Ošetřovné na matku při mateřské dovolené

28
13.7.15 12:33

ošetřovné na matku při mateřské dovolené

Ahoj, chci se zeptat, mám 2 letého syna, před 4. týdny jsem nastoupila na novou mateřskou dovolenou, za 14 dní mám termín porodu. Není mi vůbec dobře, manžel si na mě vzal ošetřovačku, chci se zeptat jestli s tím má někdo nějaké zkušenosti? Prý si může vzít jen 9 dní, víc ne, ale co potom, když do té doby neporodím, a jak je to s čerpáním paragrafu po porodu, dostane ho také ( těch 9 dní)? Jezdí kamionem, jsme sami doma, nemá se kdo postarat, dovolenou už také nemá? Poradíte někdo? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13.7.15 12:35

Může jí mít jak dlouho potřebuje, ale placených je jen 9, potom ukončit a napsat novou na něco jiného, nebo jeden den se jakoby vrátit do práce a znovu vypsat na dalších 9 dní… je to pakárna…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26100
13.7.15 12:37

9 dní a potom doma zadarmo. Nic moc jinýho asi nevyřešíte… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1399
13.7.15 12:39

@uniqua může být doma 9 dní, pak musí min. na 1 den do práce a pak zas může být 9dní doma a pak zas min. 1 den v práci a takto pořád dokola :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
13.7.15 12:40

Děkuji, ještě se chci zeptat, jak je to s přerušením mateřské, když se vlastně nemúžu starat o dítě, stačí zavolat na OSSZ nebo se musí poslat nějaký papír?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1399
13.7.15 12:43

@uniqua? proč by jsi něco přerušovala? v papíře na ošetřovné se zaškrtává, zda je na dítě, o který se druhý partner stará vyplácen rodičák nebo mateřská.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26100
13.7.15 12:47
@Majkelka píše:
@uniqua může být doma 9 dní, pak musí min. na 1 den do práce a pak zas může být 9dní doma a pak zas min. 1 den v práci a takto pořád dokola :)

Jde o to, jestli to bude doktor ochotnej takhle napsat… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1399
13.7.15 12:49

@kate02 tak pokud má zakl. problémy, tak snad ano. U nás to tak dr. normálně píší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26100
13.7.15 12:52
@Majkelka píše:
@kate02 tak pokud má zakl. problémy, tak snad ano. U nás to tak dr. normálně píší

U nás teda platí, že na jednu diagnózu se očr víckrát vypsat nemůže… :nevim: Pokud píšou doktoři jinou diagnózu, je to podvod… :nevim:

Já teď měla OČR na staršího prcka delší dobu než těch 9 dní a ty dny navíc jsem byla do a zadarmo, je to pak o prioritách… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
13.7.15 12:53

Majkelka: nechápu, když je tedy zaškrtnuto, že je mateřská vyplácená, tak si to už pozastaví oni sami přes zaměstnavatele manžela?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26100
13.7.15 12:56
@uniqua píše:
Majkelka: nechápu, když je tedy zaškrtnuto, že je mateřská vyplácená, tak si to už pozastaví oni sami přes zaměstnavatele manžela?

Mateřskou bereš na to malý v břiše, ne? ;) pokud ty nemůžeš pečovat, je OČR vystavený na tebe a na to mateřská nemá vliv… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1399
13.7.15 12:59

@kate02 u nás tam žádnou diagnózu nepíší. Byla jsem teď poslední měsíc na rizikovém, musela jsem mít klidový režim, takže obvoďačka jen vypsala ošetřovačku, kde uvedla, že nejsem schopná se starat o dítě a to bylo vše. Po 9 dnech jsem si šla pro ukončení, partner šel na 1 den do práce a pak zas dr. vypsala ošetřřovačku, že nejsem schopná se starat o dítě… Bráchova manželka když byla nemocná, tak to měli uplně stejně. Dostal ošetřovačku s tím, že ona pro nemoc není schopná, po 9 dnech šel na 1 den do práce a pak zas nastoupil na ošetřovačku… @uniqua nevím jak to přesně funguje, ale partner vždy jen odevzdal vyplněný papír zaměstnavateli - začátek, pak konec atd., nic víc jsme řešit nemuseli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
13.7.15 13:36

Majkelka: tak to mě nedošlo, jsem úplně blbá:-):-):-) díky, už v tom mám jasno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu