Ošetřovné a škola pro zaměstnance krizové infrastruktury

Anonymní
8.4.21 21:13

Ošetřovné a škola pro zaměstnance krizov é infrastruktury

Můžu jako pedagogický pracovnik(ne přímo učitel) čerpat některé dny ošetřovné na dítě, když ho nechci dávat do školy v době, kdy nemá oficiální výuku se svou paní učitelkou?(Je druhák a bude rotovat po týdnu)

  • Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
407
8.4.21 21:43

Podle Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 6. 4. 2021 se omezuje provoz škol a školských zařízení tak, že se se zakazuje osobní přítomnost dětí na předškolním vzdělávání v mateřské škole, s výjimkou:
a) dětí, které plní povinné předškolní vzdělávání s tím, že mohou být vzdělávány pouze v neměnných skupinách nejvýše 15 dětí,
b) mateřských škol a tříd zřízených podle § 16 odst. 9 školského zákona (tj. pro děti, žáky a studenty s mentálním, tělesným, zrakovým nebo sluchovým postižením, závažnými vadami řeči, závažnými vývojovými poruchami učení, závažnými vývojovými poruchami chování, souběžným postižením více vadami nebo autismem) a
c) mateřské školy při zdravotnickém zařízení.
Nicméně umožňuje se osobní přítomnost na vzdělávání v mateřské škole dětem, jejichž zákonní zástupci jsou:
a) zdravotničtí pracovníci poskytovatelů zdravotních služeb,
b) pedagogickými pracovníky, kteří zajišťují prezenční vzdělávání v mateřské škole, základní škole, školní družině, školním klubu, v oborech vzdělání Praktická škola jednoletá nebo Praktická škola dvouletá, nebo
c) pedagogickými pracovníky školských zařízení pro výkon ústavní nebo ochranné výchovy,
d) zaměstnanci bezpečnostních sborů,
e) příslušníci ozbrojených sil,
f) zaměstnanci orgánů ochrany veřejného zdraví,
g) zaměstnanci uvedení v § 115 odst. 1 a další zaměstnanci v sociálních službách podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů,
h) zaměstnanci Úřadu práce České republiky,
i) zaměstnanci České správy sociálního zabezpečení a okresních správ sociálního zabezpečení,
j) zaměstnanci Finanční správy České republiky
Z výše uvedeného vyplývá, že pokud mateřská škola, do které běžně dochází děti uvedených pracovníků bez ohledu na skutečnost, zda se jedná o předškoláka či ne, je pro tyto děti otevřena, nárok na ošetřovné z důvodu uzavření škol tito pracovníci od 12. 4. 2021 nemají, tedy i pracovníci IZS.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.21 21:47

Nemůžeš čerpat očr. Jsem na tom podobně.. Mám dítě v soukromé miniškolce, která předškoláky nemá, takže bude zavřená. Netuším, jestli vůbec něco dostanu. Anonym kvůli povolání.

  • Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.21 22:36

A co když nechci, aby mé dítě navštěvovalo školu v době, kdy nemá oficiálně výuku? Nepřeji si, aby bylo smíchané společně s dalšími dětmi z úplně jiných tříd…to přece postrádá logiku… nemají se mísit a stejně je pak namíchají? Stejně tak postrádám logiku ranní družiny, kde funguje jedna vychovatelka a přijdou jí tam děti ze všech otevřených ročníků…

  • Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.21 23:17

Tak to mame stejny problem, narok na ocr neni, ale zalezi jestli by nemel treba manzel, kdyby snim byl doma ten tyden co maji online vyuku

  • Citovat
  • Nahlásit
2
10.4.21 06:05

Chtěla bych se zeptat jestli když je manžel zdravotník tak jestli si při rotační výuce můžu vzít očr já a přímo naše škola nenabízí při distanční výuce hlídání dětí u nás ve městě to je ale je to v jiné škole a je to pro všechny dohromady jako pro skokové i pro školy

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4163
10.4.21 06:20
@Anonymní píše:
A co když nechci, aby mé dítě navštěvovalo školu v době, kdy nemá oficiálně výuku? Nepřeji si, aby bylo smíchané společně s dalšími dětmi z úplně jiných tříd…to přece postrádá logiku… nemají se mísit a stejně je pak namíchají? Stejně tak postrádám logiku ranní družiny, kde funguje jedna vychovatelka a přijdou jí tam děti ze všech otevřených ročníků…

Pokud s tím nesouhlasíš, musíš si to zařídit jinak než OČR.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4163
10.4.21 06:21
@Kolm píše:
Chtěla bych se zeptat jestli když je manžel zdravotník tak jestli si při rotační výuce můžu vzít očr já a přímo naše škola nenabízí při distanční výuce hlídání dětí u nás ve městě to je ale je to v jiné škole a je to pro všechny dohromady jako pro skokové i pro školy

Je tam výslovně napsané, že pokud by muselo dítě chodit do svodové školy, může zůstat OČR. Pokud se otevře kmenová škola, OČR nelze a to ani přes druhého rodiče.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.4.21 07:32
@akavi píše:
Je tam výslovně napsané, že pokud by muselo dítě chodit do svodové školy, může zůstat OČR. Pokud se otevře kmenová škola, OČR nelze a to ani přes druhého rodiče.

Vždyť ve formuláři Očr se nevyplňuje, jaké má druhý rodič zaměstnání…tak proč by druhý, který není pedagog nebo zdravotník nemohl některé dny čerpat Očr? Navíc… nemají se míchat a to najednou nevadí, že v této družině pro tyto děti budou smíchaný z několika ročníků?

  • Citovat
  • Nahlásit
4163
10.4.21 08:05
@Anonymní píše:
Vždyť ve formuláři Očr se nevyplňuje, jaké má druhý rodič zaměstnání…tak proč by druhý, který není pedagog nebo zdravotník nemohl některé dny čerpat Očr? Navíc… nemají se míchat a to najednou nevadí, že v této družině pro tyto děti budou smíchaný z několika ročníků?

No. Můžete to zkusit. Nicméně pokud byl ten zdravotník předtím na OČR, tak to ta OSSZ může klidně vyčíst z předchozích formulářů za jiné měsíce. :nevim:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.4.21 08:39

Zzzttt

Druhy rodic ktery neni zdravotnik si muze ocr normalni vzit, neni povinnost tam to dite dat je to pouze moznost.

  • Citovat
  • Nahlásit
1541
10.4.21 08:51

Tady je to poměrně jasně napsané - ani druhý rodič čerpat nemůže: https://www.mpsv.cz/…cz/osetrovne?…

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1541
10.4.21 08:55

Mě to tedy osobně docela zaskočila, naše škola to vyhodila na web až v pátek a kdyby si toho nevšimla kolegyně, tak jsem na to ani nepřišla, No pochopitelně jsem už nestihla zařídit nic (přihlásit dítě, potvrzení od zaměstnavatele), takže to příští týden pořeším dovolenou a až půjde dcera prezenčně od 19.4., tak to vyřídím. Ale nedokážu si to tedy moc představit, jak jich bude sedět třeba 8 ve třídě a jeden přes druhého realizovat distanční výuku. Kolegyně má prvňáka, u kterého celou dobu sedí a teď ho má dát samotného mezi cizí děti, jen s telefonem, když celou dobu pracoval na PC. A tím mícháním všech tříd ztrácí opatření s prezenčního týdne úplně smysl. My jsme velká škola, takže si myslím, že dětí, které budou muset jít, bude hodně.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
10.4.21 08:57

Zzzttt

Ano, kdyz je vyuka povinna, tak se ocr cerpat nemuze. Ale pokud je distancni tak ano. Takze tyden do prace a tyden na online doma

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
10.4.21 09:00

Očr

Tak včera večer jsem se dočetla, že jako zdravotní sestra nemám nárok na ošetřovné v týdnu distanční výuky. Naše škola nemá ranní družinu a odpolední otvírají pouze pro děti, které mají v tom týdnu výuku prezenční. Mám 3 děti na 1. stupni / 1.,2. a 4. tř /.Manžel dle cssz také čerpat ošr nesmí, protože já jsrm zdravotník a tudíž dětem není zakázána přítomnost ve škole. Máte to někdo stejně? Jak to budete řešit? Když zůstanu doma zadarmo, mám aspoň nárok na to, aby za mě zaplatili sociální a zdravotní pojištění? A kam se kvůli tomu obrátit? Poraďte někdo prosím

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat