Ošetřovné izolace -a nástup do školky až po 20 dnech

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
6.1.22 14:02

ošetřovné izolace -a nástup do školky až po 20 dnech

Mohu se zeptat - syn byl pozitivní, čerpala jsem na něj ošetřovné - karanténu - dnes mi přišly korunky, ale přišly pouze a přesně za 14 dní od pozitivního testu - my ale byli po domluvě s lékařkou doma o něco déle, jelikož ještě neodezněly příznaky.
Přišlo mi 80% ošetřovné, ale výplata skončila 14.dnem „karantény“ - přitom papírově na základě zvážené lékařky karanténa pokračovala ještě o 5 dní déle.
Bude to nějak doplaceno? Nebo jak to funguje?

Stejně tak přišly peníze manželovi a opět - 14.den po testu je uveden jako konec vyplácení nemocenské…přitom dr. ho do práce po 14 dnech nepustil kvůli zápalu plic…
To bude ČSSZ vyplácet nějak na vícekrát?
Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1580
6.1.22 14:21

To je divný. Nepřišla vám spíše izolacka? Nebylo to na přelomu měsíce? Že by zbytek přišel v únoru?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
210
6.1.22 14:42

@epsice Mohu se vetřít s dotazem, jestli víte izolacka je ted kolik procent platu?? A v případě, že i po 14dnech člověk zůstáva doma na PN, izolace končí a dál je karanténa? nebo už jen klasická PN? Hledala jsem na netu, ale docela se v tom ztrácím..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1580
6.1.22 14:50

@ousk1 https://www.mpsv.cz/izolacka
Víc nevím. Ale minimálně ošetřovně by mělo být na celou dobu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
210
6.1.22 14:51

@epsice Super, moc děkuju!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80442
6.1.22 15:04

A co přesně mas uvedene v poznamce u te prichozi platby?

Jibak u manzela mi to prijde ok, prvnich 14 dnu plati zamestnavatel a od 15. dne cssz, takže tech 14 dnu je od zamestnavatele a zbytek posle cssz, az to zpracuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.22 15:52
@j.a.n.i1 píše:
A co přesně mas uvedene v poznamce u te prichozi platby?Jibak u manzela mi to prijde ok, prvnich 14 dnu plati zamestnavatel a od 15. dne cssz, takže tech 14 dnu je od zamestnavatele a zbytek posle cssz, az to zpracuje.

Jj, za prvních 14dnu to přijde s výplatou, to beru, ale manžel měl neschopenku do konce měsíce, ale platba od čssz přišla od 15.dne té neschopenky, ale jen cca za jeden týden…datumově někdy do půl měsíce… přitom neschopenku ukončoval až na konci…

• Citovat
  • Nahlásit
80442
6.1.22 17:58
@Anonymní píše:
Jj, za prvních 14dnu to přijde s výplatou, to beru, ale manžel měl neschopenku do konce měsíce, ale platba od čssz přišla od 15.dne té neschopenky, ale jen cca za jeden týden…datumově někdy do půl měsíce… přitom neschopenku ukončoval až na konci…

To taky nemusi nic znamenat, záleží kdy doktor poslal listek na penize.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
506
12.1.22 20:07

Mohu dotaz ohledně izolace? Dcera pozitivní a izolace trvala přes vánoční prázdniny ale na stránkách ossz píšou, že přes prázdniny nevyplácí krizové osetrovne. Proč? Však dítě co je nemocné a v izolaci nemůžu nikam na hlídání dát a jít do práce. Kdybych měla normální očr tak taky platí přes prázdniny, protože je prostě nemocné. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11768
12.1.22 20:39

Kdyz je nemocne, mas narok na klasicke osetrovne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
506
12.1.22 20:55

@mag no a jak to mám teď udělat? Dcera měla covid a krizové ocr mám od 13.12 do 27.12 a volali mi z ossz že musím dodat formulář na krizové osetrovne a tam jsem se dočetla to o těch prázdninách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80442
13.1.22 06:46

@lussinka Proste ten papír dodej, s tim, ze tam musi byt uvedeno ze se jednalo o izolaci, nevim zda to potvrzuje doktor ci khs.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat