžel nebydlí, roli nehraje, takže ti delší ošetřovné nenáleží:

Za osamělého zaměstnance [odstavec 1 písm. b)] se pro účely ošetřovného považuje zaměstnanec svobodný, ovdovělý nebo rozvedený, pokud nežije s družkou (druhem) nebo v registrovaném partnerství. Za osamělého zaměstnance se považuje i zaměstnanec, jehož manželka (manžel) je ve výkonu trestu odnětí svobody uloženého v trvání nejméně jednoho roku nebo ve výkonu zabezpečovací detence, nebo bylo-li zahájeno řízení o prohlášení manželky (manžela) za nezvěstnou anebo za mrtvou, a tento zaměstnanec nežije s družkou (druhem).

Janča1212
Kelišová 5769 příspěvků 13.01.17 15:10

?? Chci se zeptat, jak postupovat…
Od 2.1. jsem byla na ošetřování se starším synem, který už chodí do 1. třídy (měl neštovice) ošetřování mi skončilo po 9 dnech a automaticky to doktorka napsala na mladšího. Ovšem ošetřování na mladšího mi končí ve čtvrtek 19.1. a potřebuju s ním být ještě doma, protože máme druhou vlnu neštovic.
Jde ošetřování napsat zase na staršího, i když už v tu dobu bude zase chodit do školy? To je asi blbost, že?? :-(
Jak postupovat?

Elishka1
Závislačka 2573 příspěvků 13.01.17 17:33

@Janča1212 doktorka ti to na mladšího může nechat běžet, v práci to budeš mít omluvené, ale nic nedostaneš
nebo by to napsala na prvního, ale to je takové onaké a kdoví jestli by ti to napsala

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Reklama