Ošetřovné když budu v porodnici

2
28.8.20 20:36

Ošetřovné když budu v porodnici

Dobrý den, chtěla bych se zeptat přítel jezdí kamionem a nevím zda v době kdy budu rodit bude doma takže by šla na ošetřovačku s druhou dcerou moje Mamka. Který lékař ji to bude vypisovat můj obvodní nebo dcery lékař? Děkuji za odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22811
28.8.20 20:37

Tvůj lékař, ale mám dojemm, že musí mít společnou domácnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56640
28.8.20 20:41

@Jisk a druhá dcera bude nemocná??
Jediné na tebe, ale musíte mít společnou domácnost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22419
28.8.20 20:52

@Jisk Pokud nezijete ve spolecne domacnosti, nema tva matka na osetrovacku narok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5892
28.8.20 20:54

Musíte mít společnou domácnost. Mamka si musí vzít dovolenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1513
28.8.20 20:54

@Petra Z když je v porodnici, je na to nárok. Nám OČR vypisovali přímo v porodníci, ukončovali to v den, kdy mě propustili. Jestli má nárok babička, to netuším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
724
28.8.20 21:03

Přesně jak píše @Sue2008, taky nám vypisovali osetrovacku v porodnici (a syn opravdu nebyl nemocný, ale tou dobou ještě nechodil do školky, bylo mu 2 a pul, tak se o něj prostě někdo starat musel) ale teda pro mého manžela. Jak je to s nárokem u babičky také nevím, to bys asi musela zjistit pravděpodobně na OSSZ.

Mne tenkrát účetní z firmy, pro kterou pracuje manžel, napsala toto: Po dobu, co budete v porodnici a případně i déle, dle vašeho zdravotního stavu má váš manžel nárok na ošetřovné z důvodu ošetřování dítěte nebo péče o ně, jestliže jiná fyzická osoba má z důvodu péče o toto dítě nárok na výplatu PPM nebo má nárok na rodičovský příspěvek. Toto omezení neplatí v případě, kdy tato jiná osoba onemocněla, utrpěla úraz, nastaly u ní situace zákonem stanovené, porodila nebo jí byla nařízena karanténa, a proto nemůže o dítě pečovat.

V porodnici Vám musí vystavit „Rozhodnutí o potřebě ošetřování“ pro Vašeho manžela, jelikož nemůžete o dítě mladší 4 let pečovat."

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
28.8.20 21:06

Dceři jsou dva roky takže ve školce není a je potřeba aby s ni byl někdo doma a máme stejný trvaly pobyt takže má lékařka děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56640
28.8.20 21:08

@Sue2008 ano,ale na tu rodičku, ne na druhé dítě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8543
28.8.20 21:12
@Jisk píše:
Dceři jsou dva roky takže ve školce není a je potřeba aby s ni byl někdo doma a máme stejný trvaly pobyt takže má lékařka děkuji

Nejde o trvalý pobyt, ale o to jestli máte společnou domácnost. A vystavuje to porodnice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1513
28.8.20 21:14

@Petra Z právě že na to dítě. Při jiné hospitalizaci to právě není, ale přímo je v zákoně napsané, že v souvislosti s porodem jo…tak nějak, už je to skoro 2 roky zpátky, co jsem to zjišťovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8543
28.8.20 21:22
@Sue2008 píše:
@Petra Z právě že na to dítě. Při jiné hospitalizaci to právě není, ale přímo je v zákoně napsané, že v souvislosti s porodem jo…tak nějak, už je to skoro 2 roky zpátky, co jsem to zjišťovala.

Při jiné hospitalizaci nebo i nemoci bez hospitalizace to jde taky…

Píše se tam žena i dítě, žena jako ta, která nemůže pečovat, protože porodila a dítě o které je potřeba pečovat, na které se tedy žádá ošetřovné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15383
28.8.20 22:11

@Lendeš prosím porad mi. Když pobírám rp a jsem nemocná, má manžel žádat ocr na dvouleté dítě nebo na mě? Prý nějaký kolega přišel kvůli tomu o rodičák, ale to jim ho možná tak pozastavili stejně ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8543
28.8.20 22:37

@Bubla Bůčková Nechápu proč by měl někdo přijít o rodičák, v tom bude úplně něco jiného…
Může to mít z důvodu péče o dítě, protože ty jsi onemocněla a nemůžeš pečovat. Nebo to může mít na tebe, pokud podle doktora potřebuješ ošetřovat. Obojí vystavuje tvůj doktor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15383
28.8.20 22:42
@Lendeš píše:
@Bubla Bůčková Nechápu proč by měl někdo přijít o rodičák…
Může to mít z důvodu péče o dítě, protože ty jsi onemocněla a nemůžeš pečovat. Nebo to může mít na tebe, pokud podle doktora potřebuješ ošetřovat. Obojí vystavuje tvůj doktor.

No našla jsem něco jako, že když jsi v nemocnici 3 měsíce, tak tu dávku pozastaví. Smysl to má na jednu stranu. Jsem vedena jako osoba pečující celodenně o dítěte a ejhle ta stejná osoba se údajně nemůže ani napít bez pomoci manžela, který si na ni bere ošetřovacku, tak ji peníze tenhle měsíc nepošleme. Jinak když by nám to doktorka napsala šikovně takto, tak dostaneme zaplaceno 2× těch 9 dní že? Ale na to jsme poserove, jsme rádi, že nám to obvodní napíše vůbec a nemusím to řešit s bohem chirurgem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama