Ošetřovatelka v nemocnici

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PetyMimi
Kecalka 164 příspěvků 29.08.19 19:35
Ošetřovatelka v nemocnici

Ahoj. Dostala jsem nabídku na práci ošetřovatelky v nemocnici na chirurgii. Ráda bych se zeptala, jak ta práce vypadá, jaká je zhruba docházka. A na plat. Děkuju :)

Reakce:
PetyMimi
Kecalka 164 příspěvků 29.08.19 19:37

Budu ráda, když mi napíšete všechno, co vás k tomu napadne. :D

Lucie1906
Kecalka 440 příspěvků 29.08.19 20:07

@PetyMimi Ahoj, dělala jsem v nemocnici na chirurgii praxi jako ošetřovatelka, a už tam jsem věděla že v nemocnici nechci pracovat ani náhodou. Nevím odkud jsi a v které nemocnici jsi nabídku dostala ale tam kde jsem praxi dělala já, byla jen jedna ošetřovatelka na celé oddělení, musela se starat o všechno, pacienty, jídlo, úklid pokojů, úklid zdravotních pomůcek atd. Chudák ani neměla pomalu čas si zajít na oběd. V nemocnici není žádný řád, ti lidi se tam střídají jak na běžícím pásu, nemluvě o různých nemocích, mrsa atp. Jak je to platově netuším, protože tam byla jen sanitařka, je pro ně výhodnější člověka zaměstnat jako sanitáře než ošetřovatelé, navíc se to v každém městě hrozně liší.. Jako záleží na tobě, ale za mě rozhodně domov pro seniory :relaxed:️

Lucie1906
Kecalka 440 příspěvků 29.08.19 20:12
@Lucie1906 píše:
@PetyMimi Ahoj, dělala jsem v nemocnici na chirurgii praxi jako ošetřovatelka, a už tam jsem věděla že v nemocnici nechci pracovat ani náhodou. Nevím odkud jsi a v které nemocnici jsi nabídku dostala ale tam kde jsem praxi dělala já, byla jen jedna ošetřovatelka na celé oddělení, musela se starat o všechno, pacienty, jídlo, úklid pokojů, úklid zdravotních pomůcek atd. Chudák ani neměla pomalu čas si zajít na oběd. V nemocnici není žádný řád, ti lidi se tam střídají jak na běžícím pásu, nemluvě o různých nemocích, mrsa atp. Jak je to platově netuším, protože tam byla jen sanitařka, je pro ně výhodnější člověka zaměstnat jako sanitáře než ošetřovatelé, navíc se to v každém městě hrozně liší.. Jako záleží na tobě, ale za mě rozhodně domov pro seniory :relaxed:️

Ještě dodám že skoro každý pacient tam má nějakou dietu o to všechno se musí ošetřovatelka starat, hlídat to, když chystá snídaně nebo večeře, musí na zpaměť znát diety aby věděla co komu má dát. A jak jsem psala ti pacienti se tam pořád střídají takže to není o tom že se naučíš nazpaměť potřeby všech pacientů a máš klid. No pro mě to bylo hrozně stresující, zlaty domov pro seniory, je to tam sice trošku stereotyp ale nemusíš se bát že něco zkazíš protože přesně víš co jsou ti lidi zač s jaké mají potřeby.

Celeste97
Ukecaná baba ;) 1036 příspěvků 29.08.19 20:19

Na chíře je to docela fičák, lidi sem tam dost střídají, pořád si musíš pamatovat nový a nový informace. Jinak je to přesně jak píše Lucka, ošet. se většinou stará o úklid oddělení, výdej jídel, někde i hygieny možná. Taky tam jsou lidi po amputacích atd, záleží jestli ti to bude vyhovovat psychicky, dívat se na lidi kteří jsou z toho psychicky v háji že přišli o nohu třeba.. :nevim:

PetyMimi
Kecalka 164 příspěvků 29.08.19 22:39

Já si myslím, že fyzicky i psychicky jsem na tom dobře. Avšak potřebuju dělat na osmičky nebo dvanáctky bez nočních. A to v domově pro seniory asi nehrozí. :nevim:

Lucie1906
Kecalka 440 příspěvků 29.08.19 22:48

@PetyMimi Jak kde, třeba když jsme byla na stáží v psychiatrické nemocnici (oddělení seniorů) tak tam byla paní která chodila na 8čky bez nočních i platově to měla super. Takže záleží no, nebo pak zkusit terénního právníka, to mám po mateřské v plánu já :relaxed:️

Celeste97
Ukecaná baba ;) 1036 příspěvků 30.08.19 17:11
@PetyMimi píše:
Já si myslím, že fyzicky i psychicky jsem na tom dobře. Avšak potřebuju dělat na osmičky nebo dvanáctky bez nočních. A to v domově pro seniory asi nehrozí. :nevim:

Tak to asi v nemocnici bohužel jinak nepůjde :think: nebo co vím, tak všude se dělají 12tky včetně nočních, mají málo lidí..

Váš příspěvek
Reklama