Ošetřovné na druhé dítě, když je žena na MD

Anonymní
28.2.21 13:16

Ošetřovné na druhé dítě, když je žena na MD

Ahojky, nevíte jestli může manžel čerpat OČR na dítě, když je žena s druhým na MD?
Teď od zítra kvůli školkám.
Pokud ano, nemáte to prosím podložené třeba zákonem? Děkuji moc
Mám k tomu opravdu své zdravotní důvody, tak prosím nesoudit, pokud nevíte. Moooc děkuji :kytka:

  • Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2130
28.2.21 13:25

Čekala bych ze to nelze, ledaže by otec čerpal OCR na matku dětí, která by byla nemocná a nebyla by se schopna postarat o sebe natož o děti.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
28.2.21 13:28

Pokud nepobirate na dané dítě rodicak, tak to lze. Taky jsme měli.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19723
28.2.21 13:31

Může pobírat na kterékoliv dítě na které není pobírán rodičovský příspěvek.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2130
28.2.21 13:31

@FifkaJ Mužu se zeptat jak se to odůvodni, když je paní s mladším na MD? Vloni, když jsem byla s oběma dětmi doma a “technicky” s mladším na MD, musel si muž brát OCR na mne; na deti to muži odmítli dat, přitom jsem ležela s horeckama. Díky

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1420
28.2.21 13:37
@Helca83 píše:
@FifkaJ Mužu se zeptat jak se to odůvodni, když je paní s mladším na MD? Vloni, když jsem byla s oběma dětmi doma a “technicky” s mladším na MD, musel si muž brát OCR na mne; na deti to muži odmítli dat, přitom jsem ležela s horeckama. Díky

Pokid starsimu diteti, na ktere nic necerpes, nic nebylo, tak jak by to mohla detska vystavit? A pokud si byla doma s obema z duvodu, ze starsi melo zavrenou skolu nebo skolu, melo manzelovi zarizeni potvrdit uzavreni.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
28.2.21 14:32

Jak už je zde napsáno. Pokud je to z důvodu uzavření školy, vystavuje škola. A je to psané na dítě, pokud na něj nepobirate rodicak, tak dostanete OČR.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
28.2.21 15:05

Skola nic nevystavuje. Stahnou si formular na OSSZ.

@Helca83 Tak logicky OCR bylo na tebe, protoze ty jsi byla nemocna a nemohla pecovat o dite, na ktere je pobirana PPM nebo RP. Zavreni skol nebo starsi dite s tim nemelo co docineni.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2130
28.2.21 15:28

@Yorkmut @Svistice Díky za info; mě to tedy logické nepřipadalo ani tehdy, ani teď, ale to je celkem jedno, jsem rada za info, ze to jde :lol:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9256
28.2.21 15:30
@Anonymní píše:
Ahojky, nevíte jestli může manžel čerpat OČR na dítě, když je žena s druhým na MD?
Teď od zítra kvůli školkám.
Pokud ano, nemáte to prosím podložené třeba zákonem? Děkuji moc
Mám k tomu opravdu své zdravotní důvody, tak prosím nesoudit, pokud nevíte. Moooc děkuji :kytka:
39 odst 3 zákona o nemocenském pojištění - omezeno je to jen u dítěte, na které je čerpaná PPM/RP.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.2.21 21:17

Všem moc děkuji :kytka:

  • Citovat
  • Nahlásit
42387
1.3.21 12:30
@Lendeš píše: § 39 odst 3 zákona o nemocenském pojištění - omezeno je to jen u dítěte, na které je čerpaná PPM/RP.

Tak mě třebas volala kamarádka jestli nebudu mít možnost ji hlídat dítě, že chlapovi účetní odmítá očr, že nemá nárok, když je ona rd s mladší. Musí se odstěhovat a pečovat o rodiče. Bude ještě volat na ossz tak jsem zvědavá. Asi si netroufnu hlídat dítě, když by nevidělo rodiče :think:
Edit: vyřešeno ossz potvrdilo, že nárok má a mě se teda ulevilo, asi bych nedala hlídat 3 děti :oops:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
81
2.3.21 20:06

Dobrý večer, mám podobný dotaz.
Můžu jít na ošetřovné (zavřené školy, dítě do 10 let) i když je moje manželka v dlouhodobé neschopnosti?
Děkuji za odpověď.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat