Ošetřovné a příspěvek na péči v době karantény

Anonymní
25.3.20 13:09

Ošetřovné a příspěvek na péči v době karantény

Zdravím, netuší někdo jak jsou podmínky čerpání ošetřovného pokud pečuji o dítě a mám přiznaný příspěvek na péči?. Zaměstnaná nejsem, pouze si přivydělávám na ŽL, mám to jako činnost vedlejší. Bohužel obor který karanténa hodně zasáhla…
Jde o mimořádnou situaci, kdy jsou školky zavřené… Dítě chodí do speciální třídy pro děti s poruchou řeči.

Nemůžu to nikde najít. Děkuji :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

10193
25.3.20 13:34

Ty já tedy nevím, ale pochybuju, že se to bude vztahovat i na činnost vedlejší, na hlavní poměr pečuješ, bereš už příspěvek na péči. Pochybuju, že ti k tomu na přivýdělek projde ještě očr. Ta částka očr těch 424 denně vychází a je kalkulována na hlavní činnost, ne na nějaký vedlejší přivýdělek.

Musím se tedy přiznat, že koukám, co lidi nenapadne, aby mohli ještě pobírat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.3.20 13:50

@Šáruší jde o to, že se dost dobře nedá vyžít z 3300 na měsíc, což je ten příspěvek na péči… Bohužel jsem to schytala jako asi všichni, s podnikáním jsem momentálně na nule. Dítě chodilo jen na 4h denně i tak to bylo těžké :think: nejde o nějaké ždímání státu. Přivýdělek jsem měla cca 8-10 tis. Jestli by to např nešlo vypočítat z toho, aby to byla reálné ta částka.

• Nahlásit
  • Citovat
10193
25.3.20 15:32
@Anonymní píše:
@Šáruší jde o to, že se dost dobře nedá vyžít z 3300 na měsíc, což je ten příspěvek na péči… Bohužel jsem to schytala jako asi všichni, s podnikáním jsem momentálně na nule. Dítě chodilo jen na 4h denně i tak to bylo těžké :think: nejde o nějaké ždímání státu. Přivýdělek jsem měla cca 8-10 tis. Jestli by to např nešlo vypočítat z toho, aby to byla reálné ta částka.

nemyslím, to už by bylo moc složitostí a výjimek. Chápu složitost situace, taky jsme oba doma, nicméně na hlavní činnost. No ještě stejně není žádný manuál, jak o to žádat, tak uvidíme, co pak v tom formuláři bude a jak to budou posuzovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.3.20 18:55

@Šáruší chápu. Divné na tom je, že ten příspěvek je vlastně syna, ne můj… on je žadatel a platím mu z toho terapie, rsp. dokud nám to nezrušili :think: : Ale těch lidí co nedosáhne na nic bude hodně, třeba lidi DPČ nebo DPP a spousta dalších :?

• Nahlásit
  • Citovat
10193
27.3.20 19:43
@Anonymní píše:
@Šáruší chápu. Divné na tom je, že ten příspěvek je vlastně syna, ne můj… on je žadatel a platím mu z toho terapie, rsp. dokud nám to nezrušili :think: : Ale těch lidí co nedosáhne na nic bude hodně, třeba lidi DPČ nebo DPP a spousta dalších :?

Dneska jsem cetla, ale nemuzu to najit, abych ti to nakopirovala, ue by na ocr meli mit narok i ti, co pecijo o osobu zavislou pokud maji stejne bydliste. Zkusim to někde najit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
209
1.4.20 13:45

Narazila jsem na tuhle diskuzi a přesně to teď taky řeším - beru příspěvek na péči, ale pracuju přitom jako OSVČ, z čehož mi jdou hlavní příjmy, ale tím příspěvkem na péči to mám vedené jako „vedlejší činnost“… Z 3300 Kč měsíčně bych opravdu nevyžila… nepřišly jste prosím vás už na to, jestli se to na tyhle případy tedy vztahuje nebo ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.4.20 22:16
@kyslík píše:
Narazila jsem na tuhle diskuzi a přesně to teď taky řeším - beru příspěvek na péči, ale pracuju přitom jako OSVČ, z čehož mi jdou hlavní příjmy, ale tím příspěvkem na péči to mám vedené jako „vedlejší činnost“… Z 3300 Kč měsíčně bych opravdu nevyžila… nepřišly jste prosím vás už na to, jestli se to na tyhle případy tedy vztahuje nebo ne?

Ahoj, tak na ošetřovné nedosáhneme, ale dosáhneme na novou jednorázovou podporu nazývanou 25ka. Viz link. PNP a činnost vedlejší nevadí… https://www.mfcr.cz/…zene-o-38055 Pokud se to zase nezmění… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
209
7.4.20 14:26
@Anonymní píše:
Ahoj, tak na ošetřovné nedosáhneme, ale dosáhneme na novou jednorázovou podporu nazývanou 25ka. Viz link. PNP a činnost vedlejší nevadí… https://www.mfcr.cz/…zene-o-38055 Pokud se to zase nezmění… :think:

Díky za odpověď, to jsem si myslela. Těch 25k zatím také není jistých, já fakt nevěřím, že mají nějaký extra zájem pomáhat živnostníkům, pořád na to mají dost času. Dneska by to měli schválit, ale kdoví jestli…
Sice nejsem úplně na nule jako chudáci jiní, ale je to bída. Těch 25 tisíc by bodlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama