Ošetřovné a znovuotevření MŠ, ZŠ

Anonymní
28.4.20 21:23

Ošetřovné a znovuotevření MŠ, ZŠ

Ahoj, nevíte prosím někdo, jak to bude s osetrovnym, když otevře 25.5. ZŠ/MŠ, ale účast je dobrovolná? Prohlédla jsem desítky stránek různých MŠ/ZŠ a všude je něco jiného. Někde píší, že na ošetrovné nebudou mít nárok jen ti, co dítě do zařízení dají (ti, kdo nedají ať už z důvodu zdrav. rizika nebo strachu, těm osetrovne zůstává až do konce června), někde neuvádí nic a čekají na vyjádření ministerstva, někde u MŠ uváděli, že otvírají a tím automaticky nárok zaniká… :think: Nevíte jak to tedy je? Nebo to ještě není rozhodnuto?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5808
28.4.20 21:39

Nevím, jak to nakonec bude, ale já četla, že osetrovne nezanikne, když se dítě do školy nedá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2989
28.4.20 21:42

Nárok by měl zaniknout jen těm, kteří dají dítě do školy. Do školy dají víceméně děti jen ti, kteří potřebují jít do práce, tudíž nepotřebují čerpat OČR

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6556
28.4.20 21:43

@Marcelka146 souhlasím, ale je zajimavé, že toto se týká jenom školy, ne školky- to zdravotní riziko..
U nás mám kluka kardiaka, co nesmí mít infekt, a ted nevím co s tím protože mám ošetřovné na školkáčka, ne školáka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3644
28.4.20 21:48

Uvolnili první stupeň a děti v MŠ. Z toho mi vyplývá, že se zaměřili na čerpatele OČR. Takže předpokládám, že je sice škola dobrovolná, ale OČR zanikne pro všechny děti do 13let. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2989
28.4.20 21:50
@Janasas píše:
@Marcelka146 souhlasím, ale je zajimavé, že toto se týká jenom školy, ne školky- to zdravotní riziko..
U nás mám kluka kardiaka, co nesmí mít infekt, a ted nevím co s tím protože mám ošetřovné na školkáčka, ne školáka

V případě, že nemůžeš dát dítě do školky, protože je v té ohrožené skupině si myslím, že by měla dát např. doktorka potvrzení a OČR by se dalo čerpat dál, ale jak to bude těžko říct :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9510
28.4.20 21:59
@kam2 píše:
Uvolnili první stupeň a děti v MŠ. Z toho mi vyplývá, že se zaměřili na čerpatele OČR. Takže předpokládám, že je sice škola dobrovolná, ale OČR zanikne pro všechny děti do 13let. :think:

Tak to by mě zajímalo, jak to udělá např. malá školka se dvěma třídama po 25 dětech, když bude omezení v počtu dětí. Já myslím, že ještě budou rádi, když někdo na té ošetřovačce zůstane a dítě si nechá doma. Protože jinak ta školka třeba nemá místo ani učitelky, aby ty třídy rozdělila :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6556
28.4.20 22:01

@kam2 zůstane, právě pokud jsou ty děti rizikové, tam jim to zůstane, ale u těch školek to neni to nikde psané neni..
Já jsem už viděla i ten seznam těch rizikových skupin.. Jako onlog, pacinet, kardiaci, a nebo starší osoba v rodině, mrtvičky..
Horší, že máme 3 věci, tak právě nevím co s tou školkou..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5808
28.4.20 22:28

@Janasas
Kde jsi našla, prosím, ten seznam, kdo všechno spadá do rizikové skupiny?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6556
28.4.20 22:32

@Marcelka146 my to máme jako zpravodaj u města…
Ale je tam co si pamatuji starší 65 v domácnosti, lidi infarkt, mrtvice, kardiaci, onklog pacienty..
Jakože v domácnosti a nebo v blízkém kontaktu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5808
28.4.20 22:37

@Janasas
A jsou tam i těhotné jako s oslabenou imunitou? Někde jsem četla, že těhotné učitelky nepošlou učit děcka kvůli možné nákaze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6556
28.4.20 22:38

@Marcelka146 autoimunitkní onemocnění - a ted to slovo první nevím, jeslti nepíšu blbě, at nejsem jak blb. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19379
29.4.20 06:58

Zatím ta vyhláška nevyšla, takže nikdo přesně neví. Plaga slibuje přelom dubna a května.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5808
29.4.20 07:15

Ředitel naší ZŠ taky psal, že mají poslat instrukce na přelomu dubna a května. Až budou vědět oni, tak budou informovat nás rodiče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.4.20 09:54

Jako celkem je mi líto rodičů, kteří mají školkové dítě a školka už otevřela. Tzn.na očr nárok namaji… To jim je jako „tam nahoře“ jedno, že dítě je třeba rizikové nebo žije se seniorem apod.? :roll: Proč nejdřív nedotahnou zákony do konce a pak teprve nedají pokyn k otevření?

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama