Ošetřovné, paragraf na dítě pro ex

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pet14
Ukecaná baba ;) 1490 příspěvků 26.08.12 19:45
ošetřovné / paragraf na dítě pro ex

Děvčata, zdravím - zítra si zavolám MUDr.,ale jsem zvědavá chtěla bych vědět následující, jsem samoživitelka s 5letým dítětem a malý si zlomil ruku, 3 týdny ji má mít v sádře. první dva týdny mi ho pohlídají babičky, poslední týden by mi vzal ex, extra by kvůli tomu přijel. může i on dostat paragraf?
já bohužel musím být v práci, ten týden nemohu chybět. pravděpodobně asi, ne - že? sonduju to, proto - že ano, mohl by si vzít dovolenou, ale tu si vezme tak jako tak a věnuje ji dítěti (fakt se stará, tak mi připadne pitomé, aby ji měl kvůli tomu a malý o ní tak přišel)
díky za pochopení. dříve jsem to neřešila, byli jsme manželé, takže to automaticky jde, jinak dítě mám svěřené do péče výhradně já.
pet

Reakce:
Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 67434 příspěvků 26.08.12 19:49

Ano, může, u otce je dokonce vyjímka, že nemusí s dítkem žít ve společné domácnosti.

pet14
Ukecaná baba ;) 1490 příspěvků 26.08.12 19:54

A nemusí být důvod, že já jsem nemocná (tedy nějaký pádný?) nebo hospitalizována?

Hvězda diskuse 67434 příspěvků 26.08.12 19:59

@pet14 Ne, nemusí, ten by musel být pouze v případě, že bys na dítko ještě brala rodičák, ale to v tomhle věku nehrozí.

Hvězda diskuse 67434 příspěvků 26.08.12 20:01

(1) Nárok na ošetřovné má zaměstnanec, který nemůže vykonávat v zaměstnání práci z důvodu

1. ošetřování

1. dítěte mladšího 10 let, pokud toto dítě onemocnělo nebo utrpělo úraz, nebo

(2) Podmínkou nároku na ošetřovné je, že osoba uvedená v odstavci 1 žije se zaměstnancem v domácnosti; to neplatí v případě ošetřování nebo péče o dítě mladší 10 let rodičem.

pet14
Ukecaná baba ;) 1490 příspěvků 26.08.12 20:03

Díky moc, skvělá zpráva!
pet

martina.se
Hvězda diskuse 56909 příspěvků 26.08.12 20:10

Můj ex měl paragraf, když měl mladý neštovice. Jednou je to otec dítěte zapsaný v RL, takže s tím by neměl být problém.

Hvězda diskuse 67434 příspěvků 26.08.12 21:05

@pet14 Jo a sice je to OT, ale vždycky mě potěší číst, že i když se dva rozejdou, tak se dokáží dohodnout a vyjít si vstříc a být oba rodiči pro to dítko :palec:

Váš příspěvek
Reklama