Ošetřovné koronavirus OSVČ - komu už přišlo?

75
6.5.20 17:21

Ošetřovné koronavirus OSVČ - komu už přišlo?

Přeji hezký den,
chtěla bych se zeptat, kdo jste žádali o ošetřovné na dítě v době koronaviru (březen) jako OSVČ, přišly vám už peníze? Žádala jsem začátkem dubna za březen a dosud od nich nemám na účtu ani korunu.
Děkuji za sdílení vašich zkušeností.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
553
6.5.20 17:35

Mně to přišlo minulý týden, nevím už přesně, kdy jsem žádost podávala, ale bylo to vyřízeno zhruba během 14 dnů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9031
6.5.20 17:36

Také nic, žádala jsem hned druhý den, co to šlo. Po třech týdnech si vyžádali potvrzení o uzavření školy (což podle pokynů nebylo potřeba, tak jsem ho předtím neposílala).

Už je to 10 dní, co jsem doložila potvrzení a stále nic. A to posílám všechno datovkou, takže to mají hned. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13138
6.5.20 17:40

Prisel mi minuly tyden email, ze mam dolozit potvrzeni ze skoly. To jsem hned udelala. Od te doby ticho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3569
6.5.20 17:49

Přišlo mi minulý týden. Nejprve vyrozumění na email a asi do tří dnů peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6479
6.5.20 17:58

Nám přišel minulý týden požadavek, abysme doložili, že naše děti navštěvují základní školu. Napsali jsme jim, že školní docházka je v naší zemi povinná, peníze už dorazily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
904
6.5.20 20:06

Holky můžu se zeptat kde najdu formulář pro OSVČ? Všude vidím jen pro zaměstnance. Dík

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
6.5.20 21:45

Tak to je teda divné, že mi zatím nic nepřišlo ani emailem skrz třeba nějaké doplnění. Ten formulář že školy jsem zadávala hned… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
6.5.20 22:05
@Karleon píše:
Nám přišel minulý týden požadavek, abysme doložili, že naše děti navštěvují základní školu. Napsali jsme jim, že školní docházka je v naší zemi povinná, peníze už dorazily.

A kdy jste to posílali?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
6.5.20 22:05
@azaleila píše:

A kdy jste posílala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
6.5.20 22:06
@azaleila píše:

A kdy jste to posílala??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
6.5.20 22:10
@Ewiczka píše:
Mně to přišlo minulý týden, nevím už přesně, kdy jsem žádost podávala, ale bylo to vyřízeno zhruba během 14 dnů.

Tak to teda dost rychle. Z jakého jste kraje? Přijde mi to fakt divné. Kamarádka to podala o 10 dní dřív než já a také nic, ani potvrzení, ani penize. Její kamarád z našeho města to podal ve stejný den jako ona a peníze už má. Hlavně už se bude pomalu zadat za duben a peníze z března nikde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3569
7.5.20 04:53
@mirriss píše:
A kdy jste posílala?

Uz nevim presne ale muze to byt cca tri tydny… dle toho co tu ctu mam dojem ze nam to doslo vcelku rychle…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9031
7.5.20 09:44
@Karleon píše:

No tak to je síla!!! 8o 8o 8o
Oni se tedy ohánějí tím, že nemají nárok rodiče domškoláků, tak možná proto… Ale přijde mi to úplně ujeté, vždyť domškoláků je pár, tak proč kvůli tomu všechny prudí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9031
7.5.20 09:48
@pst007 píše:
Holky můžu se zeptat kde najdu formulář pro OSVČ? Všude vidím jen pro zaměstnance. Dík

Jestli myslíš ošetřovné za duben, tak ten bude zveřejněný až 11.5. tady:

https://www.mpo.cz/…a-i--253750/

Za březen už se žádat nedá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat