Ošetřovné na školkové dítě

Anonymní
23.4.20 10:28

Ošetřovné na školkové dítě

Ahoj, nevíte prosím, jestli nárok na ošetřovné pro školkové děti poběží dál i poté, co budou v nějakém nouzovém režimu otevřeny školky? Mám zprávu ze školky, že od 25.5. otevírají, pro omezený počet dětí a pouze pro pracující řidiče, budou ve skupinkách po 15, s rouškama. Já jsem pracující, ale otec dítěte právě podstupuje onkologickou léčbu, takže se chceme držet v dobrovolné karanténě pokud možno co nejdéle.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
23.4.20 10:29

Pro pracující rodiče, ne řidiče :)

• Citovat
  • Nahlásit
20021
23.4.20 10:34

To se zeptej ve školce, ta ti dává potvrzení pro OCR.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34621
23.4.20 10:34
@Anonymní píše:
Ahoj, nevíte prosím, jestli nárok na ošetřovné pro školkové děti poběží dál i poté, co budou v nějakém nouzovém režimu otevřeny školky? Mám zprávu ze školky, že od 25.5. otevírají, pro omezený počet dětí a pouze pro pracující řidiče, budou ve skupinkách po 15, s rouškama. Já jsem pracující, ale otec dítěte právě podstupuje onkologickou léčbu, takže se chceme držet v dobrovolné karanténě pokud možno co nejdéle.

Zeptej se kontrétní školky. Podle mě budes muset na paragraf s manželem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.20 10:48

Děkuju za odpovědi. Já si právě myslím, že to ani tak nezáleží na školce, jako spíš na nařízení vlády. Žáci prvního stupně, kteří nenastoupí do toho dobrovolného vyučování, by měli mít dál nárok na ošetřovné? Asi to bude nastavené stejně, ale zatím jsem na to nikde nenarazila.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.20 10:48

Taky by mě to zajímalo..Když zavřeli školu, tak kluk -5 tř, byl sám doma, manžle jezdil dřív, nic jsem si nebrala, zvládali jsme to, ale o týden později školka což už nešlo, tak sjem si vzala paragraf na mladšího.. Nějak jsem nepředpokládala, že školkové půjde dřív jak školák.. Ti mají ted na výběr i ti malí,, asi ne..Staršího nedávám protože byl onklog, pacinet jako batole, a předškolák je kardiak.. Moc se minechce, třeba běhat za ředitelkou a takto ji vše vyprávět, nevidím, důvod, aby takto školka věděla všechno soukromé, ale taky nevím.. co s tím..
Taky mi někdo radil, abych si to přepsala na staršího, ale nevím, přijde mi to, takové, jakoby člověk,, vymýšlí pořád něco, aby byl doma..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.20 10:57
@Anonymní píše:
Taky by mě to zajímalo..Když zavřeli školu, tak kluk -5 tř, byl sám doma, manžle jezdil dřív, nic jsem si nebrala, zvládali jsme to, ale o týden později školka což už nešlo, tak sjem si vzala paragraf na mladšího.. Nějak jsem nepředpokládala, že školkové půjde dřív jak školák.. Ti mají ted na výběr i ti malí,, asi ne..Staršího nedávám protože byl onklog, pacinet jako batole, a předškolák je kardiak.. Moc se minechce, třeba běhat za ředitelkou a takto ji vše vyprávět, nevidím, důvod, aby takto školka věděla všechno soukromé, ale taky nevím.. co s tím..
Taky mi někdo radil, abych si to přepsala na staršího, ale nevím, přijde mi to, takové, jakoby člověk,, vymýšlí pořád něco, aby byl doma..

Neřešte, jak to bude vypadat. Jde o zdraví, tak pokud je to možné, buďte doma ;) :mavam: Mám už tak strach o muže a neumím si představit, že bych to prožívala kvůli dvěma dětem.

• Citovat
  • Nahlásit
715
23.4.20 11:06

Nám přišli podmínky pro otevření školky dnes. Mimo jiné tam bylo, že můžou chodit pouze děti z rodin kde nikdo nepatří do rizikové skupiny - věk, zdravotní stav - cukrovka, onkologie. Předpokládám, že tyhle rodiny by pak měli mít nárok na OČR, protože pro ně je školka stále zavřená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.20 11:18

@Kajak18 děkuji za info, zní to rozumně

• Citovat
  • Nahlásit
25584
23.4.20 11:19

@Kajak18 aha, tak to vám přišlo rychle, vždyť vláda teprve k 30.4. má sdělit, za jakých podmínek ty školky budou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11532
23.4.20 11:33
@stinga píše:
@Kajak18 aha, tak to vám přišlo rychle, vždyť vláda teprve k 30.4. má sdělit, za jakých podmínek ty školky budou :nevim:

Já jsem včera mluvila soukromě s ředitelkou MŠ, prý se teď předhánějí všechny učitelky MŠ v tom, která je víc riziková (žádné se do práce nechce, takže se řeší, jestli je věk 65 rizikovější než čtyřicítka s vysokým tlakem a astmatem, další učitelka chce konečně řešit svůj zvýšený cukr - roky to bagatelizovala a přidávala si buchtičky se šodó a minulý týden chtěla po doktorovi potvrzení, že má začínající cukrovku :roll: :roll: ).
Já mám doma 2 školkové děti a zatím jsem byla bez OČR, protože jsem dohodář, teď mi to snad taky přiklepnou, a docela by se mi hodilo, kdyby zrovna ta naše školka tedy byla plná rizikových učitelek a neotevřela se. Ale protože mám v rodině taky část zdravotníků, tak z tohoto pohledu je mi z těch učitelek trochu nevolno, když je srovnám s těmi obětavými zdravotními sestřičkami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32607
23.4.20 11:42
@stinga píše:
@Kajak18 aha, tak to vám přišlo rychle, vždyť vláda teprve k 30.4. má sdělit, za jakých podmínek ty školky budou :nevim:

Tak školky jsou na rozhodnutí zřizovatele. Udělají si svůj výběr a pak to sladí s požadavky na hygienu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.20 19:55

Dotaz

Obnovuji diskuzi, dnes v MŠ na netu napsáno, že otevírají školku od 25.5, ale pokud nepřijde dítě do konmtaktu s rizikovou skupinou ( nevysvětleno). Takže pokud máme společnou domácnost s děděčkem a babičkou nad 80, pro nás otevřeno není, že? A mám nárok na ošetřovné?

• Citovat
  • Nahlásit
Anais
5.5.20 12:39

Zde petice na podporu zachování OČR i při otevření školek

https://www.petice.com/…ro_rodie_dti?…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.5.20 19:40

@Lendeš @j.a.n.i1 ahoj, prosím o radu a omlouvám se za anonym, asi budu vypadat jako hrabivec. Pomaham bratrovi s vyplnovanim papiru, ted vykazu pece. Vypada to, ze bude doma do konce mesice, v MS pry nemaji personal. Nejsem si jista, zda mu zaškrtnout cely měsíc nebo asi vynechat svátky, ma pridanene auto. Ptala jsem se mzdove a vychrlila na me něco o odvodech a souběhu příjmu a doby nejake?? A ja ted nevim, co bude lepsi. Dekuji za radu

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat