Ošetřovné a zaměstnavatel

9
12.2.21 22:15

ošetřovné a zaměstnavatel

Dobrý večer. Poradila by mi nějaká šikovná mzdová účetní? Mám dítě mladší 10 let a chci uplaťňovat na něj ošetřovné, vypadlo nám hlídání. Nabídla jsem zaměstnavateli, že se budeme s manželem obden střídat. V den, kdy budu doma samozřejmě uplatním ošetřovné a v den, kdy budu v práci, placenou mzdu.Prac.dobu mám 40 hod./týd. Jelikož zaměstnavatel nemá náhradu, pro mne by to znamenalo, že musím vykonávat v daný den více jak 8h.prac doby, abych práci stíhala. To se ovšem zaměstnavateli nelíbilo, odůvodnil mi to tím, že je to bráno jako přesčas a že mi to nemůže vyplatit, protože beru ošetřovné. Jediná varianta podle něj je, že za přesčasy si vyberu náhradní volno.Je to tak?
Předem děkuji za informace

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
116
12.2.21 22:29

Příklad: v pondělí budeš v práci 12h, v úterý budeš doma na OČR, ve středu budeš v práci 12h, ve čtvrtek na OČR a v pátek na náhradním volnu. Takhle nějak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2042
12.2.21 22:47

No tak logicky. Jak by ti mohl zaměstnavatel platit plnou mzdu když ofiko budeš na OČR které (světe div se ) nemůžeš přerušovat jak tě napadne? Když jsi na OČR tak v práci nemáš co dělat a pokud do té práce chodit budeš a někdo tě napráší tak budeš mít průšvih jak vrata.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10857
12.2.21 22:56
@PeBa12 píše:
No tak logicky. Jak by ti mohl zaměstnavatel platit plnou mzdu když ofiko budeš na OČR které (světe div se ) nemůžeš přerušovat jak tě napadne? Když jsi na OČR tak v práci nemáš co dělat a pokud do té práce chodit budeš a někdo tě napráší tak budeš mít průšvih jak vrata.

nesmysl. prostě na ošetřovačce vyplní dny, ve kterých pracovala a za ty dny jí bude náležet mzda od zaměstnavatele, ale ne ošetřovné. ošetřovné jí bude náležet jenom za dny, kdy nepracovala a byla na ošetřovačce. není to žádná novinka, dělala jsem to tak i já někdy před deseti lety, plus mínus. jak je to s přečasy, to netuším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1541
12.2.21 23:07

@PeBa12 - nesmysl - čerpám OČR, jak se mi chce - většinou pondělí, úterý, pak 3 dny hlídá babička, pak se zase vystřídáme. Na formuláři se pak zaklikají pouze dny, kdy OČR čerpám, zbytek klasický plat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4357
13.2.21 04:27

@PeBa12 logicky si něco o tom přečti, než na někoho „vystartuješ“ víš prd a děláš chytrou… :mrgreen: :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9975
13.2.21 06:31
@PeBa12 píše:
No tak logicky. Jak by ti mohl zaměstnavatel platit plnou mzdu když ofiko budeš na OČR které (světe div se ) nemůžeš přerušovat jak tě napadne? Když jsi na OČR tak v práci nemáš co dělat a pokud do té práce chodit budeš a někdo tě napráší tak budeš mít průšvih jak vrata.

Ach jo, nejdřív si o tom něco přečti a pak raď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1517
13.2.21 07:08

@sisi1983 Pokud ti prescasy nechce proplacet, nahr. volno ti naridit muze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
13.2.21 08:17
@sagina
@pipa.k píše:
Příklad: v pondělí budeš v práci 12h, v úterý budeš doma na OČR, ve středu budeš v práci 12h, ve čtvrtek na OČR a v pátek na náhradním volnu. Takhle nějak?

Ano přesně takto to bylo myšleno. Je mi jasné, v den, kdy uplatňuji ošetřovné a nejsem v práci, že mi asi zaměstnavatel nezaplatí mzdu. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
13.2.21 08:22
@sagina
@pipa.k píše:
Příklad: v pondělí budeš v práci 12h, v úterý budeš doma na OČR, ve středu budeš v práci 12h, ve čtvrtek na OČR a v pátek na náhradním volnu. Takhle nějak?

Ano přesně takto to bylo myšleno. Je mi jasné, v den, kdy uplatňuji ošetřovné a nejsem v práci, že mi asi zaměstnavatel nezaplatí mzdu. :zed: @PeBa12

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
13.2.21 08:31
@aleba
@PeBa12 píše:

No to je blbost, OČR v době covidu můžu přerušovat, jak potřebuji. A myslím, že došlo k nepochopení otázky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
13.2.21 08:36

@aleba
Ale zase u této možnosti. To mi jako řekne, nebudete si uplaťňovat ošetřovné ale dostanete náhradní volno? Bůh ví, kdy skončí tato situace a děti půjdou opět do školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48131
13.2.21 09:13
@sisi1983 píše:
@aleba
Ale zase u této možnosti. To mi jako řekne, nebudete si uplaťňovat ošetřovné ale dostanete náhradní volno? Bůh ví, kdy skončí tato situace a děti půjdou opět do školy.

zamestnavatel ti nabidl korektni moznost. On by ti ty 4 hodiny po odpracovanych 8 musel platit jako prescas, vyslo by ho draho. Nabidl ti misto toho nahradni volno, to je fer.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17583
13.2.21 09:26

Zaměstnavatel ti to může dát formou odměny, ale to se ti zvedne průměr a to většinou moc nechce.
Já bych ti to udělala tak, že bych ti ty hodiny nechala jako nadpracování (ne přesčas), převedla je do dalšího měsíce a tam je vykázala jako přesčas. Za předpokladu, že si nemůžeš vybrat náhradní volno. Převádět se to může až 3 měsíce, pak by sis to volno vybrat měla.
Záleží jak máte udělaný vnitřní předpis na tohle, jaká je domluva s tvým nadřízeným, jaká je třeba zrovna situace.
Je s tím trochu práce, ale jde všechno…když se chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2042
13.2.21 09:43
@sisi1983 píše:
@alebaNo to je blbost, OČR v době covidu můžu přerušovat, jak potřebuji. A myslím, že došlo k nepochopení otázky.

No tak to je pro mě novinka, v době covidu jsem OČR neměla a když jsem ho měla před covidem tak mi všichni tvrdili, že to tímhle způsobem nejde.

Omlouvám se Vám, že jsem vás tak pohoršila. Některé reagujete jak kdybych způsobila 3.světovou :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat