Ošetřovné na dítě po 25.5

5162
6.5.20 21:37

ošetřovné na dítě po 25.5

Ahojky víte někdo jak to bude s ošetřovném po tom jak se otevřou školy? Chtěla bych si nechat dceru doma ale nevím jestli mám narok na ošetrovné. Nikdo u nas nemocný neni ani stareho člověka doma nemáme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4157
6.5.20 21:46

Pokud si ji nechate jen tak, tak muzete. Jen budete doma bez placeneho OCR. Neni k nemu duvod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3473
6.5.20 21:51
@Cenarius píše:
Pokud si ji nechate jen tak, tak muzete. Jen budete doma bez placeneho OCR. Neni k nemu duvod.

No nevím, ministr dneska říkal, že dokud není povinná školní docházka, tak nárok na očr zůstane :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40310
6.5.20 21:52

Jeste to neni jasne definovano

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2086
6.5.20 21:54

@Kaileee mají v tom sami zmatek, což se pak nedivím, že spousta lidí neví. Jinak mě přijde nefér, že když se otevře školka, tak zanikne očr všem a ty co mají děti ve škole, tak si můžou vybrat :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9686
6.5.20 21:55
@Kaileee píše:
No nevím, ministr dneska říkal, že dokud není povinná školní docházka, tak nárok na očr zůstane :nevim:

Jsem fakt zvědavá, jak to dopadne. Protože touto logikou není ani povinná předškolní docházka (ze školky obvolávají a říkají, že se sice v pondělí otvírá, nárok na OČR zaniká, ale ať se snažíme tam děti dávat jen v nejnutnějších případech a na co nejkratší dobu = nevyžadují povinnou předškolní docházku). Tak pokud zůstává nárok školákům, s argumentem „není povinná docházka“, mělo by to podle mě být i pro předškoláky :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3473
6.5.20 21:56
@jary1 píše:
@Kaileee mají v tom sami zmatek, což se pak nedivím, že spousta lidí neví. Jinak mě přijde nefér, že když se otevře školka, tak zanikne očr všem a ty co mají děti ve škole, tak si můžou vybrat :zed:

Celé je to divné i s tím nošením rousek… sestilete ve skolce nemusi nikde, sestilete ve skole musi, pokud nebude zrovna v lavici…
Ale s tim očr to fakt tak říkal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71
6.5.20 21:57
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4263
6.5.20 22:00

Tady je tabulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3473
6.5.20 22:02
@zrcadlo píše:
Jsem fakt zvědavá, jak to dopadne. Protože touto logikou není ani povinná předškolní docházka (ze školky obvolávají a říkají, že se sice v pondělí otvírá, nárok na OČR zaniká, ale ať se snažíme tam děti dávat jen v nejnutnějších případech a na co nejkratší dobu = nevyžadují povinnou předškolní docházku). Tak pokud zůstává nárok školákům, s argumentem „není povinná docházka“, mělo by to podle mě být i pro předškoláky :think:

Tam bude asi problém v tom, že ty skolky neridi stat ale zřizovatel. Měli ty školky zavřít stejně jako školy přímo vláda a byly by asi stejné pravidla. Takhle je to postavene na hlavu.. treba se to jeste zmeni, oni to meni tez kazdou chvili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40310
6.5.20 22:03
@labiko píše:
https://www.denik.cz/…0200506.html

vlada, poslanecka snemovna jasno nemaji, na rozdil od novinare
https://www.novinky.cz/…vat-40323179?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
426
6.5.20 22:34

Holky ja dnes volala na ossz, a pani me rekla ze pokud nespadame do riz. skupiny tak dnem otevreni skol me osetrovne konci…tak a tet se v tom vyznej…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
255
6.5.20 22:58

Ahoj mám otázku. Jsem na očr s dcerou kvůli uzavření školek, ta by měla k 25.5. zřejmě otevřít ale mám i syna který do školy nepůjde. Jde mi o to jestli když se otevře školka a skončí mi očr jestli mi vystaví k 25.5. očr na syna? Dcera by šla do školky a já na pár hodin denně do práce. Syn už má 10 let a doma sám vydrží. Jde to takhle udělat nebo ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4518
6.5.20 23:13

@Helis88 pokud budete chodit denně na pár hodin do práce na Očr nemáte nárok, pokud budete chodit jen některé dny pak ano, mělo by to jít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
255
6.5.20 23:17

@malina83 no já popravdě chodím občas i teď ale do vykazu mi to v práci nikdo nezaznamenava, mám to placené bokem a takhle bych to měla i v tomhle případě. Jen mi jde o to jestli když už se otevřou školy a syn nepůjde jestli mi na něj vystaví očr i po tomto datu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama